Nagyszerű hétvégét zárt az SVSE

2018. június 12. 18:35
Négy különböző országban versenyeztek a Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái múlt hétvégén.

Kéri Bianka a németországi Dessauban indult 800 m-en és 2:04,36-os idejével kilencedikként ért célba.

Az SVSE három versenyzője másnap a szlovéniai Pjut városában szerepelt az ifjúsági válogatott színeiben. Molnár Attila új egyéni csúccsal (48,73) nyerte a 400 m-t. Zsetnyai Ákos remek versenyzéssel, kiváló időeredménnyel szintén győztesként állhatott a dobogóra. Felber Balázs 2000 m akadályon (6:07,93) az ifjúsági Európa-bajnokság kvalifikációs szintjét teljesítve a második lett

Kiss Gergő Görögországban versenyzett 800 m-en, a szeles versenyen 1:51,70-es időeredménnyel harmadikként zárt.

Szombat délután Miskolcon is elkezdődtek a versenyek a junior és utánpótlás országos bajnokságon. Bányai Petra 1500 m-en csodálatos teljesítménnyel szerzett aranyérmet (4:39,25). Kéri Bettina 100 m (12,07 – egyéni csúcs), Somogyi Anett pedig 1500 m-en (4:34, 85) lett második. Göncz Anna 400 m-en egyéni csúccsal (58,33) negyedik helyezést ért el.

Az SVSE váltója (a tagok zöld felsőben) aranyérmes lettAz SVSE váltója (a tagok zöld felsőben) aranyérmes lett

Másnap a női 4x400 m-es váltó nagyon szép futással első helyen ért célba a TFSE és Honvéd váltói előtt. A Kéri Bettina, Somogyi Anett, Ladányi Fruzsina és Göncz Anna összeállítású váltó 3:58,87-es idővel vívta ki az győzelmet.

Somogyi Anett 5000 m-en (17:04, 93), Bányai Petra 800 m-en (2:13,78) és Kéri Bettina 200 m-en (25,06) lett ezüstérmes. Nagy küzdelem folyt a 800 m-es hajrában Ladányi Fruzsina és Göncz Anna közt. Végül Ladányi (2:16, 36) került ki kettőjük közül győztesen, egy századdal megelőzve Gönczöt, előbbi harmadik, utóbbi negyedik lett.

Ugyancsak egyéni csúcsot futott (1:58,95) 800 m-en Horváth András, aki hetedik helyen végzett a junior férfiak mezőnyében.