Négy bajnoki cím, két dobogós helyezés, egyéni csúcsok

2019. július 1. 15:42 // Forrás: SVSE - Tóthné Stupián Anikó
A hétvégén Miskolcon rendezték meg az ifjúsági korosztályú atléták országos bajnokságát. A veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesületet (SVSE) tizenketten képviselték, akik mindannyian eredményesen szerepeltek.

Varga Gréta Barbarának sikerült a duplázás, hiszen magabiztosan megnyerte a 2000 méteres akadályfutást (6:42,06) és másnap a 3000 méteres síkfutást is (9:59,50). Jelenleg az európai ranglista előkelő 2. helyén áll 2000 m-es akadályfutásban, valamint biztos résztvevője lesz a július végi Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak (EYOF).

Szintén biztos résztvevőnek számít az EYOF-on Molnár Attila, aki országos bajnok lett 400 m-en 48,19 perces időeredménnyel. Attila az EYOF-on egy ehhez hasonló eredménnyel akár a dobogó közelébe is juttathatja magát. Másik versenyszámában, a 200 m-es síkfutás döntőjében pedig éppencsak lecsúszott a dobogóról (22,74).

Az SVSE negyedik bajnoki címét Zsetnyai Ákos szerezte meg. Ákos a verseny első napján 1500 méteres síkfutásban ugyancsak a 6. helyen ért be (4:18,68), de vasárnap már hozta a formáját és mindenkit maga mögé utasított 3000 m-en (9:12,96).

Érmet szerzett továbbá Tóth Márton is, aki 2000 méteres akadályfutásban egyéni csúccsal lett 2. helyezett (6:25,54), valamint Hadnagy Zsóka, aki szintén élete eddigi legjobb idejét futva 400 méteres gátfutásban a dobogó 3. fokára állhatott fel (1:03,97). Zsóka a másik számában, 400 m-es síkfutásban is egyéni csúcsot futva (59,96) lett ötödik, Márton pedig 3000 m-es síkfutásban a 8. helyen ért be idei legjobb időeredményével (9:33,48).

Varga Gréta Barbara - Fotó: SVSE/Stupián AnikóVarga Gréta Barbara - Fotó: SVSE/Stupián Anikó

A negyedik helyen végzett Koncz Kata 1500 m-en (4:51,70) és 3000 m-en is (10:49,82), valamint Sigmond Sára 2000 m-es akadályfutásban (7:49,77). Sára a másik versenyszámában, 3000 m-es síkfutásban a 6. helyet szerezte meg (11:18,19)

Ötödik helyen ért célba Kirsch Natália 1500 m-en, aki hosszas sérülést követően egyéni csúccsal tudott visszatérni (5. helyezett 4:53,14), valamint Berzsenyi Kata, aki szintén egyéni csúcsot futott 400 méteres gátfutásban (1:06,29). Natália 800 m-en 7. lett (2:21,58), Kata pedig a 10. pozíciót csípte el 400 m-es síkfutásban (1:01,42).

Egyéni csúcsot futott még 400 m-es síkfutásban Mező Zsófia (1:01,09, 8. hely) és Bartis Hajnalka (1:05,62), valamint Kiss Georgina Dzsesszika 200 m-en (27,16).

– Büszkék vagyunk tanítványainkra. A korosztályos magyar bajnokságok után izgatottan várjuk a nemzetközi szerepléseket – összegzett Tóthné Stupián Anikó, az SVSE vezetője és edzője.