Elképesztő izgalmak után győzelemmel debütált Gulyás a veszprémi kispadon

2018. október 6. 16:51
Miker utolsó másodpercben bemutatott hetes hárítása, valamint a hajrában bemutatott hét a hat elleni játék is kellett a Telekom Veszprém breszti győzelméhez a Bajnokok Ligája szombati csoportmeccsén.

Finoman szólva is mozgalmas hét után érkezett meg breszti vendégjátékára a veszprémi kézilabdacsapat a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. A Barcelona elleni idegenbeli, valamint a Vardar Szkopje vendéglátójaként elszenvedett fiaskó ugyanis Ljubomir Vranjes vezetőedző állásába került.

A veszprémi klubvezetés átmenetileg (?) korábbi legendás játékosának, az U21-es csapat edzőjeként is dolgozó Gulyás Istvánnak szavazott bizalmat megbízott vezetőedzőként. Segítője, az Építők másik legendája, Perez Carlos lett. A magyar edződuó egyébként nem változatott az összeállításon, a korábbi BL-találkozókhoz hasonlóan ezúttal sem került be a meccskeretbe Jamali Iman, Ligetvári Patrik és gerincsérüléséből lassanként felépülő Gasper Marguc. S természetesen a Celjének pénteken kölcsönadott William Accambray sem segíthetett már az övéin.

Fotó: Vörös Dávid - handballveszprem.huFotó: Vörös Dávid - handballveszprem.hu

Az első három körben mindössze két pontot gyűjtő Telekomnak égető szüksége volt az újabb sikerre. Ami korántsem ígérkezett sétagaloppnak, hiszen a nyáron alaposan megerősített – a spanyol Manolo Cadenas által irányított – fehérorosz bajnok jól kezdte a sorozatot, miután idegenben legyűrte a svéd Kristianstadot, majd hazai környezetben nagy bravúrral felülmúlta a címvédő Montpellier-t is. Igaz, a legutóbbi körben simán kikapott a német Rhein-Neckar Löwen otthonában. Egy biztos, a szurkolókon semmi sem múlhatott, akik a pénteki indulásra időzített szimpátiatüntetéssel is egyértelműen kifejezték: teljes mellszélességgel a gárda mellett állnak.

A várakozásoknak megfelelőn hatalmas iramban kezdődött a találkozó. Sterbik védése után Gajic hetesből szerezhette volna a nyitó gólt, de a szlovén jobbszélső a kapufát trafálta telibe. Aztán gyorsan beindult a gólgyártás, a hazaiaknál Poteko, a mieinknél Lékai járt élen e tekintetben. Először vezetett a Veszprém, amely egy percen belül kétszer is élni tudott a gyors indítás fegyverével, mindkétszer Strlek gólja zárta az akciót (7. perc: 3-4). A nagy rohanásban hullámzóvá vált a találkozó: Djukic és Skurinszkij révén a Breszt lépett el, majd Ilic és Strlek vezetésével fordított ismét a Gulyás-csapat.

Cadenas mester már a játékrész harmadánál időt kért, ami fehérorosz szempontból hasznosnak bizonyult, hiszen zsinórban hármat lőttek (15. perc: 8-6). Ehhez persze az is kellett, hogy Mahé is kihagyjon egy hétméterest. Ellépni szerencsére nem tudott a Meskov, Strlek után a kiválóan teljesítő Nilsson egalizált. Mindkét szakvezető folyamatosan cserélt, a bakonyiaknál szinte egyszerre érkezett a Mackovsek, Nenadic, Tönnesen belső hármas.

A folytatásban a szerb játékmesterek villogtak: a hazaiaknál Djordjic, nálunk pedig Nenadic vette vállára együttesét (22. perc: 10-10). Djordjic fineszes alsó lövéseit követően kétszer is a hálóban kötött ki a játékszer, de a Veszprém tapadt riválisára. Olyannyira, hogy öttel a szünet előtt Gajic hosszú idő után ismét vezetést szerzett (12-13). Sajnos Sterbiknek ezúttal nem ment, Mikler érkezett a helyére, aki védéssel mutatkozott be. A hajrára visszahozta kezdő sorát a Breszt, amely egyenletíni tudott. Úgy tűnt, hogy Mackovsek bombája zárja a félidőt, de Poteko egy ártalmatlannak tűnő szabaddobásnál az utolsó másodpercben kihasználta a vendég védelem figyelmetlenségét (16-15).

Strlek egyenlített azonnal a második felvonás elején, Toft Hansen kétperces kisbüntetését aztán két góllal büntették a kék mezesek. Mackevics kapus Nagy és Ilic átlövését is védte, a plusz háromért támadhatott a rivális, de Mikler kifogott a balszélső Jurinokon. Percekig állt a játék – vélhetően az időmérő berendezés hibája miatt –, ami a beloruszokat zavarta meg jobban. Ilic ugyanis hetesből, majd egy labdaszerzést követően a saját térfeléről lőtt a hálóba (35. perc: 18-18). Terzicet is kiszórták két percre a portugál játékvezetők, Baranov pedig élt az emberelőnyös helyzettel. S máris jött az újabb fordulat: Gajic duplájával újra a Veszprém került előnybe.

A folytatásban felválta estek a gólok, a Telekom többször is támadott a kétgólos fórért, de egyszer sem sikerült élnie a lehetőséggel (43. perc: 22-22). Mikler is jól teljesített, de ebből sem sikerült profitálni. Egy percen belül kétszer is eladta a játékszert a magyar rekordbajnok, amit ki is használt a rivális. A cserepadról visszatérő Pesic védéseinek, valamint Djukic és Obranovic góljainak köszönhetően háromra nőtt a különbség (46. perc: 26-23).

A Meskov euforikus állapotban kézilabdázott, ám ez sem törte meg vendégeiket. Gulyás István ugyanis váratlanul áttért a hét a hat elleni játékra, amire nem volt válaszlépése a Cadenas-csapatnak. Sorrendben Ilic, Strlek, Blagotinsek és a végig remeklő Nilsson is betalált, így a bakonyiak fordulhattak előnnyel a végjátékra (54. perc: 26-27).

Toft Hansen kiállítását Ivic használta ki, ám Ilic úja vezetést szerzett. Obranovic egalizált, ám Nilsson – ismét egy a hét a hat elleni támadásnál – rendkívül fontos gólt szerzett. Gulyás István időt kért, tanítványai támadhattak az utolsó fél perchez érve. A lövés elkerülte a kaput. Ráadásul a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy Nenadic nem hagyta játékba hozni a labdát, amiért piros lapot kapott, a Breszt pedig hetest lőhetett. Djukic vállalta el a büntetőt, amit Mikler a kapufára ütött. Két vereség után nyerni tudott a Veszprém a BL-ben!

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 4. forduló:
Meskov Breszt–Telekom Veszprém 28-29 (16-15)
Breszt, 3500 néző. Vezette: Cacador, Nicolau (portugálok).
Breszt: Pesic – Djukic 5, Ivic 3, Poteko 4, Kulak 1, Skurinszkij 3, Razgor. Csere: Mackevics (kapus), Horak 1, Silovics 2, Baranov 3 (2), Jurinok 1, Obranovic 2, Djordjic 3, Szelvaszjuk. Edző: Manolo Cadenas.
Veszprém: Sterbik – Gajic 4, Nagy L., Blagotinsek 1, Ilic 5 (1), Terzic, Strlek 6. Csere: Mikler (kapus), Lékai 2, Nilsson 5, Mahé, Mackovsek 3, Nenadic 2 (1), Tönnesen 1, Toft Hansen. Edző: Gulyás István.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2.