Norvégokat legyőzve csoportgyőztes a magyar válogatott

  • kézilabda
  • 2018.07.08
  • 19:39
  • MTI
Csoportgyőztesként lett nyolcaddöntős a magyar válogatott a debreceni női junior kézilabda-világbajnokságon, miután vasárnap 35-27-re legyőzte a norvég csapatot.

A magyarok múlt vasárnap a brazilok elleni 27-24-es sikerrel kezdtek, szerdán 33-20-ra legyőzték a portugálokat, míg az elefántcsontpartiak távolmaradása miatt a csütörtöki mérkőzésük elmaradt. Szombaton a montenegróiak 27-17-es legyőzésével dőlt el, hogy most az eddig szintén százszázalékos norvégokkal szemben a csoportelsőség a tét.

Golovin Vlagyimir szövetségi edző együttese kedden 16.15-kor Szlovénia ellen lép pályára a Főnix-csarnokban a legjobb 16 között.

Eredmény:
A csoport: Magyarország-Norvégia 35-27 (20-13)

A csoportok első négy-négy helyezettje jutott a nyolcaddöntőbe a jövő szombaton záruló vb-n.

Tabellák
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2018/19
1. Barcelona 14
2. Kielce 12
3. Rhein-Neckar Löwen 10
4. Vardar Szkopje 10
5. Telekom Veszprém 8
6. Meskov Breszt 4
7. Montpellier 3
8. IFK Kristianstad 3
utolsó módosítás tegnap 23:15
tovább »
Férfi kézilabda NB I, 2018/19
1. Mol-Pick Szeged 20
2. Grundfos Tatabánya KC 15
3. Csurgói KK 15
4. Telekom Veszprém 12
5. Balatonfüredi KSE 12
6. HE-DO B. Braun Gyöngyös 11
7. FTC 10
8. Sport36-Komló 9
9. Dabasi KC VSE 6
10. Ceglédi KKSE 6
11. CYEB Budakalász 6
12. DVTK-Eger 5
13. Mezőkövesdi KC 3
14. Vecsési SE 0
utolsó módosítás 2018. november 13. 20:09
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2018/19
1. NEKA 14
2. Agrofeed ETO-SZESE 10
3. Váci KSE 10
4. Szigetszentmiklósi KSK 9
5. Balatonfüredi KSE U21 8
6. Budai Farkasok NKFT 5
7. Veszprémi KKFT 6
8. Tatai AC 5
9. Pécsi VSE 4
10. Telekom Veszprém U21 4
11. Tunsgram SE Nagykanizsa 3
12. Százhalombattai KE 0
utolsó módosítás 2018. november 12. 09:41
tovább »
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2018/19
1. Kozármisleny SE U22 14
2. Csurgói NKC 12
3. Siófok KTC KFT U22 10
4. Hévízi SK 10
5. PEAC 7
6. Marcali VSZSE 7
7. BBSC Balatonboglár 6
8. Bajnok DSE Nemesvámos 5
9. Veszprém Pannon SE 5
10. Tolna KC 4
11. Duna-Pent NKSE 2
12. Tamási KC 2
utolsó módosítás 2018. november 12. 09:25
tovább »