Tatai ötöt, az FCV tízet lőtt

• 1. Futsal Club Veszprém
  • 2018.10.08
  • 21:24
A félidőben még hátrányban volt, a második játékrészben aztán hengerelt, s végül 10-4-re nyert a vendég Szigetszentmiklós ellen a veszprémi futsalcsapat hétfőn az NB I-ben.

Három hazai győzelem után egy héttel ezelőtt kikapott Dunaújvárosban a veszprémi futsalcsapat (5-3), amely hétfő est az újonc Szigetszentmiklós vendéglátójaként szerette volna kiköszörülni a csorbát. Nem ígérkezett azonban könnyűnek a bajnoki, hiszen ellenfelük az előző körben 6-1-re kiütötte a Nyírgyulajt.

Úgy tűnt, át is tudta menteni remek formáját a Pest megyei alakulat, amely Gál révén már a 3. percben vezetést szerzett. S még csak ekkor jött az igazi hidegzuhany a mieink számára, egy perc sem telt el, amikor Schrancz tíz méterről nagy bombát zúdított Schmidmajer hálójába (0-2).

A Boromisza Dánielt sérülés miatt nélkülöző Veszprém lassanként felocsúdott, s átvette a mérkőzés irányítását, de alaposan meggyűlt a baja a vendégek lelkes, szervezett játékával. A játékrész felénél aztán Dávid jóvoltából megszületett az első hazai gól (1-2). A Madarász-csapat küzdött, hajtott az egyenlítésért, de továbbra sem adta olcsón a bőrét a rivális.

Negyedóra játék után Schmidmajernek kellett megakadályoznia, hogy újra kettővel vezessen az ellenfél. Nem tetszettek a látottak a Madarász mesternek, aki időt is kért. Két perccel a vége előtt Márkus vezethette a játékszert egy az egyben az ellenfél kapusára, aki óriásit védett. A kipattanó Tatai elé került, aki lőtt, de ezt is hárította Matus. Legalább ekkora lehetőség maradt ki az utolsó minutumban: a jobb oldalon megiramodó Bencsik Roland ügyesen passzolt a védők mögé, ám Tatai nem tudta a hálóba kotorni a labdát.

Akárcsak az első, a második felvonás is rosszul kezdődött hazai szempontból. Egy perc sem telt el ugyanis, amikor Bencsik Ádám öngóljával ismét kettőre nőtt a különbség. A folytatás viszont merőben másként sikeredett, mint a találkozó elején, a házi gólkirály Tatai ugyanis másodpercekkel később a hálóba lőtt (2-3).

Továbbra is jó iramban folyt a játék, egymás után dolgozták ki helyzeteiket a felek, mindkét kapusnak bizonyítania kellett. A veszprémi támadógépezet ekkor beindult: Tatai tizenkét méterről védhetetlenül lőtt a hálóba, egy perccel később Bencsik Roland a vezetést is megszerezte, majd Tatai meg is duplázta az előnyt (5-3).

S ezzel még korántsem volt vége. Bár Östör révén még szépített a rivális. A folytatásban valósággal hengerelt az 1. FCV. Egy percenként estek a hazai gólok: Tar, Bencsik Roland és Tatai is gólt lőtt. Fél óra játék után 8-4 állt az eredményjelzőn.

A szigetszentmiklósiak öt a négy ellen vezették támadásikat, de ez sem hozott számukra eredményt. Sorra vezethette veszélyes támadásait a Veszprém, amely néhány perc leforgása alatt akár újabb négy gólt is jegyezhetett volna. Öttel a vége előtt aztán Dávid az üres kapuba lőtt, majd kisvártatva Tatai szerezte meg önmaga ötödik (!) találatát (10-4). Madarász János a hajrában fiatal kapusát, Simont is pályára küldte, akinek védéseket is sikerült bemutatnia.

A kiütéses sikert vastapssal honorálta a Március 15. utcai csarnok szépszámú közönsége. Pénteken az eddig hibátlan Berettyóújfaluhoz látogatnak a mieink.

Futsal NB I, 5. forduló:
1. FC Veszprém–Szigetszentmiklós Futsal 10-4 (1-2)
Március 15. utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Vass (Kiss G., Leél-Őssy).
Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Márkus, Komáromi, Dávid. Csere: Simon, Spandler (kapusok), Tar, Gyurcsányi, Erdősi, Bencsik Ádám, Bencsik R. Vezetőedző: Madarász János.
Szigetszentmiklós: Matus – Gál, Schrancz, Gergály, Fülöp. Csere: Klicsó (kapus), Reich, Faragó, Varga B., Vörös, Déri, Östör, Nagy R., Máthé. Vezetőedző: Somogyi Gábor.
Gólszerzők: Dávid (11., 35.), Tatai (22., 24., 26., 30., 36.), Bencsik R. (25., 29.), ill. Gál (3.), Schrancz (4.), Bencsik Ádám (21. – öngól), Östör (27.).

Edzői értékelések

Madarász János: – Az első félidőben még nem úgy működött a gépezetünk, ahogyan azt terveztük, így hátránnyal vonultunk a pihenőre. A szünet után viszont már azt nyújtotta a csapatom, amit tud. Elképesztő támadásokat vittünk véghez, fantasztikusan játszottunk. A győzelmet Bognár Péternek és családjának ajánljuk, minden jót kívánva születendő gyermeküknek. Gratulálok a szigetszentmiklósiaknak is, mert jó úton járnak.

Somogyi Gábor: – Jól kezdtünk, a második játékrészben azonban kijött a két gárda közötti tudáskülönbség. Mindez érthető, hiszen nemrég még az NB II-ben játszottak a fiúk. Az út, amin járunk ilyen pofonokkal szegélyezett. Igyekszünk minden mérkőzésből tanulni, s felnőni a feladathoz.