Három megye tájfutói versenyeztek Veszprémben

2018. szeptember 16. 7:32
Rendezőként és versenyzőként is egyaránt jól szerepeltek a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tagjai Vas, Veszprém és Zala megye közös rövidtávú tájékozódási futó bajnokságán, valamint sprint váltó bajnokságán.

A megyei bajnokságsorozat hagyományosan ősz elején megtartott rövidtávú fordulójában közel 170-en álltak rajthoz. – A résztvevők a megyeszékhely történelmi belvárosának érintésével, a városközpont szűk utcáin, terein és parkjain keresztül vezető hangulatos pályákon csaptak össze a megyebajnoki címekért. A viszonylag rövid távokon nagyszámú ellenőrző pontot kellett felkutatni a versenyzőknek, emellett több trükkös útvonalválasztás is el volt rejtve a teljesítendő feladatok között, így a nagyobb futósebesség mellett a tájékozódásra is aprólékosan oda kellett figyelnie mindenkinek – összegzett Mérő Edit, a Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség sajtóreferense.

A megmérettetésen számos veszprémi siker született: a meghirdetett 20 kategóriából 11-ben az aranyérmet hazai versenyzők hozták el.

A VHSE dobogós helyen végzett versenyzői - Fotó: Bálint Mónika A VHSE dobogós helyen végzett versenyzői - Fotó: Bálint Mónika

Nyílt: 2. Gyeviki Márta

Az egyéni versenyt követően, ugyanaznap délután még egy sprint váltó versenyszámban is összecsaphattak a vállalkozó kedvű tájfutók Veszprém parkos, erdős részein.

A négy bajnoki kategóriában meghirdetett versenyben a 14, 18 éves, valamint 19 feletti korosztályban két fiú és két lány alkotta csapatok, míg a 40 felettieknél háromfős társaságok vállalkozhattak az ellenőrző pontok felkutatására, egymást váltva a pályán. A nyílt kategóriában bármilyen összetételű háromfős csapat indulhatott.

A 40-es korosztályban a Veszprémi Honvéd Sportegyesület versenyzőié lett az összes érem, de a többi kategóriában is derekasan kivették a részüket a régiós megmérettetésben.