Mint elefánt a porcelánboltban

• VLS Veszprém
  • 2019.05.04
  • 21:55
Feljutás kontra kiesés – előbbit megszerezné a Veszprém, utóbbit elkerülné a Herend. Szombaton a megyei I. osztály 26. fordulójában hiába tűrte „hajszálrepedések” hadát a Porcelán SK, a listavezető VLS kapuja szűz maradt, a hazai hálóban nyolcszor csattant találat.

Ősszel a Veszprém hetet vágott a Herendnek megyénk labdarúgó élvonalában. A felek akárcsak anno a 11. körben, ezúttal, a 26. fordulóban is szombaton 15.00 órakor kezdtek. A különbség csupán annyi volt, hogy ez alkalommal a Porcelán SK-t illette meg a hazai terep.

Megfontolt játékkal rukkolt elő a VLS, az első tizenöt perc így az ismerkedéssel telt. A házi gólkirály Szabó Bence mérte az első csapást a vendéglátóra (20. perc: 0-1). A gól pedig lendületet adott a vendégeknek, ugyanis kisvártatva nagy reménységük, Vass Szilárd is betalált (28. perc: 0-2).

Páncél a Porcelán ellen (Archív fotó)

A második „hajszálrepedést” még elviselte a Porcelán SK, amely lelkiismerettel tartotta az eredményt, gólszerzési esélye pedig nem nagyon volt. Úgy is tűnt, hogy ezúttal „csak” plusz kettővel vonulnak pihenni a bakonyiak, Molnár Marcell viszont – még mielőtt a bíró szájába vehette volna a sípot – pöccintett egy harmadikat (45. perc: 0-3).

Nyolc perccel azután, hogy az öltöző hűséből visszatért a két csapat, Venczel villantott fürgén egy váratlant, aki öttel később ismételt is (58. perc: 0-5). Az utolsó harminc percben szinte végig a királynék városának gárdája alkotott: Molnár Balázs a 61. percben szemfülesen, míg Csordás rutinnal bombázott (64. perc: 0-7). A végeredményt (0-8) is Csordás állította be hárommal a vége előtt.

Május 11-én, szombaton (16.00) következik a bajnokság szuperrangadója, amikor is a 71 ponttal éllovas Veszprém a 70 egységgel második Balatonfüredhez látogat.

Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 26. forduló:
Herendi Porcelán SK–VLS Veszprém 0-8 (0-3)
Herend, 100 néző. Vezette: Kozma (Szalai, Kocsis)
Veszprém: Kis – Felber, Dobsa, Domján, Venczel (Horváth, 59.), Molnár M. (Csordás, 46.), Somogyi (Molnár B., 59.), Gunther (Rédling, 63.), Szabó (Bencze, 49.), Vass, Simon. Edző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Szabó (20.), Vass (28.), Molnár M. (45.), Venczel (53., 58.), Molnár B. (61.), Csordás (64., 87.).

Így értékelt a vendég Veszprém technikai vezetője

lllés László: – Köszönettel tartozunk ellenfeleinknek, hiszen rendezett körülmények között, lelkiismerettel fogadtak minket. Szeretném külön kiemelni a sportszerű magatartásukat, hiszen így nemcsak a sérülések, a szigorú játékvezetői ítéletek is elmaradtak. A csapatunkra pedig nagyon büszke vagyok.