Nem okozott gondot a sereghajtó

2019. március 31. 17:02
Magabiztosan, hat góllal „hozta a kötelezőt” a „kis Telekom” a szerény játékerőt képviselő vendéglátó Százhalombatta ellen a másodosztályú férfi kézilabda-bajnokság szombat este tartott 18. körében.

Képességeik tudatában korántsem túlzás azt állítani, hogy a Telekom Veszprém U21 fiataljaira kötelező feladat várt a másodosztályú bajnokság szombati játéknapján: vendéglátójuk ugyanis ezúttal nem más, mint a tabella utolsó pozíciójában – két győzelemmel, egy döntetlennel és tizennégy vereséggel – portyázó Százhalombattai KE volt.

Igaz, a vendég Veszprém vezetőedzőjére, Gulyás Istvánra, s kulcsjátékosára Szuharev Levre ezúttal nem számíthatott, hiszen mindkettőjüknek jelenése volt a „nagy Telekom” kispadján a Sporting CP elleni BL-nyolcaddöntő visszavágón. De így legalább a fiatalok saját magukon kívül nekik is, értük is bizonyíthattak.

(Archív fotó)(Archív fotó)

Jó hangulatú, szoros csatának lehettek a szemtanúi, akik vették a fáradtságot, s kilátogattak szombat este a Városi Szabadidő Központba. Az első játékrészben a Veszprémnek még nem igazán sikerült leszakítania magáról a Pest megyeieket (30. perc: 11-13). A második felvonásban azonban megemberelte magát támadásban a Telekom U21, amely így egymagabiztos, hatgólos idegenbeli győzelemnek örülhetett (60. perc: 22-28).

Fontos, elengedhetetlen pontokat zsebelt be ezúttal a bakonyi gárda, amely jövő pénteken (18.00) a Tüzér utcában folytatja a küzdelmeket. Vendége a Nagykanizsa lesz, amely ellen szintén elvárt a győzelem.