5°C

Dicséretes eredmények születtek

2019. szeptember 3. 13:49 // Forrás: SVSE - Stupián Anikó
Jól szerepeltek a veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE) atlétái múlt hétvégén, a fővárosi MTK Stadionban rendezett Szuper-, illetve Serdülő Ligadöntőn.

Múlt hétvégén a fővárosi MTK Stadionban rendezte meg a Magyar Atlétika Szövetség (MASZ) a Szuper-, illetve Serdülő Ligadöntőt, melyen a veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE) atlétái is eredményesen szerepeletek. Sérülés miatt azonban sajnos több kiváló atlétájuk (Bartha-Kéri Bianka, Kéri Bettina, Göncz Anna, Felber Balázs, Zsetnyai Ákos) is elállni kényszerült a megmérettetéstől.

A hölgyek mezőnyében az idén sikeresen szereplő Varga Gréta volt a legeredményesebb: 1500 méteren ezüstérmet szerzett 4:32,72-es időeredménnyel, míg 5000 méteren az előkelő bronzéremnek örülhetett. Időeredménye 17:54,02 volt. Bányai Petra 800 méteren 2.19,33-mal a negyedik, míg 1500 méteren a hetedik helyen zárt (5:20,89). A fiatal Kirsch Natália 800 m-en 2:21,65-tel nyolcadik, 1500 méteren pedig hatodik lett (5:06,08). 3000 méter akadályon Magyar Veronika és Sigmond Sára versenyzett: hatodik és nyolcadik helyezéssel zártak.

Varga Gréta az élen - Fotó: Stupián Anikó/SVSEVarga Gréta az élen - Fotó: Stupián Anikó/SVSE

Az EYOF-bronzérmes ifjúsági korú Molnár Attila 400 méteren 48,02 mp időeredménnyel harmadik helyen végzett. Kiss Gergő 800 méteren (1:51,39) épphogy csak lemaradt a dobogóról, míg 1500 méteren a legalsó fokára állhatott fel annak: ideje 3:48,11 lett. Csakúgy, mint az országos bajnokságon, ezen a versenyen is Szögi István ért be mögötte negyedik helyen, 3:49,20-as időeredménnyel. 3000 akadályon Nick Márton volt érdekelt, aki szoros hajrában szorult csak le a dobogóról (9:32,24).

A serdülő leányok 3000 méteres versenyén Birnbauer Dalma állt rajthoz, aki egyéni legjobb eredményével a 7. helyen haladt át a célvonalon (11:15,15). A fiúk mezőnyében pedig Felber Farkas 100 méter gáton egyéni csúccsal (14,72) a hetedik helyen zárt, míg Dabosi Marcell 300m síkfutásban lett ötödik, 38,15-ös idővel.