Háromból három – Bresztben is nyert a Veszprém

• Telekom Veszprém
  • 2017.09.30
  • 17:26
A taktikusan kézilabdázó Telekom Veszprém értékes győzelmet aratott a fehérorosz bajnok Meskov Breszt vendégeként a Bajnokok Ligája szombati játéknapján.

Az első számú európai kupasorozat szombati meccsén az eddigi két találkozóját egyaránt megnyerő Telekom Veszprém ahhoz a Meskov Breszthez látogatott, amely az első körben legyőzte a lengyel Kielcét, majd négy góllal kikapott Párizsban. Ljubomir Vranjes irányítása alatt először kapott szerepet a Bajnokok Ligájában Ancsin Gábor és Jamali Iman, a bakonyiak tizenhatos meccskeretből ezúttal Kent Robin Tönnesen, William Accambray, Győri Mátyás és Ligetvári Patrik maradt ki.

Egy gyors kontra végén Marguc szerezte az ütközet első gólját, amelyre a szintén jobbszélső Rutenka válaszolt. Ugalde révén megint a mieink ragadták magukhoz a vezetést, de a kiváló formában kezdő Igropulo vezetésével gyorsan fordított a Breszt (6. perc: 4-2). Mikler védésével és Lékai első találatával egalizált a Telekom, de ez sem szegte a hazaiak kedvét, akik a játékrész második harmadába lépve újra el tudtak lépni (7-4).

Lékai irányításával kezdte meg a felzárkózást a magyar bajnok, a továbbra is bombaformában kézilabdázó irányító háromszor is mattolta Mijatovicot. Mikler fontos pillanatokban hárított, a 20. percben utolérte vendéglátóját a Veszprém (8-8).

Bresztben sem hibázott a  Veszprém - Fotó: bgk-meshkova.com

Szergej Bebesko mester sort cserélt, amivel némileg megtörte együttese lendületét. Az újonnan beszállók közül a fiatal Skurinszkij gondoskodott arról, hogy ellenfele ne tudjon fordítani. Ilic is feliratkozott a gólszerzők közé, amire honfitársa, Stojkovic válaszolt. Marguc és Nagy is a hálóba juttatta a játékszert, először vezetett a Vranjes-csapat (24. perc: 10-11). Stojkovic és Marguc is bevágta a megítélt hétméterest, hazai időkérés után Skurinszkij egyenlített. A hajrá aztán a mieink elképzelése szerint alakult: a csereként beállt Jamali nagy bombát lőtt, majd veszprémi időkérést követően Lékai volt eredményes (12-14).

Ancsin vehemenciáját nem érhette kritika: fordulást követően azonnal gólt lőtt a jobbátlövő, igaz, másodpercekkel később egy kiskiállítást is begyűjtött. Igropulo ezúttal is jól kezdett, kétszer is becsapta Miklert. Az exveszprémi Pesic sikeresen debütált a belorusz kapuban, igaz, Ilic hetesét nem tudta hárítani. Érezhetően megélénkült a mérkőzés irama, Djordjic és Stojkovic lökete után egálról folytatták a felek (35. perc: 16-16). A nagy rohanásban kissé hullámzóvá vált a játék, Nyikulenkau jóvoltából a 39. percben már a hazaiak vezettek (18-17).

Mindkét együttes felvállalta a nyíltsisakos küzdelmet, gyors egymásutánban potyogtak a gólok. A mieinknél Lékai, a riválisnál pedig Djordjic vállalta magára a vezér szerepét (45. perc: 22-22). Gajic lövésével már nálunk volt az előny, de újra gyorsan jött a válasz Djordjictól. Poteko hasba könyökölte Nagyot, amiért kétperces büntetést kapott. A vendégek pedig éltek az emberelőnnyel, a védekezésben is jeleskedő Blagotinsek talált be, majd Gajic mattolta parádés mozdulattal Pesicet (48. perc: 23-26).

Bebesko azonnal időt kért, Skurinszkij löketét fontos pillanatban védte Mikler. Nagyszerűen tette a dolgát Pesic, aki többször is kibabrált a nyolc gólon „ragadt” Lékaival. A kispadról beálló Djordjic ott folytatta, ahol korábban abbahagyta, a szerb balátlövő hattal a vége előtt egyre csökkentette gárdája hátrányát (26-27). Vranjes is magához hívta az övéit, a Meskov az egálért támadhatott, de Manaszkov labdát szerzett és a hálóba lőtt. Az utolsó percben Djordjic lőtt, Mikler védett, a 26-29-es végeredményt pedig Manaszkov állította be. Harmadik meccsén a harmadik győzelmét aratta a sorozat előző kiírásának bronzérmese.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 3. forduló:
Meskov Breszt–Telekom Veszprém 26-29 (12-14)
Breszt, 3100 néző. Vezette: Marin, Serradilla (spanyolok).
Breszt: Mijatovic – D. Rutenka 2, IGROPULO 6, Poteko, Horak, DJORDJIC 7, Jurinok. Csere: PESIC (kapus), STOJKOVIC 5 (1), Nyikolenkau 2, Silovics, Skurinszkij 2, Kulak, Prodanovic, Vukic 2. Vezetőedző: Szergej Bebesko.
Veszprém: Mikler – Marguc 3 (1), NAGY L. 2, Sulic, LÉKAI 8, Ilic 5 (2), Ugalde 2. Csere: Schuch, Terzic, Nilsson, Jamali 1, Ancsin 2, BLAGOTINSEK 1, GAJIC 3, Manaszkov 2. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3.