Győzelemmel hangoltak a rangadóra

• 1. Futsal Club Veszprém
  • 2018.12.10
  • 22:19
A harmadik helyen álló Veszprém 5-2-re nyert a sereghajtó Csömör vendégeként a futsal NB I hétfői játéknapján.

A válogatott programja – öt veszprémi játékos is pályára lépett a grúzok elleni páros felkészülési meccsen – miatt két és fél hét szünet után folytatódtak az első osztályú futsalbajnokság küzdelmei, amikor is a harmadik helyen álló 1. FCV a sereghajtó Csömörhöz látogatott.

Tatai révén a 7. percben a bakonyiak szerezték vezetést, majd Józsa öngóljának köszönhetően a játékrész derekánál meg is duplázták előnyüket. Nem sokkal később szépített a rivális, ám Bencsik Roland is betalált a szünet előtt, így csapata kétgólos fórral vonulhatott pihenőre (1-3).

Idegenben nyertek a veszprémiek a futsal NB I 12. fordulójában (archív fotó)

A 26. miniutumban ismét szépített a Csömör, amire másodpercekkel később ismét Bencsik Roland válaszolt. Kettővel a lefújás előtt aztán Dávid állította be a végeredményt (2-5).

Madarász János együttese tehát győzelemmel hangolt a második helyen álló, ám a mieinknél egy meccsel többet játszó Dunaferr elleni csütörtöki (20.00) hazai rangadóra.

Futsal NB I, 12. forduló:
Rubeola FC Csömör–1. FC Veszprém 2-5 (1-3)
Csömör, vezette: Takács (Szabó, Szűcs).
Csömör: Varsányi Á. – Nehéz, Maruzsi, Husz, Józsa. Csere: Németh M. (kapus), Tősér, Beke, Dauner, Takó, Viz, Várkonyi, Varsányi B., Miletics. Játékos-edző: Takó Csaba.
Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Komáromi, Dávid, Gyurcsányi. Csere: Spandler (kapus), Márkus, Varga Á., Bognár P., Bencsik Ádám, Bencsik R. Vezetőedző: Madarász János.
Gólszerzők: Gólszerzők: Varsányi B. (15.), Viz (26.), ill. Tatai (7.), Józsa (11. – öngól), Bencsik R. (17., 26.), Dávid (38.).