4°C
4°C

Atlétikai Szuper Liga: fényes érmeket nyert az SVSE

2018. augusztus 29. 17:51 // Forrás: SVSE
A Sportolj Velünk Sportegyesület kilenc felnőtt és tizenegy serdülő tehetséggel képviseltette magát a rangos atlétikai viadalon, ahol kiváló helyezéseket ért el.

Augusztus 25-26-án Budapesten rendezték meg az Atlétikai Magyar Szuperliga döntőjét a serdülőknél és a felnőtteknél. A liga egy a tavasszal kezdődő öt versenyből álló sorozat, amely során a versenyzők az elért helyezéseik alapján pontokat gyűjtenek. A ligasorozat lezárultával a döntőre már csak az a nyolc atléta vívja ki a részvételt, aki a legtöbb pontot szerezte a liga egyes állomásian. Tehát minden versenyszámba legfeljebb nyolc induló versenghet az értékes helyezésekért, melyek a felnőtt versenyek estében pénzjutalommal is járnak.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A Sportolj Velünk Sportegyesület kilenc felnőtt és tizenegy serdülő tehetséggel képviseltette magát a múlt hétvégi atlétikai viadalon. Ami a dobogós helyezéseket illeti, a felnőtt hölgyek versenyeiben Kéri Bianka 800 méteren győzött, 400 méteren pedig 3. helyezést ért el. A férfiaknál Szalai Benjámin 3000 méter akadályon 2., Kiss Gergő Xavér pedig 1500 és 800 méteren is egyaránt a 3. helyen végzett. További helyezések a nőknél: Bányai Petra 1500 méter 6., Magyar Veronika 3000 méter akadály 7., Farsang Evelin 400 méter gát 8. A férfiaknál: Molnár Attila 400 méter 5., Nick Márton 3000 méter akadály 5., Tóth András 3000 méter akadály 7.

A serdülőknél tizenkét fiatal állhatott rajthoz minden versenyszámban. Ami a lányok versenyit illeti, Varga Gréta Barbara 1500 méter akadályon nyert, 3000 méteren pedig 2. lett, Koncz Kata pedig mind 1500 méter akadály és 800 méteren a 3. helyen végzett. A fiúknál Tóth Márton 1500 méter akadályon a 2., 3000 méteren pedig a 3. helyet szerezte meg. További eredmények a lányoknál: Mező Zsófia Márta 300 méter 5., Kirsch Natália 800 méter 5., Molnár Blanka 1500 méter 5., 800 méter 8., Sigmond Sára 1500 méter akadály 6., 3000 méter 7., Papp Kata 300 m gát 8., Berzsenyi Kata 300 méter 9. További helyezések a fiúk versenyeiben: Kubasi János 1500 méter akadály 4., 800 méter 10., Dabosi Marcell 300 méter 6.

Tóthné Stupián Anikó pozitívan értékelte sportegyesülete teljesítményét.

Az SVSE következő, és egyben a szabadtéri szezon utolsó megmérettetése a szeptember 8-9-ei atlétikai csapatbajnokság országos döntője lesz, melyre az egyesület a zalaegerszegi elődöntőn vívta ki a részvételt májusban.