Felőrölték a Telekom fiataljait

• Telekom Veszprém U20
  • 2017.10.22
  • 19:19
Hiába kezdett remekül a Telekom Veszprém U20-as együttese a Tata ellen, a végjátékban a fizikálisan erősebb rivális maga javára tudta fordítani a meccset.

Szombat délután a Tatai AC együttesét fogadta a Telekom utánpótlás legénysége. A felnőtt játékoskerettel operáló vendégek a fordulót megelőzően mindössze egyszer tudtak nyerni. A Gulyás István–Tombor Csaba vezette Telekom U20 pedig két győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel a háta mögött várta másodosztályú kézilabda-bajnokság hatodik körét.

Lendületes játékkal kezdett a „kis Veszprém”. A mieink rendre gólra váltották a lopott labdákat, melynek köszönhetően 9-3-as állást mutatott az eredményjelző szűk negyedórányi játék után. A folytatásban védekezési szisztémát váltottak a vendégek, akik megpróbálták érvényesíteni fizikális előnyüket. A taktika beválni látszott, a szünetig mínusz egyre zárkózott a Tata (14-13).

archív fotó

Fordulást követően sem változott a játék képe, a mieink fáradni látszottak, s kisvártatva már a Komárom-Esztergom megyeiek őrizték az előnyt (17-19). Az U20-asok egészen a véghajráig lőtávolon belül maradtak, fordítani azonban nem maradt erejük ezúttal (22-25).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 6. forduló:
Telekom Veszprém U20–Tatai AC 22-25 (14-13)
Veszprém, Tüzér utcai sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.

Gulyás István: – Szokásunkhoz híven remekül kezdtük a meccset. A folytatásban aztán kiütközött a két csapat közti fizikális különbség, s szépen lassan felőrölt minket ellenfelünk. Azon dolgozunk, hogy a jövőben a végjátékban is kellő koncentrációval játszanak a fiúk.