Országos bajnok a Kossuth iskola csapata

  • kézilabda
  • 2019.06.24
  • 21:20
Aranyérmet szerzett a Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola IV. korcsoportos együttese a kézilabda diákolimpia országos döntőjében.

Június 21-től 24-ig Gyöngyösön rendezték a kézilabda diákolimpia IV. korcsoportos országos döntőjét, amelyre a Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola alakulata is kvalifikálta magát.

Gyévai Iván felkészítő tanár együttese a csoportküzdelmek során 24-24-es döntetlent ért el az alsóörsi Endrődi Sándor Református Általános Iskola és Kézilabda-Utánpótlásközpont ellen, majd hatalmas csatában legyőzte (23-22) a győri Apor Vilmos Római Katolikus Általános Iskola diákjait. A Budapest XXIII. Kerületi Török Flóris Általános Iskola elleni magabiztos diadallal (27-20) így csoportjuk élén zárták a veszprémiek.

Fotó: Veszprémi Kossuth Lajos Általános Iskola Facebook

A Kossuth növendékei az elődöntőben a békési Szegedi Kis István Református Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola csapatát is két vállra fektették (23-20). A fináléban a Balmazújvárosi Református Általános Iskola várt a mieinkre, akik ismét megmutatták erejüket (23-21), így országos bajnoki címet ünnepelhettek.

A bronzérmet a békésiek szerezték meg, miután 18-13-ra legyőzték az alsóörsieket.

A bajnokcsapat tagjai: Vandra Máté, Schäfer Árpád, Soós Márk, Nagy Benedek, Szabó Ákos, Burai Bence, Lázár Milán, Mészáros Gyula, Luthár Botond, Majczán Dávid, Benain Alex, Báder Barnabás. Felkészítő tanár: Gyévai Iván.

Tabellák
Férfi kézilabda NB I, 2019/20
1. Telekom Veszprém 12
2. Mol-Pick Szeged 8
3. FTC 6
4. Dabasi KC 5
5. BKSE 5
6. Gyöngyös 4
7. Csurgói KK 3
8. Eger 3
9. Grundfos Tatabánya 2
10. Mezőkövesdi KC 1
11. Komló 1
12. Budakalász 0
13. Orosházi FKSE 0
14. Váci KSE 0
utolsó módosítás 2019. szeptember 18. 07:25
tovább »
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20
1. Telekom Veszprém 2
2. Vardar 2
3. Porto 2
4. Kiel 1
5. Vive Kielce 1
6. Montpellier 0
7. Meskov Breszt 0
8. Motor Zaporozsje 0
utolsó módosítás 2019. szeptember 16. 23:12
tovább »
Férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/20
1. Telekom Veszprém 6
2. PPD Zagreb 3
3. Eurofarm Rabotnik 3
4. Szpartak Moszkva 0
5. Meshkov Breszt 0
6. Metaloplastika 0
utolsó módosítás 2019. szeptember 16. 23:13
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/20
1. Veszprémi KKFT 2
2. PLER-Budapest 2
3. Rév TSC 2
4. Balatonfüredi KSE U21 2
5. Telekom Veszprém U21 2
6. Budai Farkasok 2
7. ETO-SZESE 0
8. Tatai AC 0
9. NEKA 0
10. Szigetszentmiklósi KSK 0
11. Pécsi VSE 0
12. PEAC 0
utolsó módosítás 2019. szeptember 16. 23:20
tovább »
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2019/20
1. Bajnok DSE Nemesvámos 2
2. PEAC 2
3. Veszprém Pannon SE 2
4. Szekszárdi FGKC 2
5. Siófok KTC U22 2
6. Marcali VSZSE 2
7. Kozármisleny SE U22 0
8. Hévízi SK 0
9. BBSC Balatonboglár 0
10. Tungsram SE 0
11. Tolna KC 0
12. Tamási KC 0
utolsó módosítás 2019. szeptember 16. 23:18
tovább »