10°C

Öt úszó öt érmet szerzett

2018. december 19. 7:45
Számos egyéni csúcs mellett három aranyérmet és két ezüstérmet szereztek a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) növendékei.

December 9-én a Tatabányán rendezett Mikulás-kupán vett részt a Veszprémi Úszó Klub öt versenyzője. Itt rendezték a Jövő Bajnokai program közép-dunántúli régiójának havi felmérőjét, ezért a veszprémi egyesület három tagjának – Bánó Viktóriának, Veisz Dórának és Pintér Ádámnak – kötelezően részt kellett vennie a megmérettetésen. Mürkli Márton és Veisz Richárd pedig egyéni időeredményei megjavítása érdekében szállt medencébe.

Balogh János edző tanítványai számos egyéni csúcs mellett három aranyérmet (Pintér Ádám 200 m hát és 400 m gyors, Bánó Viktória 200 m hát), valamint két ezüstérmet (Veisz Dóra 200 m hát, Bánó Viktória 200 m mell) szereztek.

vehirsport.hu
további cikkek
Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel úszás Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel Negyvenegy fős lesz a magyar csapat júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon: a medencés szakágban 15 férfi és 18 női versenyző, a nyílvízi viadalokat illetően négy-négy sportoló várja a kontinensviadalt. A keretben a Balaton ÚK Veszprém háro kiválósága, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán is ott van.  2024. április 18. 20:40 Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! úszás Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! Sárkány Zalán diadalmaskodott 800 méteren a Duna Arénában rendezett országos bajnokság pénteki záró napján két veszprémi klubtársa, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid előtt. 2024. április 12. 21:05 A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók úszás A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók Betlehem Dávid a keddi, 1500 méter gyorson aratott győzelme után szerdán 400 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában zajló országos bajnokság szerdai versenynapján. 2024. április 10. 21:43 Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Balaton Úszó Klub Veszprém Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Betlehem Dávid a nyerte 1500 méter gyorson a három olimpiai szintes különversenyét a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján. 2024. április 9. 20:50