Kiütéses győzelemmel zárták az évet

• Telekom Veszprém U20
  • 2017.12.15
  • 14:57
Már az első félidőben állva hagyta, végül pedig huszonkét góllal verte az NB I/B sereghajtóját a Telekom Veszprém U20-as csapata idei utolsó fellépésén.

Szerda délután idei utolsó tétmérkőzésén lépett pályára a Telekom Veszprém U20-as legénysége. A záró fordulót megelőzően hatodik helyen álló „kis Veszprém” a másodosztály sereghajtóját, a Csurgó U20-as együttesét fogadta hazai pályáján.

Esélyeshez méltóan kezdtek a hazaiak, akik rögtön a találkozó elején nyomatékosították: ezen napon csak egyfajta eredmény születhet (8. perc: 7-2). A folytatásban még tartani tudta hátrányát az ellenfél (24. perc: 16-9), de az első játékrész lefújásakor gyakorlatilag eldőlt a két pont sorsa (23-10).

Archív fotó

A mieink fordulást követően sem vettek vissza, s igazi örömkézilabdát játszva 22 góllal ütötték ki ellenfelüket (40-18). A forduló hétvégi eredményeitől függetlenül biztosra vehető, hogy a Telekom fiataljai a középmezőny első feléből várhatják a tavaszi folytatást.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 13. forduló:
Telekom Veszprém U20–Csurgói KK U20 40-18 (23-10)
Tüzér utcai sportcsarnok, 80 néző. Vezette: Réti, Szedmák.
Veszprém: Szél – Szakály 5 (2), Kristóf 5 (2), Dávid 4, Borzas 2, Ubornyák 8, Molnár 3. Csere: Nagy B. (kapus), Dörnyei 1 (1), Ernei 3, Forgács 2, Bábos 1, Kovács 4, Kurucz 2, Somogyvári, Süle. Edzők: Tombor Csaba–Gulyás István.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4.

Tombor Csaba: – Örömteli, hogy az év végén ilyen magabiztos győzelmet tudtunk aratni.