Négy góllal alulmaradt a Telekom Veszprém U21

2018. szeptember 16. 11:16
Elmaradt a bravúr, 26-22-es vereséggel rajtoltak a veszprémi fiatalok a NEKA elleni szombati szezonnyitón a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportban.

Gulyás István tanítványai szombaton a Nemzeti Kézilabda Akadémia otthonában kezdték meg idei szereplésüket a másodosztályú kézilabda-bajnokságban. Eljött tehát az ideje, hogy az újonnan épített bakonyi csapat bizonyítson, a fiúk egészséges önbizalommal vágtak neki a találkozónak.

Sajnos a vártnál lassabb tempóban kezdték a mérkőzést a veszprémiek, akik védekezésben és támadásban is nehezen ébredeztek. Ez meglátszott az eredményen is, a 26. percben már héttel vezettek a hazaiak (15-8). Két gólt aztán sikerült faragni a szünet előtt.

A második félidő sem hozott nagyobb javulást, a NEKA magabiztosan tartotta előnyét, a játékrész derekánál ismét héttel vezettek a bogláriak (20-13). A játékrész vége felé sikerült három találatra zárkózni a bakonyiaknak (21-18), de az ellenfél kiemelkedő kapusteljesítménye, illetve a mieink ingadozó védekezése miatt nem sikerült ledolgozni a különbséget (26-22).

Gulyás István vezetőedző a mérkőzés előtt emlékeztetett, hogy idő kell tanítványainak, hogy megszokják a bajnokság ritmusát. A Telekom Veszprém U21 következő mérkőzését szeptember 22-én (11.00) hazai környezetben a Szigetszentmiklósi KSK ellen játssza.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 1. forduló:
NEKA–Telekom Veszprém U21 26-22 (15-10)
Balatonboglár, 70 néző. Vezette: Medve, Tarnavölgyi.
A NEKA legjobb góldobói: Bálint 9, Tóth P. 7, Vetési 4. Vezetőedző: Sótonyi László
A Veszprém legjobb góldobói: Ernei 7, Szuharev 5, Bendicsek 3. Vezetőedző: Gulyás István.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6

Gulyás István: – Nem tudtuk azt a sebességet hozni, amire képesek vagyunk, így sajnos vereséget szenvedtünk. Megbeszéltük a gyerekekkel a hibákat, megyünk tovább, várjuk a Szigetszentmiklós elleni javítási lehetőséget.