Majd' százan teljesítették a szezonnyitó viadalt

  • tájfutás
  • 2019.03.21
  • 07:30
Március 9-én a Schönherz-pálya és a Jutas-erdei futókör érintésével rendezték meg az idei első terepfutó versenyt Veszprémben.

A Veszprémi Honvéd Sportegyesület hagyományos „szezonnyitó” futóversenyét, egyúttal a honvédség számára meghirdetett Helyőrségbajnokságot kilencvenketten teljesítették.

– A 2300 méteres, közel félszáz méter szintemelkedést magában foglaló körökből kategóriától függően 1–4 teljesítése várt a résztvevőkre, így a legerősebb mezőnyökben indulók 9,2 km-t futottak. A tömegrajtot követően a versenyzőknek a szalagokkal kijelölt útvonalat kellett követniük, az eredményeket pedig chipes időméréssel regisztrálták a pályán több helyen, valamint a rajtban és a célban elhelyezett időmérő dobozok segítségével – tájékoztatta portálunkat Mérő Edit, a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tájfutó szakosztályának sajtóreferense.

A tömegrajt pillanata -Fotó: Bálint Mónika

A 9200 m-es távon indulók közül a VEDAC színeiben versenyző Odonics Gábor lett az abszolút bajnok, 37:44-es idővel. A 2300 méteres pályát teljesítők között Szigetfy Dominik (VEDAC) futotta a legjobb időt (10:34); 4600 méteren Blazsek Zoltán (Ecser) volt a leggyorsabb (22:34); 6900 méteren pedig Kustos István (Tapolcai HSE) kereken 30:00 perccel.

A megmérettetés remek alkalmat jelentett a téli alapozó edzések eredményességének felmérésére is.

Eredmények

F21
1. Odonics Gábor - VEDAC
2. Bálint Benedek - VHS
3. Steiler Tibor

F10
1. Varsányi Ádám - VHS
2. Répási Csanád László - Veszprém
3. Engi Dániel

N10
1. Gaschler Janka - VHS
2. Barát Jázmin - VHS
3. Mauer Luca - GTC

F12
1. Szigetfy Dominik - VEDAC
2. Répási Gellért István - Veszprém
3. Eipl Richárd - GTC

F14
1. Bálint Gergő - VHS
2. Blaskó Benedek - VHS
3. Mauer Máté - GTC

F16
1. Gaschler Máté - VHS
2. Barát Benedek - VHS
3. Bálint Ádám - VHS

N12
1. Pfujd Dorina - Apród
2. Juhász Zelma - Apród

N16
1. Tokai-Kiss Zsófia - VHS
2. Bácskai Eszter - VHS

N18
1. Mérő Dominika - VHS
2. Koós Réka - VEDAC
3. Lantai Boróka - VHS

F35
1. Molnár Zoltán - VHS
2. Kollát Krisztián - Veszprém
3. Stadler Ákos - Veszprém

F45
1. Kustos István - Tapolcai HSE
2. Sebestyén Zsolt - Tapolcai HSE
3. Kozma Imre - Tapolcai HSE

F55
1. Blazsek Zoltán - Ecser
2. Domán Gábor - Tapolcai HSE

F65
1. Richter Ferenc
2. Komár Béla - VHS

N35
1. Németh Zsoltné - VHS
2. Gaschler-Gyeviki Nóra - VHS
3. Müllner Ágnes - Honvéd Arrabona SE

N65
1. Hubai Erzsébet
2. Wieder Ilona - VHS
3. Komár Béláné - VHS

Helyőrségbajnokság:

F HB -35
1. Garai Levente - MH 43.
2. Barbai Kristóf - MH LVIK
3. Varga Zoltán - MH 43.

N HB -35
1. Borteleki Bernadett - MH 43.

F HB 35+
1. Fazekas Tamás - MH 54.
2. Bognár Zsolt - Honvéd Arrabona SE

N HB 35+
1. Valkó Veronika - Honvéd Arrabona SE
2. Kelő Sára - MH 54.