Veszprémi győzelem Győrben

• VLS Veszprém
  • 2019.07.27
  • 16:57
A Pető Tamás vezette VLS Veszprém 2-0-s diadalt aratott az NB II-es Győri ETO U19-es csapata vendégeként rendezett szombat délelőtti felkészülési összecsapáson.

A férfi harmadosztályú labdarúgó-bajnokságra való nyári felkészülése utolsó állomásához, mondhatni főpróbájához érkezett a VLS Veszprém. A 2018/19-es kiírásban megyei bajnok, illetve kupagyőztes együttes az eddig lejátszott három edzőmérkőzése alkalmával nem szenvedett vereséget, ennek tudatában az NB II-es Győri ETO U19-es csapatához is azért utazott el szombat délelőtt, hogy mutatóján ne essen csorba.

A megyeszékhely focistáinak remek fizikai állapotáról árulkodott, hogy annak ellenére is jól bírták az iramot, hogy szerdán egy másik másodosztályú alakulathoz látogattak felkészülési ütközetre (Ajka–Veszprém 0-1). A 17. minutumban a frissen leigazolt sokszoros korosztályos válogatott balhátvéd, Kiliti Róbert szögletét a szintén védő Felber Patrik már gólra is váltotta, beállítva ezzel a félidei eredményt (0-1).

A szakmai stáb minőségi felkészülési programot állított össze (Archív fotó)

A mutatott játék minőségéből a második részben sem adott lejjebb a Pető-gárda, amely irányította a mérkőzést, s többet birtokolta a labdát Rába-parti ellenfelénél. Ennek bizonyítéka, hogy nem is kellett többet várni három percnél ahhoz, hogy a VLS ismét gólt jegyezzen. Kiliti újabb csavarása a 48. percben immár Simon Benjámint találta meg, aki nem habozott, de nem is hibázott (0-2). Így múlta felül két „bólintott” találattal, s kapott gól nélkül a másodosztályú Győri ETO U19-es együttesét a VLS Veszprém.

Pető Tamásra és tanítványaira augusztus 4-én – vasárnap, 17.00 – immár egy éles feladat vár majd: a Sárvár FC ellen hazai pályán – azaz a Város Stadionban – kezdik meg szereplésüket az NB III Nyugati csoportjában.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:
Győri ETO (NB II)–VLS Veszprém (NB III) 0-2 (0-1)
Veszprém: Kis – Felber, Gulyás, Rédling, Kiliti, Somogyi, Vass, Lőrincz, Gálfi, Balázs, Füleki. Csereként lépett pályára: Koncz (kapus), Újvári, Sárossy, Bencze, Simon, Szabó, Kristály. Vezetőedző: Pető Tamás.
Gólszerző: Felber (17.), Simon (48.).