Három megye tájfutói versenyeztek Veszprémben

  • tájfutás
  • 2018.09.16
  • 07:32
Rendezőként és versenyzőként is egyaránt jól szerepeltek a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tagjai Vas, Veszprém és Zala megye közös rövidtávú tájékozódási futó bajnokságán, valamint sprint váltó bajnokságán.

A megyei bajnokságsorozat hagyományosan ősz elején megtartott rövidtávú fordulójában közel 170-en álltak rajthoz. – A résztvevők a megyeszékhely történelmi belvárosának érintésével, a városközpont szűk utcáin, terein és parkjain keresztül vezető hangulatos pályákon csaptak össze a megyebajnoki címekért. A viszonylag rövid távokon nagyszámú ellenőrző pontot kellett felkutatni a versenyzőknek, emellett több trükkös útvonalválasztás is el volt rejtve a teljesítendő feladatok között, így a nagyobb futósebesség mellett a tájékozódásra is aprólékosan oda kellett figyelnie mindenkinek – összegzett Mérő Edit, a Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség sajtóreferense.

A megmérettetésen számos veszprémi siker született: a meghirdetett 20 kategóriából 11-ben az aranyérmet hazai versenyzők hozták el.

A VHSE dobogós helyen végzett versenyzői - Fotó: Bálint Mónika

A VHSE eredményei:
F10C: 1. Majerhoffer Márton
F12C: 1. Bálint Gergő, 2. Kovács Jeromos
F14B: 2. Bálint Ádám, 3. Gaschler Máté
F16B: 1. Bálint Benedek
F18B: 3. Bácskai Péter
F35B: 3. Tömösközy Tamás
F45B: 1. Barát János
N10C: 1. Gaschler Janka, 2. Barát Jázmin, 3. Kovács Borbála
N12C: 1. Gaschler Emma
N14B: 1. Lantai Lili, 2. Engi Lilien
N16B: 1. Lantai Boróka, 2. Pegán Ágnes, 3. Tarsoly Panka
N18B: 1. Mérő Dominika
N35B: 1. Széplaki Erika, 2. Gaschler-Gyeviki Nóra
N45B: 1. Fitos Viola, 2. Lendvai Katalin
Nyílt: 2. Gyeviki Márta

Az egyéni versenyt követően, ugyanaznap délután még egy sprint váltó versenyszámban is összecsaphattak a vállalkozó kedvű tájfutók Veszprém parkos, erdős részein.

A négy bajnoki kategóriában meghirdetett versenyben a 14, 18 éves, valamint 19 feletti korosztályban két fiú és két lány alkotta csapatok, míg a 40 felettieknél háromfős társaságok vállalkozhattak az ellenőrző pontok felkutatására, egymást váltva a pályán. A nyílt kategóriában bármilyen összetételű háromfős csapat indulhatott.

A 40-es korosztályban a Veszprémi Honvéd Sportegyesület versenyzőié lett az összes érem, de a többi kategóriában is derekasan kivették a részüket a régiós megmérettetésben.

Eredmények kategóriánként:

14:
1. Gaschler Emma, Bálint Gergő, Bálint Ádám, Lantai Lili
2. Tokai-Kiss Zsófia, Gaschler Máté, Barát Miklós, Engi Lilien

18:
1. Mérő Dominika, Bálint Benedek, Angyal Dániel, Lantai Boróka
2. Bácskai Eszter, Kovács Márk, Berzsenyi Bence, Tarsoly Panka

19:
2. Gaschler-Gyeviki Nóra, Török Zoltán, Domán Rajmund, Pegán Ágnes

40:
1. Barát János, Széplaki Erika, Tömösközy Tamás
2. Böröczkyné Makai Anna, Németh Zsolt, Domán Gábor
3. Csizmadiáné Szóládi Annamária, Lantai Gyula, Bódy Kornél