Papp Dórával a soraiban is kikapott a VPSE

• Veszprém Pannon SE
  • 2018.10.15
  • 15:59
Fájdalmas vereséget szenvedett a Veszprémi Pannon SE a vendég Csurgói NKC ellen vasárnap, a női kézilabda NB II Dél-nyugati csoportjának negyedik fordulójában.

Komoly megmérettetés várt a VPSE lányaira a harmadosztályú bajnokság negyedik körében, ugyanis a bajnokesélyes Csurgói NKC játékosai ellen kellett bizonyítaniuk a Városi Sportcsarnokban. Papp Dóra személyében visszatérőt is köszönthetett a veszprémi egyesület a találkozón.

A tehetséges irányító már általános iskolás korában megjárta a felnőtt harmadosztályt Tapolcán. A 2015/16-os idényben szerzett kilencvenhat találatával pedig meghatározó szerepet töltött be Veszprémben is, az akkor még egyetemi színekben felsorakozó alakulatban. Térdsérülései miatt azonban hosszú kényszerpihenő, s rehabilitáció várt rá. A rendkívül alázatos sportoló tanul, dolgozik, s két év után már egészségesen, teljes értékű tagként tért vissza, hogy segíthesse szeretett csapata, s Kovács Gábor vezetőedző munkáját.

Papp Dóra az egyetem elvégzése után szeretne sérült sportolókon segíteni

A mérkőzés a vendégek irányításával vette kezdetét, ami annyit jelentett, hogy Kovács Gábor tanítványainak hat percre volt szükségük ahhoz, hogy találatot jegyezhessenek. Ekkor Regovics került helyzetbe, s használta ki a lehetőséget kíméletlenül (6. perc: 1-3). Úgy tűnt, a veszprémi lányoknak is sikerült felszívniuk magukat. Ács, illetve Járossy vezetésével tapadtak is az ellenfeleikre (12. perc: 4-6).

Ezek után azonban veszprémi részről gólcsend következett, amit a Csurgó rutinos játékosai könnyedén tudtak a saját javaikra fordítani. Lozsi találata az első játékrész hajrájában már csak a szépítésre volt elegendő, így 6-12-es állásal vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőre kiérkezve Pischné Bankó Zsuzsa biztatása még tartotta a lelket a királynék városának csapatában. Jaksics, illetve Kun révén két gólt sikerült is lefaragniuk a hátrányukból (32. perc: 8-12). A bajnokesélyes csurgóiak viszont nem vettek vissza a lendületükből. Kiss parádés védéseinek is köszönhetően, a negyvenedik perchez érkezve a Somogy megyeiek már egészen leszakítoták magukról a Veszprémi Pannon SE-t (40. perc: 11-18).

Járossy balszerencsés sérülése után Papp még jól tudta kiszolgálni Ácsot, de az ellenfél fizikai, illetve technika fölénye ezek után mutatkozott meg csak igazán. Ahogy a veszprémi szívek kezdtek fáradni, úgy nőtt a csurgóiak előnye (54. perc: 13-29).

A lefújást megelőzően még Jaksics villantotta meg hétméteresből, hogy mekkora erő lapul jobb kezében. Találata a mérkőzés végkimenetelét már nem befolyásolta. A veszprémi amazonok így egy fájó, 16-31-es vereséget szenvedtek tapasztalt riválisukkal szemben.

Második hazai mérkőzésén tehát ismét elmaradt a bravúr a VPSE lányaitól. Legközelebb október 21-én (17.00) egy igazi megyei rangadó keretein belül, a Bajnok DSE Nemesvámos fiataljai ellen bizonyíthatnak a Kovács-tanítványok.

Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 4. forduló:
Veszprém Pannon SE–Csurgói NKC 16-31 (6-12)
Veszprém, Városi Sportcsarnok 120 néző. Vezette: Bodó, Gál.
Veszprém: Magyar – Regovics 5, Ács 2, Kovács, Kun 1, Jaksics 3, Járossy 3. Csere: Marosi (kapus), Szentpéteri, Juhász 1, Ujhelyi V., Lozsi 1, Ujhelyi H., Gönczi, Szabó, Papp. Edző: Kovács Gábor.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2.

Értékelések

Kovács Gábor: – A mérkőzés bizonyos szakaszaiban jól működött a védekezésünk. A kezdeti szakaszban elsősorban a támadásainkkal voltak problémák, nagyon kevés gólt lőttünk, nem tudtunk mit kezdeni a csurgóiak agresszív védekezésével. A második félidőre pedig teljesen elfáradtak a „lányaim”. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez.

Papp Dóra: – Sajnos nagyon nehéz egy sérülést követően a sportolónak legyőzni a félelmeit. Az edzéseken nem is ment úgy a játék, mint régen, illetve az önbizalmam is teljesen a porba hullt. Ezért is lepett meg, hogy a felnőtt keret tagjai között szerepelhetett a nevem, az pedig pláne, hogy még játéklehetőséget is kaptam. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtam gólokkal támogatni a csapatomat, illetve, hogy a kapott lehetőséget nem tudtam meghálálni. Keményen dolgozom rajta, hogy javíthassak a mostani formámon, s hogy ezáltal is hozzá tudjam segíteni a társaimat a szép eredményeikhez. Nagyon jó játékosállománnyal rendelkezünk, bízom benne, hogy az összhangot is sikerül minél előbb megtalálnunk.