Veszprém
7°C

Rasovszky duplázott

2019. május 4. 23:17 // Forrás: MTI
A Balaton Úszó Klub Veszprém klasszisa, Rasovszky Kristóf a 10 kilométeren aratott sikere után szombaton a rövidebb távon, 5 kilométeren is elsőként csapott célba a hosszútávúszó medencés ob-n.

Ahogyan csütörtökön 10 kilométeren, szombaton a rövidebb távon, 5 kilométeren is Rasovszky Kristóf, illetve Olasz Anna győzött a hosszútávúszó medencés országos bajnokságon.

Rasovszky ezúttal sem talált legyőzőre - Fotó: MÚSZ FacebookRasovszky ezúttal sem talált legyőzőre - Fotó: MÚSZ Facebook

A Békéscsabán rendezett eseményen Rasovszky 53:39.27 perces eredménnyel csapott célba, mögötte akárcsak két nappal korábban, ezúttal is Papp Márk (BVSC-Zugló, 53:59.45) lett a második. A harmadik helyen Farkas Tamás (Szegedi Úszó Egylet, 54:07.47) végzett.

A női versenyben nem változott a dobogósok sorrendje a 10 kilométerhez képest: az 58:49.39 perccel győztes Olasz mögött Sömenek Onon Kata (Kőbánya SC, 1:00:05.03) és Farkas Adél (BVSC-Zugló, 1:02:20.92) végzett a második, illetve a harmadik helyen.

vehirsport.hu
további cikkek
Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel úszás Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel Negyvenegy fős lesz a magyar csapat júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon: a medencés szakágban 15 férfi és 18 női versenyző, a nyílvízi viadalokat illetően négy-négy sportoló várja a kontinensviadalt. A keretben a Balaton ÚK Veszprém háro kiválósága, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán is ott van.  2024. április 18. 20:40 Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! úszás Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! Sárkány Zalán diadalmaskodott 800 méteren a Duna Arénában rendezett országos bajnokság pénteki záró napján két veszprémi klubtársa, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid előtt. 2024. április 12. 21:05 A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók úszás A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók Betlehem Dávid a keddi, 1500 méter gyorson aratott győzelme után szerdán 400 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában zajló országos bajnokság szerdai versenynapján. 2024. április 10. 21:43 Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Balaton Úszó Klub Veszprém Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Betlehem Dávid a nyerte 1500 méter gyorson a három olimpiai szintes különversenyét a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján. 2024. április 9. 20:50