• Telekom Veszprém U20
  • 2018.03.26
  • 14:33
Remekül küzdött, de ezúttal pont nélkül maradt a Telekom U20-as csapata a listavezető Vecsés otthonában a kézilabda NBI/B Nyugati csoportjában.

Újabb nehéz feladat várt a másodosztályú kézilabda-bajnokságban a Telekom Veszprém U20-as együttesére, amely az elvesztett városi derbit követően a naptári évben mindössze egy vereséget számláló, s összes többi meccsét megnyerő Vecséshez látogatott.

A hazaiak kapták el a fonalat először (5. perc: 3-1), de nem kellett sokat várni a Telekom ébredésére, amely kisvártatva a vezetést is magához tudta ragadni a gólgazdag mérkőzésen (12. perc: 7-8). Sőt, növelt is előnyét a „kis Telekom” (20. perc: 10-13), amelyen a fáradtság jelei ütköztek ki a játékrész utolsó harmadában. A rövid megingást 8-3-as szériával használta ki a bajnokaspiráns (18-16).

archív fotó

Fordulást követően tovább robogott a „vecsési gyorsvonat”: ezúttal 8-4-es szériát produkálva (42. perc: 26-20). A Telekom támadásban ismét rátalált a helyes ritmusra, de ezúttal ez most nem volt elég ahhoz, hogy újra nyílttá váljon két pont sorsa. A vége 36-32, a Telekom gólzáporos mérkőzésen négy góllal maradt alul a listavezető otthonában.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 21. forduló:
Vecsés–Telekom Veszprém U20 36-32 (18-16)
Üllő, 200 néző. Vezette: Medve, Tarnavölgyi.
A Vecsés gólszerzői: Lendvay 7, Simányi 7, Takó 7, Kökény 5, Halász 4, Tóth N. 4, Csapi 1, Győrfi 1. Vezetőedző: Nagy Károly.
Telekom Veszprém U20: Nagy B. – Ernei 3, Borzas 3, Kristóf 3, Dávid 3, Ubornyák 4, Szakály 9 (4). Csere: Szél (kapus), Dörnyei, Kurucz 5, Molnár, Somogyvári 1, Süle 1, Vass, Kőhegyi, Szabó Sz. Edzők: Tombor Csaba, Gulyás István.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.

Gulyás István: – A múlt héten három meccset vívtak a fiúk. Úgy érzem, hogy egy kicsit fáradtabb periódusban vagyunk most. A támadójátékunk végig rendben volt, 32 gólt dobtunk a bajnokaspiránsnak, ami mindenképp pozitívum. A védekezésünk a múlt heti mérkőzésünkhöz hasonlóan ezúttal sem állt össze, s a kapuból is hiányoztak a bravúrok. Összeségében úgy vélem, ez egy vállalható vereség a rutinosabb Vecsés otthonában. Most két hét szünet következik, a fiúk kapnak egy kis pihenőt, aztán folytatjuk a munkát gőzerővel tovább.