A VLS Veszprém „telelhet” az élen

• VLS Veszprém
  • 2018.11.24
  • 18:01
Hét gól hét játékostól – a Pető-sereg 7-0-s diadalt aratott az Ajka Kristály ellen a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tizenhetedik fordulójában szombat délután.

A múlt hétvégi, Balatonalmádi elleni hazai siker (3-1) után ezúttal vendégszereplés és az Ajka Kristály együttese várt a VLS Veszprémre. A megye I. tizenhetedik – tehát az idei év utolsó – fordulója korántsem ígérkezett könnyű feladatnak a Pető-tanítványoknak, ugyanis a kellemetlen stílusú ellenfél mellett a télies időjárással is szembe kellett nézniük.

Azt gondolhattuk volna, hogy a körülmények szükségessé tették a veszprémi legények erőteljes motiválását, azonban erre semmi szükség nem volt. A győzni akarás önmagában is igen hamar eredményességhez vezetett: Gálfi Zoltán révén már az ötödik percben vezetett a VLS (0-1). A koncentrált játék és a támadóstratégia igazolta a továbbiakban is, hogy nem feltétlenül van szükség kilencven percre ahhoz, hogy eldőljön egy találkozó. Ezúttal kicsivel több, mint húsz minutum is elég volt hozzá: Szabó Bence (16. perc: 0-2) és Molnár Marcell jóvoltából (21. perc: 0-3) higgadt fejjel, s nyugodt szívvel mehettek pihenőre városunk nagypályás labdarúgói.

Gólzáporral vette be az Ajka várát a Veszprém (Archív fotó)

A szünetről kiérkezve bizonyossá vált, hogy a fűtött öltöző nem hagyta kihűlni a Pető-legénység izomzatát. Dacára annak, hogy Felber Patrik védő, bizonyította, elöl is képes helytállni (50. perc: 0-4). Öt percre rá pedig Domján Roland sem cselekedett másképp (0-5). A játékrész derekához közeledve Csordás Máté is megvillogtatta tudását (62. perc: 0-6), a hajrában pedig Bencze János gondolta úgy, hogy a találkozóhoz még egy hetedik gól is dukál. Több találat a meccsen ezek után már nem esett, de így kiütéssel (0-7) búcsúzott az évtől a királynék városának gárdája.

Ezzel az idegenbeli sikerrel tehát befejezte idei szereplését a VLS Veszprém a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Pető Tamás és „katonái” hősiesen szerepeltek a szezonban, s már – minden bizonnyal – a megérdemelt jutalmuk társaságában ünneplik az őszi bajnoki címüket, és a mai kimagasló teljesítményt.

Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 17. forduló:
Ajka Kristály SE–VLS Veszprém 0-7 (0-3)
Ajka, Kristály Sport Egyesület, 200 néző. Vezette: Kocsondi (Füzi, Lapath).
Ajka: Dróth – Móger (Ménes, 72.), Orbán, Primusz (Horváth L., 62.), Szedlacsek, Vizkelety, Horváth T., Ambrus, Szarka (Hauser T., 60.), Szélessy, Kungl (Hauser R., 38.). Edző: Sipos Tamás.
Veszprém: Kis – Gulyás, Felber, Dobsa, Kelemen, Szabó (Király, 75.), Molnár (Bencze, 29.), Gunther (Hegedüs, 64.), Gálfi (Vajda, 68.), Vass (Csordás, 56.), Domján. Edző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Gálfi (5.), Szabó (16.), Molnár (21.), Felber (50.), Domján (55.), Csordás (62.), Bencze (85.).

Értékelés

Illyés László, a VLS technikai vezetője: – Tetszetős gólok, korrekt játékvezetés. Tehát minden adott volt ahhoz, hogy tisztes játékkal búcsúztassuk az évet.