A kultúra városában is magabiztosan

• Veszprém Pannon SE
  • 2019.05.12
  • 18:00
Kiegyensúlyozott teljesítményüknek hála, ötgólos diadalt arattak szombaton megyeszékhelyünk kézilabdázónői Pécsett a harmadosztályú bajnokság – utolsó előtti – 21. fordulójában.

Idénybeli utolsó vendégszereplésére készült a Sulyok Erzsébet vezette VPSE szombaton délután, amely a női kézilabda NB II Dél-nyugati csoportjának 21. fordulójában a kultúra városát, Pécset vette úti célba.

Ács Anna pedig nem is lacafacázott sokáig, a kezdő sípszőt követően szinte rögvest be is vette a PEAC portáját, méghozzá duplán: nem utolsósorban meghozva ezzel Németh Kriszta gólétvágyát is (5. perc: 2-3). Hozzájuk csatlakozott Kovács Krisztina is bombáival, de az ezt követő tíz minutum megint csak Ácsról és Némethről szólt: ketten együtt hétszer mattolták a vendéglátó Baranya megyeiek hálóőrét (18. perc: 8-11).

Sportszerűen játszottak a felek, magabiztosabbnak ezúttal azonban a királynék városának kézilabdázőni tűntek: Regovics és Bodnár is betalált még ebben a játékrészben, a sort azonban az zárta, aki meg is nyitotta: Ács Anna kíméletlen gólja kétgólos fórt (13-15) eredményezett számukra a pihenőre.

Ács Anna és Németh Kriszta összesen húsz gólt jegyzett a találkozón (Archív fotó)

Kegyensúlyozott teljesítménnyel, kevés technikai hibával tértek vissza a játéktérre a veszprémi amazonok, akiknek góllövői közé Lozsi Anna és Kun Boglárka is feliratkozott (40. perc: 17-20).

A két meghatározó lövőjátékos, Németh és Ács azonban a továbbiakban sem „bírt magával”: ketten ősszesen kilenc gólt jegyeztek a második félidőben (54. perc: 23-27). Ami a végelszámolásnál „csupán” annyit jelentett, hogy a bakonyi leányok magabiztos, 25-30-as diadalnak örvendhettek.

Mához egy hétre, május 19-én vasárnap 15.00 órakor, hazai pályán szerzett győzelemmel búcsúztatná a 2018/19-es kiírást a Veszprém Pannon SE a szerényebb játékerőt képviselő Tolna KC ellen.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 21. forduló.
PEAC–Veszprém Pannon SE (25-30) (13-15)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
A VPSE góldobói: Ácsa Anna 10, Németh Kriszta 10, Kun Boglárka 3, Kovács Krisztina 2, Lozsi Anna 2, Regovics Vilhelmina 2, Bodnár Mikolt 1.
Edzőik: Némethné Sulyok Erzsébet és Pischné Bankó Zsuzsa.
Hétméteresek: 8/8, ill. 2/2.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.