Megnyerte a párizsi világjátékokat a Telekom U17!

  • kézilabda
  • 2018.07.13
  • 13:07
A házigazda Paris Saint-Germaint tizenhárom góllal verték, a döntőben pedig vert helyzetből álltak fel brazil ellenfelükkel szemben a veszprémi kézilabdázás reménységei.

Nyolccsapatos nemzetközi utánpótlás kézilabdatornán vehetett részt a Telekom Veszprém U17-es gárdája. A párizsi világjátékok a közelgő hazai rendezésű olimpiát hivatott népszerűsíteni, azon belül is a kézilabdáé volt a főszerep július 9-12. között a francia fővárosban.

A mieink egy brazil sportiskola tanítványaival, a BRH csapatával, a házigazda Paris Saint-Germainnel és a kanadai Alberta együttesével kerültek egy csoportba. A Tombor Csaba és Gulyás Péter vezette Telekom letarolta ellenfeleit a csoportkörben, a Párizst tizenhárom góllal intézték el, s végül plusz negyvenötös gólkülönbséggel zárták a kvartettet.

Aranyérem került a veszprémi legények nyakába - Fotó: Facebook - Kéziakadémia Veszprém

Az elődöntőben a CSM Puteaux sem jelenthetett akadályt (31-10), a fináléban azonban alaposan megizzadtak a veszprémi fiúk. A csoportkörben egyszer már leigázott brazilok alaposan összekapták magukat a döntőre. A kellemetlen stílusban kézilabdázó dél-amerikaiak egy góllal vezettek a mieink ellen a félidőben (12-13), s a következő húsz perc is csak az egalizáláshoz volt elég 19-19. Jöhetett a hirtelen halál, amit két kihagyott büntetővel kezdett a Telekom, de ekkor érkezett az újabb fordulat: mindhárom brazil hetest hárította a Veszprém portása, Palasics Kristóf, így a mieink maguk javára tudták fordítani a hetespárbajt (3-2).

Tombor Csaba a csapategységet emelte ki értékelésében. – Komoly munkát végeztek a fiúk az elmúlt pár hétben. Egy új csapat alapjait szeretnénk most összerakni, ezért is remek alkalom volt ez a torna ahhoz, hogy összecsiszolódjon a társaság. A kapusteljesítményünk az egész viadal során remek volt, de nem szeretnék egyéni teljesítményeket kiemelni, mert ennél sokkal fontosabb, hogy remekül küzdöttek egymásért a fiúk – húzta alá Tombor Csaba.

A Telekom utánpótláskorú játékosai rövid pihenőt kaptak a szakvezetőktől, hogy augusztus elején újult erővel vethessék bele magukat a több frontos küzdelmekbe.

Telekom Veszprém U21
2018.12.08., 11:00
30-29
Balatonfüredi KSE U21
Tolna KC
2018.12.08., 18:00
21-23
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém 
2018.12.10., 18:00
40-26
Dabas KC
Ceglédi KKSE
2018.12.16., 18:00
23-41
 Telekom Veszprém
Csurgói Kézilabda Klub
2019.02.02., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2019.02.09., 17:30
Barcelona
Szigetszentmiklósi KSK
2019.02.10., 13:00
Telekom Veszprém U21
Telekom Veszprém
2019.02.12., 18:00
CYEB Budakalász
Vardar
2019.02.16., 17:30
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.02.16., 11:00
NEKA
Veszprémi KKFT
2019.02.16., 13:00
ETO SZESE
Veszprémi Pannon SE
2019.02.17.,
Marcali VSZSE
Balatonfüredi KSE
2019.02.19., 18:00
Telekom Veszprém
Tatai AC
2019.02.23., 18:00
Veszprémi KKFT
Telekom Veszprém
2019.02.24., 17:00
Meshkov Breszt
Kozármisleny SE U22
2019.02.24.,
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2019.02.26., 18:00
DVTK-Eger
Váci KSE
2019.03.01., 18:30
Veszprémi KKFT
Vive Kielce
2019.03.02., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.03.02., 11:00
ETO SZESE
Veszprémi Pannon SE
2019.03.03.,
Duna-Pent NKSE
FTC
2019.03.09., 18:00
Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2019.03.09., 13:00
Budai Farkasok
Váci KSE
2019.03.10., 18:00
Telekom Veszprém U21
Csurgói NKC
2019.03.10.,
Veszprém Pannon SE
Grundfos Tatabánya KC
2019.03.12., 18:00
Telekom Veszprém
Mol-Pick Szeged
2019.03.16., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.03.17., 18:00
Veszprémi KKFT
Bajnok DSE Nemesvámos
2019.03.17.,
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém U21
2019.03.23., 13:00
Pécsi VSE
Veszprémi KKFT
2019.03.23., 15:00
Balatonfüredi KSE U21
Sport36-Komló
2019.03.26., 18:00
Telekom Veszprém
Százhalombattai KE
2019.03.30., 18:00
Telekom Veszprém U21
Pécsi VSE
2019.03.30., 11:00
Veszprémi KKFT
Hévízi SK
2019.03.31.,
Veszprém Pannon SE
Vecsés SE
2019.04.02., 18:30
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.04.06., 11:00
TUNGSRAM Nagykanizsa
Veszprémi KKFT
2019.04.06., 13:00
NEKA
Veszprém Pannon SE
2019.04.07.,
Siófok KTC KFT U22
Tamási KC
2019.04.14.,
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2019.04.17., 18:00
GRUNDFOS Tatabánya KC
Telekom Veszprém
2019.04.20., 18:00
Mezőkövesdi KC
Tatai AC
2019.04.28., 18:00
Telekom Veszprém U21
Százhalombattai KE
2019.04.28., 18:00
Veszprémi KKFT Felsőörs
Veszprémi Pannon SE
2019.04.28.,
BBSC Balatonboglár
Telekom Veszprém
2019.05.07., 18:00
HE-DO B. Braun Gyöngyös
Dabasi KC VSE
2019.05.11., 18:00
Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2019.05.11., 13:00
Szigetszentmiklósi KSK
Budai Farkasok
2019.05.12., 18:00
Telekom Veszprém U21
PEAC
2019.05.12.,
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2019.05.14., 18:00
Ceglédi KKSE
Balatonfüredi KSE U21
2019.05.16., 18:00
Telekom Veszprém U21
TUNGSRAM Nagykanizsa
2019.05.18., 17:00
Veszprémi KKFT
Veszprémi Pannon SE
2019.05.19.,
Tolna KC
Tabellák
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2018/19
1. Barcelona 18
2. Vardar Szkopje 13
3. Kielce 12
4. Telekom Veszprém 12
5. Rhein-Neckar Löwen 12
6. IFK Kristianstad 5
7. Meskov Breszt 5
8. Montpellier 3
utolsó módosítás 2019. január 14. 09:20
tovább »
Férfi kézilabda NB I, 2018/19
1. Mol-Pick Szeged 32
2. Telekom Veszprém 22
3. Grundfos Tatabánya KC 21
4. Balatonfüredi KSE 18
5. Csurgói KK 18
6. HE-DO B. Braun Gyöngyös 15
7. Sport36-Komló 15
8. FTC 14
9. Dabasi KC VSE 8
10. DVTK-Eger 8
11. CYEB Budakalász 6
12. Ceglédi KKSE 6
13. Mezőkövesdi KC 5
14. Vecsési SE 0
utolsó módosítás 2019. január 14. 09:20
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2018/19
1. Váci KSE 20
2. Agrofeed ETO-SZESE 19
3. NEKA 17
4. Szigetszentmiklósi KSK 14
5. Tatai AC 11
6. Veszprémi KKFT 11
7. Telekom Veszprém U21 10
8. Pécsi VSE 10
9. Balatonfüredi KSE U21 8
10. Budai Farkasok NKFT 7
11. Tunsgram SE Nagykanizsa 5
12. Százhalombattai KE 0
utolsó módosítás 2019. január 14. 09:20
tovább »
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2018/19
1. Csurgói NKC 20
2. Kozármisleny SE U22 20
3. Siófok KTC KFT U22 16
4. Hévízi SK 14
5. Marcali VSZSE 11
6. Veszprém Pannon SE 11
7. BBSC Balatonboglár 10
8. PEAC 9
9. Bajnok DSE Nemesvámos 7
10. Duna-Pent NKSE 6
11. Tolna KC 4
12. Tamási KC 4
utolsó módosítás 2019. január 14. 09:21
tovább »