Veszprém
14°C

Tizeneggyel verte a bajnok a bronzérmest

2019. szeptember 10. 19:49
Jó védekezésének és kapusteljesítményének köszönhetően huszonöt percig szoros meccset vívott Veszprémben a Tatabánya. A folytatásban aztán érvényesítette a papírformát, s végül tizenegy góllal nyert a címvédő a férfi kézilabda NB I keddi rangadóján.

Rangadóval folytatódott az első osztályú férfi kézilabda-bajnokság: kedd este a címvédő Telekom Veszprém a bronzérmes Tatabányával csapott össze a királynék városában. 2018. október 17. óta még inkább megilleti a rangadó jelző a két gárda „randevúját”, hiszen ezen a napon, egyben David Davis NB I-es debütálása alkalmával a Komárom-Esztergom megyeiek saját közönségük előtt 26-24-re legyőzték a mieinket.

A nyáron alapos vérfrissítésen estek át a magyar válogatottak sorát felvonultató „Tigrisek”. A Veszprémbe érkező Székely Márton és a Szegedre igazoló Rosta Miklós mellett Demis Grigoras, Schaffer Zsolt, Nagy Bence, Győri Kristóf, Rozner Kevin, Fekete Dániel és Jakov Vrankovic is távozott tőlük. Juhász Ádámra térd-, az orosz Vitalij Komogorovra pedig könyöksérülés miatt nem számíthatott Vladan Matics vezetőedző. Ott volt viszont a két veszprémi kölcsönjátékos, Győri Mátyás és Ancsin Gábor, illetve az újonnan szerződtetett Balogh Zsolt, Hornyák Péter, Borbély Ádám, Szász András és Veszprém második csapatától érkező Ernei Bence.

Nálunk a sérült Pawel Paczkowski mellett Vuko Borozan, Manuel Strlek, Rogerio Moraes, Dragan Gajic és Sterbik Árpád is kimaradt a tizenhatos meccskeretből, amelybe két fiatal, Hornyák Bence és Bodor Márk is bekerült.

A kezdő sípszó előtt Petar Nenadics vehette át az előző idény legjobbjának járó Carlos Perez díjat annak névadójától.

Fotók: Baumann BélaFotók: Baumann Béla

Két remekbe szabott Tönnesen-átlövéssel kezdődött az ütközet, amelyekre az exszegedi Balogh válaszolt. Mackovsek is megzörgette kétszer a hálót, míg a túloldalon Vranjes volt eredményes (6. perc: 4-2). Mindkét gárda kellően agresszívan védekezett, s a kapusok, Bartucz és Cupara is bemutatták első védéseiket. Vujovic törte meg az ötperces gólcsendet, a túloldalon pedig a csereként beállt Mahé volt eredményes büntetőből.

A hátul szorosan záró, és Bartucz révén a kapuban is remeklő Tatabánya a folytatásban sem hagyta leszakítani magát (14. perc: 6-5). Tönnesen és a hosszú sérülésből felépülő Győri pengeváltása után Bozovicot és Sipost is kiszórták két percre. Mackovsek azonnal kihasználta a kettős emberelőnyt, Marguc viszont kihagyta a ziccert. Ezzel szemben Szász rögtön az első labdaérintéséből gólt lőtt (19. perc: 8-7).

Tönnesen lövő formájára továbbra sem lehetett panasz, ám a harcos kék mezesek – Győri vezetésével – ismét ledolgozták a kétgólos hátrányukat (23. perc: 10-10). A játékrész hajrájához közeledve Lauge hozott lendületet csapata játékába, akinek a vezetésével, no meg Cupara bravúrjaival 5-0-s szériát produkált a Davis-csapat (15-10).

Lauge a második felvonást is góllal kezdte, amire sistergős bombával felelt Győri. Mahé az első félidőben lőtt három hetese után két akciógólt is vágott. Túlzottan azonban nem akartak leszakadni a vendégek: Bozovic és Ancsin csent a távolságból (36. perc: 18-13).

Ám felzárkózásról nem lehetett szó, Tönnesen ugyanis megint becsapta Bartuczot. A magyar válogatott portás aztán egy védést követően a gólszerzéshez is közel járt, de az üres kapu helyett a kapufát trafálta telibe. Manaszkov pontosabban célzott, így lett először hét közte. Ancsin jó lövésére Tönnesen felelt, Mahé pedig egy elképesztő sprint után avatta fel Borbélyt (40. perc: 22-14).

Megvillantak az egykori veszprémiek: Győri ismét a hálóba lőtt, Borbély hárított, majd Nilsson első góljára felelve ismét Ancsin volt eredményes. Állandósult a hét-nyolcgólos differencia, a mieinknél Nenadics, a túloldalon Borzas volt elemében (50. perc: 26-19).

Nenadics akcióból és hetesből növelte góljai számát, Mackovsek lökete után tízig számolhatott a majd’ háromezres publikum (29-19). Matics mester időkérései sem segítettek, jól küzdő legénysége már nem tudott közelebb férkőzni.

A Telekom tizenegy gólos győzelemmel (33-22) hangolt a vasárnapi (17.00), Zaporizzsja elleni hazai BL-nyitányra.

Férfi kézilabda NB I, 2. forduló:
Telekom Veszprém–Grundfos Tatabánya KC 33-22 (15-10)
Veszprém Aréna, 2876 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Veszprém: CUPARA – Marguc 2, TÖNNESEN 6, Blagotinsek, MACKOVSEK 4, Terzic, Nenadics 4 (2). Csere: Manaszkov 3, Nilsson 3, MAHÉ 7 (4), LAUGE 3, Jahia 1. Vezetőedző: David Davis.
Tatabánya: Bartucz – Hornyák, Balogh 2, GYŐRI M. 5, Vranjes 1, Bozovic 3, Vujovic 2 (1). Csere: Borbély (kapus), Ilyés, Sipos, Szász 2, Borzas 2, Dénes, ANCSIN 4, Ernei, Pásztor 1. Vezetőedző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/1.

Így látták a főszereplők

David Davis: – A Zagreb elleni SEHA-liga találkozó után elmondtam, hogy a védekezésünknek javulnia kell, kevesebb gólt szeretnék kapni. Ezt sikerült is véghez vinnünk, ami nagyon fontos számunkra a hétvégi BL-rajt előtt. Kiemelten kezeltük a mai találkozót, hiszen a Tatabánya a bajnokság egyik élcsapata.

Andreas Nilsson: – Köszönöm a Tatabányának ezt a kemény, de végig sportszerű meccset. Kicsit szenvedtünk a mérkőzés elején, amíg el nem értük az elvárt szintet. Kemény találkozót játszottunk, elégedett vagyok a gárda teljesítményével. Tökéletes felkészülés volt ez az összecsapás a BL-re, mert a Tatabánya sokat futott és masszívan védekezett.

Vladan Matics: – Számomra is furcsa érzés, de a vereség ellenére sem vagyok mérges. Sőt, boldog, elégedett vagyok, hiszen Győri hosszú kihagyás után főszereplővé tudott válni, s Vujovic is visszatért. Ha Komogorov is felépül, még jobbak leszünk. Huszonöt percig partiban voltunk a Veszprémmel, utána el kellett osztanom a játékidőt a fiúk között, mert a hétvégén fontos meccs vár ránk a Fradi ellen. Butácska hibákat vétettünk, azokat ki kell javítanunk. A Veszprém viszont végig önbizalommal telve, jól játszott.

Győri Mátyás: – Egy nagyon erős Veszprémmel találkoztunk ma. Az volt a célunk, hogy felszabadultan játsszunk. Húsz percig sikerült is betartanunk ezt, utána azonban átgázoltak rajtunk a hazaiak. Az FTC elleni szombati meccs kiemelten fontos számunkra, azt kell megnyernünk.