Kisorsolták a női kézi Eb csoportjait

  • kézilabda
  • 2018.06.12
  • 12:42
  • MTI
Hollandia mellett Horvátország és Spanyolország lesz a magyar női kézilabda-válogatott csoportellenfele a november 29-én kezdődő és december 16-ig tartó Európa-bajnokságon.

A sorsolást kedden rendezték Párizsban, az viszont már múlt hétfőn, a kalapbeosztások elkészítésekor kiderült, hogy a magyar csapat a Montbéliard-ban rendezendő C csoportban ismét összekerül selejtezőbeli ellenfelével, az előző kontinenstornán ezüst-, a legutóbbi világbajnokságon pedig bronzérmes hollandokkal.

A magyarok december 1-én éppen Hollandia ellen kezdik szereplésüket, amelytől a kvalifikációs sorozatban egy góllal kikaptak Győrben, Eindhovenben viszont - ugyancsak egy találattal - visszavágtak.

A horvátokkal legutóbb tavaly márciusban játszott Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese, amely Győrben 34-19-re győzött. A legutóbbi magyar-spanyol meccsre 2015 márciusában került sor Érden, és 25-25-ös döntetlenre végződött.

A francia-svájci határnál lévő Montbéliard sportcsarnoka, a L'Axone 6400 néző befogadására alkalmas.

A torna nyitómérkőzésén megismétlődik a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia döntőjének párosítása: a házigazda és világbajnok Franciaország az ötkarikás címvédő Oroszországgal találkozik.

A csoportok első három helyezettje a középdöntőbe jut, amelynek mérkőzéseit Nantes-ban (A-B ág), illetve Nancyban (C-D ág) rendezik. Az elődöntőket és a helyosztókat Párizsban játsszák.

A 13. Európa-bajnokságra ugyanaz a 16 válogatott jutott ki, amely az előző, 2016-os svédországi tornán szerepelt.

A magyar szövetség honlapján Kim Rasmussen kijelentette, már a kiemeléskor sem örült annak, hogy a hollandokkal azonos csoportba kerültek.

Rasmussen: az Európa-bajnokság a legerősebb kézilabdatorna

"Remek meccseket játszottunk velük a selejtezők során, le is győztük őket, Eb-ezüstérmesként és vb-bronzérmesként azonban ők az esélyesebbek" - mondta a dán edző.

Hozzátette, a spanyol válogatott számos klasszis játékossal rendelkezik, és rendkívül gyors, ami ellen meg kell találni a megfelelő játékmódot. Meglátása szerint annak a mérkőzésnek egyenlő esélyekkel vághatnak neki a csapatok.

"A horvátokat is tiszteljük, ugyanakkor úgy gondolom, ha néhány, jelenleg sérült játékosunk visszatér, és nem csak kevés emberen múlik a sikerességünk, esélyesebbek vagyunk náluk" - hangsúlyozta.

Rasmussen úgy fogalmazott, az Európa-bajnokság a legerősebb kézilabdatorna, ugyanakkor a középdöntős rendszer lehetővé teszi, hogy egyszer akár hibázhasson is egy csapat, hiszen megmarad az esélye a legjobbak közé jutásra.

"Úgy érzem, ma már eljutottunk odáig, hogy a magyar csapatot nehéz legyőzni, így senki nem becsül le minket" - szögezte le.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztása:

A csoport (Nantes): Dánia, Svédország, Lengyelország, Szerbia
B csoport (Nancy): Franciaország, Oroszország, Szlovénia, Montenegró
C csoport (Montbéliard): Magyarország, Horvátország, Hollandia, Spanyolország
D csoport (Brest): Norvégia, Németország, Csehország, Románia

A magyar válogatott csoportmérkőzései:

December 1., 15 óra: Magyarország-Hollandia
December 3., 18 óra: Horvátország-Magyarország
December 5., 21 óra: Magyarország-Spanyolország

Telekom Veszprém U21
2018.12.08., 11:00
30-29
Balatonfüredi KSE U21
Tolna KC
2018.12.08., 18:00
21-23
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém 
2018.12.10., 18:00
40-26
Dabas KC
Ceglédi KKSE
2018.12.16., 18:00
23-41
 Telekom Veszprém
Csurgói Kézilabda Klub
2019.02.02., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2019.02.09., 17:30
Barcelona
Szigetszentmiklósi KSK
2019.02.10., 13:00
Telekom Veszprém U21
Telekom Veszprém
2019.02.12., 18:00
CYEB Budakalász
Vardar
2019.02.16., 17:30
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.02.16., 11:00
NEKA
Veszprémi KKFT
2019.02.16., 13:00
ETO SZESE
Veszprémi Pannon SE
2019.02.17.,
Marcali VSZSE
Balatonfüredi KSE
2019.02.19., 18:00
Telekom Veszprém
Tatai AC
2019.02.23., 18:00
Veszprémi KKFT
Telekom Veszprém
2019.02.24., 17:00
Meshkov Breszt
Kozármisleny SE U22
2019.02.24.,
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2019.02.26., 18:00
DVTK-Eger
Váci KSE
2019.03.01., 18:30
Veszprémi KKFT
Vive Kielce
2019.03.02., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.03.02., 11:00
ETO SZESE
Veszprémi Pannon SE
2019.03.03.,
Duna-Pent NKSE
FTC
2019.03.09., 18:00
Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2019.03.09., 13:00
Budai Farkasok
Váci KSE
2019.03.10., 18:00
Telekom Veszprém U21
Csurgói NKC
2019.03.10.,
Veszprém Pannon SE
Grundfos Tatabánya KC
2019.03.12., 18:00
Telekom Veszprém
Mol-Pick Szeged
2019.03.16., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.03.17., 18:00
Veszprémi KKFT
Bajnok DSE Nemesvámos
2019.03.17.,
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém U21
2019.03.23., 13:00
Pécsi VSE
Veszprémi KKFT
2019.03.23., 15:00
Balatonfüredi KSE U21
Sport36-Komló
2019.03.26., 18:00
Telekom Veszprém
Százhalombattai KE
2019.03.30., 18:00
Telekom Veszprém U21
Pécsi VSE
2019.03.30., 11:00
Veszprémi KKFT
Hévízi SK
2019.03.31.,
Veszprém Pannon SE
Vecsés SE
2019.04.02., 18:30
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.04.06., 11:00
TUNGSRAM Nagykanizsa
Veszprémi KKFT
2019.04.06., 13:00
NEKA
Veszprém Pannon SE
2019.04.07.,
Siófok KTC KFT U22
Tamási KC
2019.04.14.,
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2019.04.17., 18:00
GRUNDFOS Tatabánya KC
Telekom Veszprém
2019.04.20., 18:00
Mezőkövesdi KC
Tatai AC
2019.04.28., 18:00
Telekom Veszprém U21
Százhalombattai KE
2019.04.28., 18:00
Veszprémi KKFT Felsőörs
Veszprémi Pannon SE
2019.04.28.,
BBSC Balatonboglár
Telekom Veszprém
2019.05.07., 18:00
HE-DO B. Braun Gyöngyös
Dabasi KC VSE
2019.05.11., 18:00
Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2019.05.11., 13:00
Szigetszentmiklósi KSK
Budai Farkasok
2019.05.12., 18:00
Telekom Veszprém U21
PEAC
2019.05.12.,
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2019.05.14., 18:00
Ceglédi KKSE
Balatonfüredi KSE U21
2019.05.16., 18:00
Telekom Veszprém U21
TUNGSRAM Nagykanizsa
2019.05.18., 17:00
Veszprémi KKFT
Veszprémi Pannon SE
2019.05.19.,
Tolna KC
Tabellák
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2018/19
1. Barcelona 18
2. Vardar Szkopje 13
3. Kielce 12
4. Telekom Veszprém 12
5. Rhein-Neckar Löwen 12
6. IFK Kristianstad 5
7. Meskov Breszt 5
8. Montpellier 3
utolsó módosítás 2019. január 14. 09:20
tovább »
Férfi kézilabda NB I, 2018/19
1. Mol-Pick Szeged 32
2. Telekom Veszprém 22
3. Grundfos Tatabánya KC 21
4. Balatonfüredi KSE 18
5. Csurgói KK 18
6. HE-DO B. Braun Gyöngyös 15
7. Sport36-Komló 15
8. FTC 14
9. Dabasi KC VSE 8
10. DVTK-Eger 8
11. CYEB Budakalász 6
12. Ceglédi KKSE 6
13. Mezőkövesdi KC 5
14. Vecsési SE 0
utolsó módosítás 2019. január 14. 09:20
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2018/19
1. Váci KSE 20
2. Agrofeed ETO-SZESE 19
3. NEKA 17
4. Szigetszentmiklósi KSK 14
5. Tatai AC 11
6. Veszprémi KKFT 11
7. Telekom Veszprém U21 10
8. Pécsi VSE 10
9. Balatonfüredi KSE U21 8
10. Budai Farkasok NKFT 7
11. Tunsgram SE Nagykanizsa 5
12. Százhalombattai KE 0
utolsó módosítás 2019. január 14. 09:20
tovább »
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2018/19
1. Csurgói NKC 20
2. Kozármisleny SE U22 20
3. Siófok KTC KFT U22 16
4. Hévízi SK 14
5. Marcali VSZSE 11
6. Veszprém Pannon SE 11
7. BBSC Balatonboglár 10
8. PEAC 9
9. Bajnok DSE Nemesvámos 7
10. Duna-Pent NKSE 6
11. Tolna KC 4
12. Tamási KC 4
utolsó módosítás 2019. január 14. 09:21
tovább »