A nyitott védekezés volt a siker kulcsa

• Veszprém Pannon SE
  • 2018.03.19
  • 17:12
Javított múltheti győri vereség után a Veszprém Pannon SE, amely végig vezetve, magabiztos játékkal múlta felül a Szombathelyi KKA U21-es együttesét vasárnap délután a harmadosztályban.

Három bravúrgyőzelme után Győrben kilencgólos vereségbe szaladt Kovács Gábor együttese a NB II Észak-nyugati csoportjában. A mieink hazai pályán, a közvetlen rivális Szombathely ellen javíthattak vasárnap délután.

Remekül kezdett a Veszprém, 5-1-es rajtja után már az ötödik percben időt is kért a vendégek mestere. A folytatásban aztán összeszedték magukat a szombathelyiek, akik minimálisra csökkentették hátrányukat a félidő végéig (17-16).

Simán nyert a VPSE (archív fotó)

A második játékrészben nyitott védekezésre váltottak a mieink (36. perc: 19-18), aminek kisvártatva meg is lett az eredménye: 9-3-as szériával magabiztos előny tudatában fordulhattak a hajrára (48. perc: 28-21).

A végjátékban faragni tudott hátrányából a Szombathely U21-es hölgykoszorúja, de a bakonyi győzelem egy másodpercig sem forgott veszélyben (34-28).

Sikerével ­– holtversenyben – ismét a dobogó harmadik fokára állt városunk női kézilabdacsapata.

Női kézilabda NB II, 16. forduló:
Veszprém Pannon SE–Szombathelyi KKA U21 34-28 (16-15)
Wartha Vince utcai sportcsarnok 50 néző. Vezette: Garai, Takács.
Veszprém: Szerdahelyi – Lozsi 2, Jaksics 3, Kun, Leitold 1, Ács 11, Regovics 5. Csere: Magyar (kapus), Járossy 6 (5), Kőszegi 1, Szentpéteri 1, Juhász 4, Novák, Bodnár, Ujhelyi. Vezetőedző: Kovács Gábor.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/6.

Kovács Gábor: – Értékes győzelmet arattunk egy jól felkészített, tehetséges fiatalokból álló csapattal szemben. Kiválóan kezdtük a mérkőzést, kreatívan és eredményesen kézilabdáztunk, aztán sok hibát vétettünk, amivel visszahoztuk a meccsbe ellenfelünket. A második félidőben védekezést váltottunk, ez pedig fordulópontnak bizonyult, mivel az ellenfélnek erre már nem volt válasza. Külön öröm, hogy minden pályára lépő játékosom hozzá tudott járulni a csapat sikeréhez.