Bronzérmet szerzett a VÚK fiú gyorsváltója

2018. augusztus 16. 19:44
A Veszprémi Úszó Klub 4x200 m-es fiú gyorsváltója harmadik helyen ért célba a Győrben rendezett serdülő ob döntőjében.

Július 25. és 28. között Győrben zajlott a serdülő úszók országos bajnoksága, ahol a 2003-ban és az után született lányok, illetve a 2002-ben és azt követően született fiúk versengtek egymással.

A Veszprémi Úszó Klubot Balogh János öt fiú tanítványa – Mürkli Márton, Páll Sebestyén, Bánó Szabolcs, Pintér Ádám, Veisz Richárd – képviselte, kiegészülve a mix váltókra két gyermek korosztályú lánnyal, Bánó Viktóriával és Nyiri Villővel.

Az ob legnagyobb veszprémi sikerét a 4x200 m-es fiú gyorsváltó szereplése hozta. A Páll Sebestyén, Pintér Ádám, Mürkli Márton, Bánó Szabolcs, Veisz Richárd – utóbbi az előfutamban szerepelt – összetételű váltó óriási küzdelemben, hatalmas akarással, igazi csapatmunkával a harmadik helyen végzett, így bronzérmet vehetett át Wladár Sándortól.

A fiúk a 4x100 m gyorsváltóval is döntőbe jutottak, ahol szintén nagy csatában a kiváló 6. helyen értek célba.

Egyéni számokban Mürkli Márton több ízben is döntőbe jutott, s nagyszerű versenyzéssel értékes helyezéseket ért el: 4. helyen végzett 800 m gyorson, 6. lett 400 m gyorson és 1500 m gyorson, 7. helyen ért célba 200 m gyorson,100 m gyorson pedig B-döntősként a 14. helyen zárta a versenyt.

Páll Sebestyén négy számban is egyéni legjobbját teljesítette. 200 m gyorson pedig B-döntőbe jutott, ahol hatalmas egyéni csúccsal 10. lett.

Pintér Ádám a gyermek ob-n elért szenzációs eredményei után Győrben öt számban állt rajthoz, s folytatva remek formáját, négy versenyszámból újabb egyéni csúcsokat úszott-

Nyiri Villő 100 m pillangón, Bánó Szabolcs három, Veisz Richárd pedig négy versenyszámban teljesítette egyéni legjobbját.