Tizenegy ob-arany

2018. augusztus 27. 18:11 // Forrás: VEDAC
A VEDAC szenior atlétái összesen tizenegy aranyérmet hoztak haza szenior országos bajnokságról.

A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) négy főt indított a szenior atlétikai országos bajnokságon. A rekkenő hőségben megrendezett sporteseményt a fővárosi Ikarusz pályán bonyolították le.

A veszprémi klub ragyogóan szerepelt, hiszen összesen tizenegy aranyérmet hoztak haza atlétáink.

Benes Magdolna termelte a legtöbbet, aki összesen öt bajnoki címet szerzett. Meg kell említenünk, hogy mióta Magdi a szenioroknál versenyez, azóta senki sem tudta legyőzni nehéz kalapácsvetésben. Most a W60-asok között nyert ebben a számban, 11,73 méterrel, vagyis zsinórban tizenkilencedik aranyérmét gyűjtötte be, 2000 óta veretlen a versenyszámban, mindig aktuális korcsoportjában.

Benes Magdolna a dobogó tetején - Fotó: VEDACBenes Magdolna a dobogó tetején - Fotó: VEDAC

Bajnoki címet szerzett még hagyományos kalapácsvetésben, 35,45 méterrel, súlylökésben 8,47 méterrel, diszkoszvetésben 18,60 méterrel. A dobogó tetejére állhatott még 4x100 méteres váltófutásban is.

Két aranyat nyert Gosztolai Mária a W70-eseknél: súlylökésben 9,55 méterrel, diszkoszvetésben 25,65 méterrel diadalmaskodott.

A férfiaknál az M50-es kategóriában Kósa Zoltán ugyancsak két aranyéremnek örülhetett. Két futószámban nyert, 400 méteren 56,8 másodperccel, míg 800 méteren 2:15.55 perccel végzett az élen.

Az M60-asoknál Grapka Emil 1500 méteren 5:21.2 perccel, 5000 méteren 20:05.88 perccel ért célba és utasította maga mögé a mezőnyt.

Szeptember 4-16. között rendezik a szenior atlétikai világbajnokságot a spanyolországi Malagán, ahol Benes Magdolna súlylökésben, diszkoszvetésben és kalapácsvetésben, Gosztolai Mária súlylökésben és diszkoszvetésben, Kósa Zoltán pedig 400 és 800 méteren képviseli a veszprémi színeket a 48 főt felvonultató magyar csapatban.