5°C
5°C

Mosolygós, tízgólos győzelem

2019. április 24. 14:08
Ács Anna és Németh Kriszta vezetésével a reméltnél is könnyebben aratott tízgólos hazai diadalt kedd este a Veszprém Pannon SE, amely így továbbra is versenyben maradt a női kézilabda NB II Dél-nyugati csoportjának dobogójáért.

A húsvéti lakomázások után minden bizonnyal energiától túlfűtve készült sorozatban a hetedik (!) hazai győzelmére a Veszprém Pannon SE, amely a harmadosztály 20. fordulójában kissé szokatlan időpontban, kedden este 18.00 órakor lépett a Városi Stadion parkettjére. Vendégül pedig ezúttal nem mást, mint a BBSC Balatonboglár együttesét látta, amelyről fontos megemlíteni, hogy anno az odavágón még ötgólos diadalnak örülhetett a királynék városának alakulata felett.

Tiszta fejjel és tüzes szívvel, az őszi fiaskóra egy percig sem gondolva csapott bele a küzdelembe a VPSE, amely a találkozó első minutumában Ács Anna értékesített hétméteresével nyomban útnak is eresztette a gólszekeret. Ki gondolta volna, hogy az úgy megindul, hogy Németh Kriszta, Bodnár Mikolt, s maga Ács Anna duplájával – egy 4-0-s szériát követően – már a hetedik percben jócskán ellép majd (5-1).

Nem túlzás azt állítani, hogy amazonjaink védekezésben is kitettek magukért: Kovács Krisztina és Bodnár Mikolt keze pedig ezek után sem remegett meg (17. perc: 12-4). Csak a biztonság kedvéért az első játékrész lefújása előtt Regovics Vilhelminával bezárólag vágtak még sorozatban hármat a bakonyi leányok, akik így igazán megnyugtató, kilencgólos fórral pihenhettek (30. perc: 19-10).

Németh Kriszta kapura mért lövései szinte mindig gólt értek (Archív fotó)Németh Kriszta kapura mért lövései szinte mindig gólt értek (Archív fotó)

Az öltöző hűséből visszatérve, Lozsi Anna jóvoltából már tíz is volt közte, de a Sulyok-tanítványok nem elégedtek meg ennyivel, gólszomjukat továbbra is oltani kívánták: Ács triplája után a harmincadikat már Molnár Kinga szerezte (47. perc: 30-17). Rá öt percre pedig Végh Viktória találatával már tizennégy (!) is volt közte.

Némethné Sulyok Erzsébet vezetőedző ekkor döntött úgy, hogy alázatos-ügyes fiataljait is pályára küldi, hadd bizonyítsák rátermettségüket. Ha csuklóik igaz, néha még meg is remegtek, a végső örömmámor így sem maradt el. Ugyanis az első játékrészhez hasonlóan, a másodikat is Regovics zárta: 36-26 – ez állt az eredményjelzőn, amely így a Veszprém Pannon SE sorozatban hetedik hazai győzelméről árulkodott.

Megyeszékhelyünk kézilabdázónőire most egy kisebb szusszanás, s két szabad hétvégé is vár a bajnokságban. Legközelebb ugyanis május 11-én, szombaton délidőben lépnek majd parkettre, méghozzá a pécsi PEAC-nál vendégségben.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 20. forduló:
Veszprém Pannon SE–BBSC Balatonboglár 36-26 (19-10)
Veszprém, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Bőhm Zsófia és Csupor Csenge.
A VPSE góldobói: Ács Anna 10, Németh Kriszta 9, Regovics Vilhelmina 5, Kovács Krisztina 5, Lozsi Anna 2, Bodnár Mikolt 2, Kőszegi Bianka 1, Végh Viktória 1, Molnár Kinga 1. Edzőik: Némethné Sulyok Erzsébet és Pischné Bankó Zsuzsanna.
Hétméteresek: 5/4, illetve 5/3.
Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc.