Emlékezetes búcsúdiadal...

• Veszprém Pannon SE
  • 2019.05.20
  • 15:12
A „szájkarate” és copfhúzás sem tudta kizökkenteni a Veszprém Pannon SE játékosait, akik hatgólos győzelmet arattak a harcias stílusú Tolna KC felett a harmadosztályú női kézilabda-bajnokság utolsó, vasárnapi fordulójában.

A 2018/19-es kiírás utolsó megmérettetésére készült vasárnap délután a női kézilabda NB II Dél-nyugati csoportjában a Veszprém Pannon SE, melynek vendége a Tolna KC volt.

A jó hangulat megkérdőjelezhetetlen volt

Ács Anna vezetésével, szokásához hűen be is kezdett a királynék városának együttese (8. perc: 5-1). Teljesítményével húzta magával csapattársait is, akiknek szintén megjött a kedvük a gólszerzéshez. Németh, Kovács és Regovics is eredményesen tüzelt (16. perc: 10-4). A mindezt követő 4-0-s hazai sorozat pedig már csak hab volt a tortán: immár egy híján tízzel vezettek megyeszékhelyünk kézilabdázónői (21. perc: 14-5).

Ács Anna állta a pofonokat

A Tolna megyeieknél azonban ekkor telt be a pohár, akik az addigi kellemetlen játékstílusukat ekkor váltották harciassá (27. perc: 16-10). Ahhoz viszont kétség sem fért, hogy lányaink nem adták könnyen magukat: ennek eredményeképp megőrizték hatgólos fórjukat a szünetre.

Bodnár Mikoltot sem kellett félteni

A második félidő vendég lerohanással vette kezdetét, aggodalomra azonban semmi okunk nem volt: ismét négyet vágtak amazonjaink úgy, hogy a kapujuk egyszer sem zördült meg (41. perc: 22-14). A hangulat viszont egyre csak szikrázóbb lett, a vendégek sűrűn csipkelődtek (51. perc: 27-19). A végére pedig el is szakadt a cérna, Németh Kriszta a copfjánál fogva húzta vissza Lengyelfalusy Vivient.

A játékvezetéssel nem volt gond

A vendégek szították a feszültséget, Tóth Károly versenybíró azonban kézben tartotta az eseményeket. Természetesen a végén a pacsik nem maradtak el, így diadalmaskodott a VPSE 29-23-ra a Tolna KC ellen.

Tóth Károly nemcsak rutinos versenybíró, igazságos is

A Némethné vezette VPSE idei mérlege így fest a bajnokságban: 13 diadal, 1 döntetlen, illetve 8 fiaskó, ami azt jelenti, hogy a 27 szerzett pontjával a tabella előkelő, negyedik helyén zárt.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 22. (utolsó) forduló:
Veszprém Pannon SE–Tolna KC 29-23 (18-12)
Veszprém, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Babits István és Kaposi Máté.
A VPSE góldobói: Ács Anna 10, Németh Kriszta 6, Regovics Vilhelmina 4, Kovács Krisztina 4, Bodnár Mikolt 4, Lozsi Anna 1. Edzőik: Némethné Sulyok Erzsébet és Pischné Bankó Zsuzsanna.
Hétméteresek: 7/4, illetve 6/4.
Kiállítások: 10, illetve 12 perc.
Kizárva: Pásztor Fanni (39.).

Így értékelt a mérkőzést követően a VPSE vezetőedzője

Némethné Sulyok Erzsébet minőségi munkát végzett

Némethné Sulyok Erzsébet: – Az egész mérkőzés nagyon feszült hangulatban zajlott, ehhez hozzájárult az ellenfél kellemetlen játékstílusa és viselkedése is. Sajnos idővel a lányok is felvették ezt a stílust, úgyhogy nagyon kellett őket nyugtatgatnom. Ettől függetlenül büszke vagyok rájuk, hiszen amióta velük vagyok, sikerült mindenben előrelépniük. Nagyon remélem, hogy együtt marad a társaság, és nyáron újult erővel vághatunk neki a következő idénynek.