Telekom U21: ötgólos fiaskó a Tata ellen

2018. november 25. 18:40
A Telekom Veszprém U21-es alakulata ötgólos vereséget szenvedett a Tatai AC ellen vasárnap délután a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának kilencedik fordulójában.

A mögöttünk álló hétvégén a Telekom U21 nagykanizsai győzelmével már bizonyította, hogy „nagybetűs” csapatként is képes helytállni a másodosztály felnőtt mezőnyében. Vasárnap eljött az ideje az újabb próbatételnek: a kilencedik körben a „kis Építők” a Tata együttesét fogadták a DEVM Sportcsarnok falai közt. Csak a tényszerűség kedvéért érdemes megjegyezni, hogy a találkozó igazi „alsóházi” rangadónak ígérkezett, ugyanis a két gárda közti pontkülönbség a mérkőzést megelőzően mindösszesen egy volt.

A késődélutáni küzdelmet a tataiak kezdhették meg, akik rögvest el is adták a játékszert. Ernei szemfüles módon csapott le rá, s indult meg, azonban a labda őt is megviccelte. Megnyugodni látszódtak a felek, inkább csak puhatolóztak egymással. A harmadik percben jártunk amikor Palasics Kristóf még sikerrel hárított, azonban a kipattanónál már ő sem segíthetett: könyörtelenül vágták be a vendégek, ezzel megszerezve a mérkőzés első találatát.

A veszprémiek a folytatásban megrázták magukat, s kiegyenlítetté alakították a találkozót (10. perc: 5-5). A játékrész hajrájához közeledve Kurucz és Melnyicsuk találatával a vezetést is megszerezték a piros-fehérek (26. perc: 11-10). A félidőt jelző sípszó után mégis a vendégek örülhettek, ugyanis a fürge találataiknak köszönhetően 12-13 állhatott az eredményjelzőn.

Jövő hétvégén a Budai Farkasok ellen javíthatnak a kis Építők (archív fotó)Jövő hétvégén a Budai Farkasok ellen javíthatnak a kis Építők (archív fotó)

A szünet után kissé bent maradtak az öltözőben a Gulyás-tanítványok, amit az ellenfél játékosai egy 3-0-s hidegzuhannyal honoráltak (33. perc: 13-16). Ekkorra már kicsit hitevesztetté váltak a hazaiak (43. perc: 14-21), azonban Szuharev és Hornyák góljai bizonyították: feladni nem fogják (49. perc: 18-21).

Tisztességgel küzdött a továbbiakban is a „kis Telekom”, de a végjátékhoz közeledve egyre jobban látszott, hogy a Tata ma megingathatatlan. A mérkőzés 24-29-es végeredményét Melnyicsuk állította be, találata sajnos már nem befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét.

Gulyás István tanítványai legközelebb december 1-jén (szombat, 14.00) javíthatnak majd, amikor is a Budai Farkasokkal fognak szembenézni a DEVM Sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 9. forduló:
Telekom Veszprém U21–Tatai AC 24-29 (12-13)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Hornyik, Zörgő.
Telekom Veszprém U21: Palasics – Dörnyei, Szuharev 9, Dávid, Czeglédy 1, Kőhegyi, Ernei 2 (1). Cserék: Nagy (kapus), Szrnka, Csányi, Hornyák 1, Melnyicsuk 7, Kurucz 3, Gaál, Bendicsek 1. Vezetőedző: Gulyás István.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2.