Egy helyszínen, két fronton

  • tájfutás
  • 2014.06.18
  • 19:27
  • Mérő Edit
Június 14-én Uzsán rendezték a Vas-Veszprém-Zala megyei középtávú- és váltó bajnokságot.

Délelőtt Uzsa-Erdésztelep környékén rendezték meg a Vas-Veszprém-Zala megye középtávú tájékozódási futó bajnokságát.

A terület domborzat szempontjából kifejezetten részletgazdag, szerteágazó völgyek és gerincek labirintusa váltogatja egymást, úthálózata ellenben rendkívül gyér, az előrehaladást sokfelé jelentős aljnövényzet hátráltatja, így ha kirándulásra nem is, de a versenyzők térképolvasási és tájékozódási képességeinek lemérésére remek helyszínnek bizonyult.

Angyal Dániel (balra) és Bálint Benedek, az F12-es kategória két legjobb eredményt elért versenyzője az eredményhirdetésen - Fotó: Bálint Bence

A regionális rangsoroló versenyen a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tagjai is részt vettek. Németh Zsoltné N40-ben elért ezüstérmén kívül az utánpótlás korosztályból szereztek többen is érmet.

A VHS dobogós helyezései:
N10 kategória: Lantai Lili 3.
N12 kategória: Lantai Anna 1.
F10 kategória: Bálint Ádám 1., Schäfer Ferdinánd 2.
F12 kategória: Bálint Benedek 1., Angyal Dániel 2.
F14 kategória: Etlinger András 3.

A Veszprémi Honvéd érmesei: Németh Zsoltné edző, (előtte balról jobbra) Angyal Dániel, Etlinger András, Schäfer Ferdinánd, Lantai Lili, Lantai Boróka, Bálint Benedek, Bálint Ádám - Fotó: Bálint Bence

A nagyobb létszámú mezőnyökben további szép eredményt ért el Bácskai Eszter (N12: 4. hely), Papp Viktória (N12: 5. hely), Pózna Melinda (N12:6. hely), Ormós Barnabás (F10: 4. hely), Niedermayer Benedek (F12: 5. hely), és Török Bence (F12: 6. hely).

A váltóverseny győztes csapata (a képzeletbeli dobogó közepén, balról jobbra) Marton Balázs, Németh Zsoltné és Kovács Gábor - Fotó: VHS

Azonos helyszínen, délután került sor a Vas-Veszprém-Zala megyei váltóbajnokságra, ahol háromfős csapatok küzdöttek meg egymással. A veszprémiek két kategóriában állítottak ki váltó csapatokat, mindegyikben kitűnő eredménnyel: a 14-es kategóriában a 2., a 3. sőt a 4. helyet is elnyerték, míg a 40-es kategóriában induló egyik váltónk a bajnoki címet szerezték meg.

A VHS eredményes versenyzői:
14-es kategória
2. helyezett: VHS 2. sz. csapat (Papp Viktória, Niedermayer Benedek, Bácskai Péter)
3. helyezett: VHS 1. sz. csapat (Etlinger András, Lantai Boróka, Angyal Dániel)
4. helyezett: VHS 4. sz. csapat (Berzseni Bence, Pózna Melinda, Tokai-Kiss Bálint)

40-es kategória
1. helyezett: VHS-1. csapat (Kovács Gábor, Németh Zsoltné, Marton Balázs)