Bátortalan kezdés után elsöprő diadal

• Veszprém Pannon SE
  • 2019.03.18
  • 14:45
A félidőben még egálra álltak a felek, Máté Fanni sajnálatos sérülése azonban átírta a történetet: Némethné Sulyok Erzsébet tanítványai nyolcgólos győzelmet arattak a fiatal nemesvámosi reménységekkel szemben a harmadosztályú kézilabda-bajnokság vasárnap tartott szomszédvári rangadóján.

A királynék városában bizony még vasárnap délután 17.00 órakor is pattogásnak indult a játékszer. A Veszprém Pannon SE kézilabdázónőire pedig rámosolygott a szerencse, hiszen „vendégszereplés” várt rájuk a harmadosztály 16. körében, mégis hazai parketten, a Városi Sportcsarnokban találták magukat. Ugyanis ellenfeleik ezúttal nem mások voltak, mint a szomszédvári nagy rivális Bajnok DSE Nemesvámos fiatal, de tehetséges lányai, kiknek hazai pályája megegyezik a mieinkével.

A lányok bemelegítését szemügyre véve már bizonyosságot is kaptunk róla, hogy parázs hangulatú derbit láthatunk majd. Fontos megemlíteni, hogy a vámosi gárda fiatal, de abszolút tehetséges leányzókból állt, sőt, még egy junior bajnok gerelyhajítónő is megbújt a sorai közt: a VEDAC kiválósága, Máté Fanni Szabina ugyanis a Nemzeti Kézilabda Akadémián nevelkedett, s ha a sors más út felé terelte is, nem feledkezett meg szeretett szenvedélyéről.

Máté Fanni Szabina nemcsak gerelyhajításban tehetséges

„Dördült” a sípszó, kezdetét vette a mérkőzés. Az első lerohanás az imént említett „vendég” reménység nevéhez fűződött: Máté Fanni rögtön a kezébe vette az irányítást, s védhetetlenül vette be Magyar Nikolett portáját. Természetesen ehhez amazonjainknak is volt némi hozzáfűznivalójuk: Kun Boglárka révén azonnal egyenlítettek.

Fej-fej mellett haladt a küzdelem, a fiatal lányok merész próbálkozásai olykor talán még meg is lepték városunk kézisleányzóit: Máté újabb, illetve Vida Csenge első találata után hirtelen kettővel vezettek Benke Péter tanítványai (5. perc: 4-2). Meg is elégelte ezt a VPSE, Németh Kriszta bombájával és Végh Viktória szemfüles találatával ismét egyenlőre plasztikázták az állást.

Bátrabbak voltak, mint gondoltuk

Mint a mágnesek, úgy tapadtak egymásra felek: nem számított a „vendég” fiataloknak az sem, hogy kisebbek voltak ellenfeleiknél: ha kellett testi épségüket is kockáztatták a megállításuk érdekében (20. perc: 10-10). Azonban a kockázat magában rejti a sérülést: az első játékrész hajrájában kettővel mentek a vámosiak, amikor is Máté Fanni egy határozott, bátor cselt követően bokasérülést szenvedett. A szusszanásnyi idő alatt pedig, amíg állt a játék, városunk kézilabdázónői elég erőt gyűjtöttek, hogy Bodnár, majd Ács találatával döntetlenre mentsék az első játékrészt (30. perc: 12-12).

Vegyes érzelmekkel hagyta el a VPSE a játékteret, de az öltözőből visszatérve már határozottságot lehetett olvasni az arcokról: Némethné Sulyok Erzsébet minden bizonnyal rendezte sorait az öltözőben. Állításunkat bizonyítva nem is maradt el a bravúr lányainktól: Németh Kriszta és Ács Anna góljaival a 33. percben már kétgólos volt a fórunk (12-14). Eltökélt, rutinos szép kézilabdát játszott a királynék városa. Ácsnak dupláznia is sikerült, nem sokkal később pedig egy 3-0-s sorozatban is asszisztált: Németh és Végh közreműködésével eldőlni látszott a találkozó sorsa (49. perc: 17-23).

S, ha már egyszer sikerült, miért ne történhetne meg még egyszer. Ezúttal Végh Viktória kérte fel csapattársait egy „hármasra”: Ács után pedig Németh is köszönte lehetőséget. A lefújást éppenhogy megelőzve még úgy tűnt, hogy nemesvámosi becsületgóllal ér véget a találkozó, de azt sem véletlenül szokták emlegetni, hogy nyugtával kell dicsérni a napot: Kun Boglárka megtépázta még egyszer a hálót, ő állította be a 20-28-as végeredményt.

Kun Boglárka nevethetett a végén

Visszatekitnve a múltba, az őszi szomszédvári rangadón még a fiatalok diadalmaskodtak két góllal. Az volt az akkori vezetőedző utolsó, mondhatni búcsúmérkőzése veszprémi színekben.

Némethné Sulyok Erzsébet tanítványai ezzel a diadallal továbbra is ragadnak az élmezőnyhöz, legközelebb pedig március 30-án szombaton 14.00 órakor Hévízen bizonyíthatnak majd.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 16. forduló:
Bajnok DSE Nemesvámos–Veszprém Pannon SE 20-28 (12-12)
Veszprém, Városi Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Gáspár, Vörös.
A VPSE góldobói: Ács Anna 10 (1), Németh Kriszta 7, Végh Viktória 5, Kun Boglárka 3, Bodnár Mikolt 1, Regovics Vilhelmina 1, Kovács Krisztina 1.
Edzők: Némethné Sulyok Erzsébet, Pischné Bankó Zsuzsanna.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1.