Tájfutó diákolimpia: finn versenyzők is csatlakoztak a megyei küzdelemhez

  • tájfutás
  • 2019.04.16
  • 19:46
Április első hétvégéjén Szentkirályszabadján rendezték meg a 2019. évi tájfutó megyei diákolimpiát az alap- és középfokú oktatási intézmények tanulói számára.

Április első hétvégéjén lezajlott a 2019. évi tájékozódási futó megyei diákolimpia az alap- és középfokú oktatási intézmények tanulói számára, amelynek célja nemenként és korcsoportonként a Veszprém megye tájfutó diákolimpiai bajnoka cím, valamint az országos diákolimpiai döntőben való részvétel jogának az elnyerése, ahová minden korcsoportból a legjobb öt versenyző juthatott tovább.

– A verseny helyszíne Szentkirályszabadja külterületén volt, egy részben erdős, ligetes, zömében inkább nyílt, sokfelé tüskés bozóttal tarkított területen. Komolyabb szintkülönbségek itt nem voltak, inkább a tájékozódásra kellett összpontosítaniuk a nevezőknek – mondta el portálunknak Mérő Edit, a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tájfutó szakosztályának sajtóreferense.

A fiúk IV. korcsoportjának dobogója; 1. Gaschler Máté, 2. Bálint Ádám, 3. Barát Miklós - Fotó: Barát János

A viadal érdekessége, hogy egy Finnországból érkező tájfutócsapat is nevezett a megmérettetésre, a gyerekek így finn versenytársakkal is összemérhették a felkészültségüket. Több kategóriában győzedelmeskedtek is a vendégek, az ő eredményeik azonban nem számítottak bele a továbbjutók létszámába, természetesen az eredményhirdetésen őket is szólították.

Veszprém megyei tájfutó diákolimpia - eredmények (továbbjutottak az országos döntőbe)

FII.
1. Varsányi Ádám (Veszprém, Báthory), 2. Nemes Ábel (Balatonfüred, Radnóti), 3. Engi Dániel (Veszprém, Kossuth), 4. Molnár Iván (Veszprém, Deák), 5. Főczény Dávid (Veszprém, Simonyi)

FIII.
1. Blaskó Benedek (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 2. Bálint Gergő (Veszprém, Báthory), 3. Szalontai Soma (Tihany, Illyés Gyula), 4. Kerti Máté (Balatonfüred, Református),

FIV.
1. Gaschler Máté (Veszprém, Szilágyi), 2. Bálint Ádám (Veszprém, Báthory), 3. Barát Miklós (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 4. Kovács Zsolt (Ajka, Bródy, 5. Barát Benedek (Veszprém, Lovassy)

FV.
1. Küronya Frigyes (Nemesvámos, Waldorf), 2. Bálint Benedek (Veszprém, Vetési), 3. Vass Bence (Veszprém, Ipari)

FVI.
1. Tokai-Kiss Bálint (Veszprém, Lovassy), 2. Péntek Márton (Veszprém, Lovassy), 3. Bácskai Péter (Veszprém, Ipari), 4. Berzsenyi Bence (Veszprém, Lovassy), 5. Gazsó Bálint (Veszprém, Szakképzési Centrum)

NII.
1. Barát Jázmin (Nemesvámos, Fehérlófia Waldorf), 2. Gaschler Janka (Veszprém, Szilágyi)

NIII.
1. Gaschler Emma (Veszprém, Szilágyi), 2. Pegán Petra (Ajka, Bródy), 3. Országi Zsófia (Ajka, Fekete-Vörösmarty)

NIV.
1. Engi Lilien (Veszprém, Kossuth), 2. Tokai-Kiss Zsófia (Veszprém, Lovassy), 3. Országi Anna (Ajka, Fekete-Vörösmarty)

NIV.
1. Tarsoly Panka (Veszprém, Lovassy), 2. Szalontai Sára (Veszprém, Lovassy), 3. Bácskai Eszter (Nemesvámos, Waldorf), 4. Pegán Ágnes (Veszprém, Lovassy), 5. Országi Sára (Ajka, Bródy)

Közvetlenül indulhat az országos döntőben a Magyar Tájfutó Szövetség határozata értelmében a versennyel egyidőben, Csehországban zajló CEYOC nemzetközi ifjúsági tájékozódási futó kupán résztvevő Angyal Dániel, Lantai Boróka, Lantai Lili és Mérő Dominika.

Velük együtt összesen harminckilencen képviselhetik majd iskolájukat a májusban, Tatabányán megrendezésre kerülő országos diákolimpiai döntőben.

A megyei diákolimpiával egy időben és azonos helyszínen rendezték meg a kísérők részére az 55. Bakony Kupa regionális rangsoroló tájfutó versenyt.

Itt hat kategóriában hirdettek eredményt. A Veszprémi Honvéd Sportegyesület képviselői az ország többi részéből, valamint a Finnországból érkező tájfutók között nyolc érmet szereztek.

Bakony Kupa eredmények

F21B: 3. Török Zoltán
F40: 2. Gaschler Gábor
N21B: 2. Szigetfy Ildikó
N40: 1. Széplaki Erika, 2. Csizmadiáné Szóládi Annamária
N60: 1. Wieder Ilona, 3. Wengrin Istvánné
Nyílt: 1. Wieder Ferenc