5°C
5°C

Megszerezte csoportja harmadik helyét az FTC

2019. március 10. 16:18 // Forrás: MTI
A Ferencváros 31-27-re legyőzte a szlovén Krim Mercator Ljubljana csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének hatodik, utolsó fordulójában, vasárnap Érden.

Az FTC négy győzelemmel és két döntetlennel csoportja harmadik helyén zárta a középdöntőt, a negyeddöntőben pedig - a tavalyihoz hasonlóan - az orosz Rosztov-Donnal találkozik.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, 6. (utolsó) forduló, 2. csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 31-27 (16-11)
a Ferencváros gólszerzői: Klujber 9, Háfra 8, Márton 4, Schatzl 3, Klivinyi 2, Mészáros, Lukács, Tóth N., Faluvégi, Kovacsics 1-1

A vendégek számára már tét nélküli volt a mérkőzés, ugyanis nem juthattak tovább, noha egy héttel korábban nagy meglepetésre legyőzték a CSM Bucurestit. Mivel a románok pénteken döntetlennel zárták a középdöntőt, a magyar csapat annak tudatában lépett pályára vasárnap, hogy győzelem esetén megelőzi a bukarestieket és harmadik lesz csoportjában.

A Ferencvárosból ezúttal is hiányzott a sérült holland Danick Snelder és a montenegrói Djurdjina Malovic.

Jól kezdett a pályaválasztó, és Klujber Katrin góljainak, illetve Bíró Blanka védéseinek köszönhetően fokozatosan növelte előnyét (10-5). A Ferencváros lendületes, gyors, eredményes támadójátéka mellé nem társult hatékony védekezés, ezért Elek Gábor vezetőedző időt kért. A szlovénok ennek ellenére egy 3-0-s sorozattal felzárkóztak, ám a szünet előtt az FTC egy 5-1-es szériával ismét magabiztossá tette vezetését.

A második felvonás elején kiegyenlített volt a játék, a különbség nem változott számottevően. A magyar csapat támadásai körülményessé váltak, de ezt a szlovénok - Bíró bravúrjai miatt - nem tudták kihasználni. A félidő második felében Márton Gréta góljaival őrizte előnyét az FTC, amely összességében magabiztosan nyerte meg a meccset: a vendégek egyszer sem vezettek a hatvan perc során.

A Krim Mercator legeredményesebb játékosa Tamara Mavsar volt, aki kilenc lövésből hét gólt szerzett.

A negyeddöntő első mérkőzéseit április 6-7-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

szombaton játszották:
Vipers Kristiansand (norvég)-Győri Audi ETO KC 26-33 (17-17)

A csoport végeredménye: 1. Győri Audi ETO KC 18 pont, 2. Vipers Kristiansand 12, 3. Ferencváros 12, 4. CSM Bucuresti (román) 11, 5. Krim Mercator Ljubljana 5, 6. Thüringer HC (német) 2

Az első négy helyezett a negyeddöntőbe jutott. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.