4°C
4°C

A Balatonfüred is vereséggel kezdte a csoportkört

2019. február 10. 1:00 // Forrás: MTI
A Balatonfüred öt góllal kikapott a spanyol BM Logrono La Rioja otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Eredmény, férfi EHF Kupa, csoportkör, 1. forduló, A csoport:
BM Logrono La Rioja (spanyol)-Balatonfüredi KSE 29-24 (14-9)
a Balatonfüred gólszerzői
: Szöllősi 8, Topic 6, Máthé 4, Szemenyov 3, Ferreira 2, Déber 1

Máthé Dominik és Szöllősi Balázs góljainak köszönhetően remekül kezdett a magyar csapat (8-7), de a hazaiak egy 7-1-es sorozattal zárták az első félidőt, és magabiztosan vezettek.

A második félidőben a spanyolok támadásban és védekezésben is sokkal hatékonyabban kézilabdáztak, és már tíz találattal is vezettek (25-15). A meccset egy 6-1-es szériával zárták a fürediek, a sima vereséget ennek ellenére nem kerülhették el.

A La Rioja legeredményesebb játékosa Javier Munoz Cabezon volt hat góllal, Fekete Bálint háromszor volt eredményes.

A Balatonfüred jövő csütörtökön a német Füchse Berlin csapatát fogadja Veszprémben, a B csoportban szereplő Tatabánya pedig jövő vasárnap a macedón Eurofarm Rabotnik otthonában folytatja szereplését.