Csattanós válasz a kétkedőknek: bajnok a VLS Veszprém!

• VLS Veszprém
  • 2019.06.01
  • 21:34
Pető Tamás állta a szavát – a vezetőedző együttesével megnyerte a labdarúgó megyei élvonal 2018/19-es kiírását. A Veszprém ugyanis az utolsó, 30. fordulóban kiütéses – 10-1-es – győzelmet aratott a vendéglátó Magyarpolány felett szombaton késődélután.

Utolsó megmérettetésére készült a királynék városának nagypályás labdarúgó alakulata szombaton délután. A Pető Tamás vezette VLS Veszprém a 30. fordulóban annak a tudatában utazott Magyarpolányba, hogy ha nyer, akkor egyben bajnoka is lesz a Veszprém megyei labdarúgó I. osztálynak. Természetesen nem megfeledkezve arról sem, hogy esetleges sikere által a hőn áhított osztálylépésre is megadná magának az esélyt megyeszékhelyünk együttese.

Egyáltalán nem túlzás azt állítani, hogy már az első félidőben elért eredmény után magáénak érezhette a Pető-legénység a bajnoki aranyat: ugyanis már ebben a játékrészben nyolc gólt vágtak a bakonyi legények, míg saját kapujuk szűz maradt. Venczel hármat, a házi gólkirály Szabó négyet, Simon pedig egy gólt jegyzett (45. perc: 0-8).

Portálunk értesülése szerint, Pető Tamás a következő idényben is a VLS élén marad (Archív fotó)

Mivel a mérkőzés első félidejében a győztes kilétére bizony már fényderült, a második játékrész kevesebb találatot hozott. Igaz, Bencze János első találata után (62. perc: 0-9) még sikerült a vendéglátóknak a 78. minutumban megszerezniük a becsületgóljukat. Bencze viszont eredményesen tüzelt a lefújást megelőzően három perccel is. Önmaga második góljával egyben beállította a 10-1-es végeredményt is, amely által a királynék városának gárdája nemcsak a párharc, hanem a bajnoki idény győzelmét is kiérdemelte.

A VLS Veszprém reménységei a férfiak nagypályás labdarúgó megyei első osztályát úgy nyerték meg a második helyezett Balatonfüred FC előtt, hogy a bajnokságban a legtöbb (26) győzelmet, illetve elért találatot (194) is ők szerezték. Nem beszélve arról, hogy a legkevesebb kapott gólnak (13) is ők örvendhettek.

A vehirsport.hu értesülése szerint Pető Tamás vezetőedző (függetlenül az osztályozón elért eredménytől) folytatni fogja megkezdett munkáját a következő idényben is szeretett egyesületével.

Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 30. (utolsó) forduló:
Magyarpolány SE–VLS Veszprém 1-10 (0-8)
Magyarpolány, Községi Sportpálya. Vezette: Lovasi (Hegedűs, Vámosi).
Veszprém: Kis (Sevinger, 46.) – Felber, Dobsa, Domján, Gulyás, Gálfi (Molnár, 54.), Venczel (Csordás, 46.), Gunther (Bencze, 46.), Szabó (Horváth, 64.), Vass, Simon. Edző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Venczel (2., 17., 38.), Szabó (16., 26., 30., 34.), Simon (40.), Bencze (62., 87.), illetve Gottfried (78.).

Így értékelte a látottakat

lllés László, a VLS Veszprém technikai vezetője: – Szeretnék mindenkinek gratulálni, akik hozzásegítették egyesületünket a bajnoki cím eléréséhez. Úgy hiszem, hogy sikerrel adtunk csattanós választ mindazoknak, akik egy percig is kételkedtek bennünk.