Vér, verejték és veszprémi fordítás

• 1. Futsal Club Veszprém
  • 2018.09.10
  • 21:32
A veszprémi futsalcsapat paprikás hangulatú meccsen, kétgólos hátrányból fordítva nyert a kiválóan játszó Aramis ellen az élvonal hétfői játéknapján.

Ellentétes előjelekkel várta a futsal NB I 2. fordulóját a vendéglátó Veszprém, s ellenfele, az Aramis. A mieink ugyanis a nyitó körben magabiztos győzelmet arattak a Debrecen ellen, a budaörsiek viszont kikaptak a Nyírgyulajtól.

Úgy tűnt, hogy a hajdúságiak elleni siker nagy lendületet adott a bakonyiaknak, akik ezúttal is ellentmondást nem tűrve kezdtek. Olyannyira, hogy Gyurcsányi remek átadását Dávid már a huszonötödik másodpercben (!) gólra váltotta. Mindez azonban egy pillanatra sem szegte a fiatal átlagéletkorú vendégcsapat kedvét. A 3. percben Dávid rosszul vette a játékszert a hatosán belül, Kulcsár lecsapott rá, s kapásból a hálóba lőtt (1-1).

A Veszprém a folytatásban is nagy erőkkel rohamozott, riválisa pedig a gyors ellentámadásokra helyezte a hangsúlyt. Schmidmajer védései is kellettek az eredmény tartásához, a 8. percben aztán – Fekete lövésénél – már a fiatal portás sem segíthetett együttesén.

Madarász János azonnal időt kért, de a vérszemet kapó budaörsiek rendületlenül jöttek előre. A játékrész derekánál Gál végezhetett el szabadrúgást tizennégy-tizenöt méterről, s lőtt hatalmas bombát a bal felső sarokba (1-3).

Gyorsan felocsúdtak a hazaiak, nyolccal a szünet előtt Dávid szerzett labdát erőszakosan, s hozta kihagyhatatlan helyzetbe Bencsik Rolandot. S rögtön ezután jött egy újabb ámulatba ejtő gól, méghozzá Gyurcsányi jóvoltából, aki nagyjából tizenhárom méterről hatalmas bombát zúdított a jobb felsőbe (3-3).

A második felvonás elején ismét az Aramis szerzett vezetést miután Gál kétszer is kötényt adott Bencsik Rolandnak.

Az amúgy is paprikás hangulat a 28. percben tovább fokozódott. Ekkor Komáromi fejelt össze Gállal, utóbbi fejéből ömleni kezdett a vér, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Sőt, Gál kapott sárga lapot. Percekig állt a játék az esetet követően.

A 31. percben Tatai lába találkozott Frankovszky arcával, utóbbi vérző szájjal hagyta el a játékteret, előbbi megúszta egy sárga lappal. Nem sokkal később emberelőnybe került a Veszprém, Feketénél ugyanis műesést látott a játékvezető, amiért megkapta a második sárga kártyáját, majd az azzal járó pirosat. A Madarász-csapat küzdött hajtott, de nem tudott élni az emberfórral.

Három minutummal a vége előtt aztán Kulcsár öngóljának köszönhetően megtört a jég, egyenlített a házigazda. Nem sokkal később pedig egy szemet gyönyörködtető kontra végén Gyurcsányi a vezetést is megszerezte (5-4). A lefújást követően Bognár Bence is piros lapot kapott, miután ingerülten bedobta kulacsát a játéktérre.

A Veszprém így két meccsen hat pontnál jár, de az Aramis is megérdemel minden dicséretet. Tataiék egy hét múlva újra hazai környezetben léphetnek pályára, méghozzá a Csömör ellen.

Futsal NB I, 2. forduló:
1. FC Veszprém–Aramis SE 5-4 (3-3)
Március 15. utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kovács (Vass, Wittner).
Veszprém: Schmidmajer – Komáromi, Dávid, Gyurcsányi, Bencsik R. Csere: Spandler (kapus), Tatai, Tar, Márkus, Boromisza D., Bencsik Áron, Bognár P., Bencsik Ádám. Vezetőedző: Madarász János.
Aramis: Vámosi - Fekete, Kulcsár, Gál, Boznánszky. Csere: Soós (kapus), Frankovszky, Frank, Fekete, Juhász, Bognár B. Játékos-edző: Frank Tamás.
Gólszerzők: Dávid (1.), Bencsik R. (12.), Gyurcsányi (12., 38.), Kulcsár (37. – öngól), ill. Kulcsár (3.), Fekete (8.), Gál (11., 24).
Piros lap: Fekete (32.), Bognár B. (a lefújást követően).

Edzői értékelések

Madarász János: – A találkozó bizonyos szakaszaiban azt éreztem, hogy burleszkfilmet nézek. Arcpirító hibákat követtünk el. A győzelemnek örülök, de a héten lesz mit átbeszélnem a fiúkkal. Minden elismerésem az Aramisé, amely kiváló teljesítményt nyújtott, s nagyon nehézzé tette számunkra a mérkőzést.

Frank Tamás: – Úgy érzem, hogy a Veszprém nem szorul akkora segítségre, mint amilyen játékvezetéssel szembesültünk. Ettől függetlenül az utolsó percben is a kezünkben volt a sorsunk, de egyenlítés helyett luftot rúgtunk. Noha úgy érzem, meg érdemeltük volna a döntetlent. A fiúk mindent megtettek, de meg kell tanulnunk higgadtan játszani.