Kisorsolták a női kézi Eb csoportjait

  • kézilabda
  • 2018.06.12
  • 12:42
  • MTI
Hollandia mellett Horvátország és Spanyolország lesz a magyar női kézilabda-válogatott csoportellenfele a november 29-én kezdődő és december 16-ig tartó Európa-bajnokságon.

A sorsolást kedden rendezték Párizsban, az viszont már múlt hétfőn, a kalapbeosztások elkészítésekor kiderült, hogy a magyar csapat a Montbéliard-ban rendezendő C csoportban ismét összekerül selejtezőbeli ellenfelével, az előző kontinenstornán ezüst-, a legutóbbi világbajnokságon pedig bronzérmes hollandokkal.

A magyarok december 1-én éppen Hollandia ellen kezdik szereplésüket, amelytől a kvalifikációs sorozatban egy góllal kikaptak Győrben, Eindhovenben viszont - ugyancsak egy találattal - visszavágtak.

A horvátokkal legutóbb tavaly márciusban játszott Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese, amely Győrben 34-19-re győzött. A legutóbbi magyar-spanyol meccsre 2015 márciusában került sor Érden, és 25-25-ös döntetlenre végződött.

A francia-svájci határnál lévő Montbéliard sportcsarnoka, a L'Axone 6400 néző befogadására alkalmas.

A torna nyitómérkőzésén megismétlődik a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia döntőjének párosítása: a házigazda és világbajnok Franciaország az ötkarikás címvédő Oroszországgal találkozik.

A csoportok első három helyezettje a középdöntőbe jut, amelynek mérkőzéseit Nantes-ban (A-B ág), illetve Nancyban (C-D ág) rendezik. Az elődöntőket és a helyosztókat Párizsban játsszák.

A 13. Európa-bajnokságra ugyanaz a 16 válogatott jutott ki, amely az előző, 2016-os svédországi tornán szerepelt.

A magyar szövetség honlapján Kim Rasmussen kijelentette, már a kiemeléskor sem örült annak, hogy a hollandokkal azonos csoportba kerültek.

Rasmussen: az Európa-bajnokság a legerősebb kézilabdatorna

"Remek meccseket játszottunk velük a selejtezők során, le is győztük őket, Eb-ezüstérmesként és vb-bronzérmesként azonban ők az esélyesebbek" - mondta a dán edző.

Hozzátette, a spanyol válogatott számos klasszis játékossal rendelkezik, és rendkívül gyors, ami ellen meg kell találni a megfelelő játékmódot. Meglátása szerint annak a mérkőzésnek egyenlő esélyekkel vághatnak neki a csapatok.

"A horvátokat is tiszteljük, ugyanakkor úgy gondolom, ha néhány, jelenleg sérült játékosunk visszatér, és nem csak kevés emberen múlik a sikerességünk, esélyesebbek vagyunk náluk" - hangsúlyozta.

Rasmussen úgy fogalmazott, az Európa-bajnokság a legerősebb kézilabdatorna, ugyanakkor a középdöntős rendszer lehetővé teszi, hogy egyszer akár hibázhasson is egy csapat, hiszen megmarad az esélye a legjobbak közé jutásra.

"Úgy érzem, ma már eljutottunk odáig, hogy a magyar csapatot nehéz legyőzni, így senki nem becsül le minket" - szögezte le.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztása:

A csoport (Nantes): Dánia, Svédország, Lengyelország, Szerbia
B csoport (Nancy): Franciaország, Oroszország, Szlovénia, Montenegró
C csoport (Montbéliard): Magyarország, Horvátország, Hollandia, Spanyolország
D csoport (Brest): Norvégia, Németország, Csehország, Románia

A magyar válogatott csoportmérkőzései:

December 1., 15 óra: Magyarország-Hollandia
December 3., 18 óra: Horvátország-Magyarország
December 5., 21 óra: Magyarország-Spanyolország

Komárom VSE
2018.05.19., 15:00
22-35
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2018.05.20., 15:00
29-26
Mol-Pick Szeged
Magyarország
2018.06.13., 19:00
22-26
Szlovénia
Telekom Veszprém
2018.08.10., 17:00
35-18
Balatonfüredi KSE
Telekom Veszprém
2018.08.18., 18:00
Grundfos Tatabánya
HBC Nantes
2018.08.24., 18:30
Telekom Veszprém
Montpellier
2018.08.25., 20:30
Telekom Veszprém
Eurotournoi helyosztó mérkőzés
2018.08.26., 12:00
Telekom Veszprém
2018.08.31., 17:00
RK Celje
Telekom Veszprém 
2018.09.05., 18:00
Csurgói KK
CYEB Budakalász
2018.09.08., 18:00
 Telekom Veszprém
Telekom Veszprém 
2018.09.15., 18:00
PGE Vive Kielce
NEKA
2018.09.15., 16:00
Telekom Veszprém U21
AGROFEED ETO-SZESE
2018.09.16., 18:00
Veszprémi KKFT
Eger SBS Eszterházy
2018.09.18., 18:00
 Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2018.09.22., 11:00
Szigetszentmiklósi KSK
Veszprémi KKFT
2018.09.22., 13:00
Tatai AC
Telekom Veszprém 
2018.09.25., 18:00
Balatonfüredi KSE
Telekom Veszprém 
2018.09.29., 17:30
HC Vardar
AGROFEED ETO-SZESE
2018.09.29., 18:00
Telekom Veszprém U21
Tatai AC
2018.09.29.,
Veszprémi KKFT
Meskov Breszt
2018.10.06., 15:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2018.10.06., 11:00
Váci KSE
Budai Farkasok NKFT
2018.10.06., 18:00
Veszprémi KKFT
Montpellier HB
2018.10.13., 17:30
 Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2018.10.13., 13:00
Telekom Veszprém U21
Grundfos Tatabánya KC
2018.10.17., 18:00
 Telekom Veszprém
Pécsi VSE
2018.10.20., 11:00
Telekom Veszprém U21
Telekom Veszprém 
2018.10.21., 18:00
MOL-Pick Szeged
Balatonfüredi KSE U21
2018.10.21., 16:00
Veszprémi KKFT
Telekom Veszprém 
2018.10.30., 18:00
Sport36 Komló
Telekom Veszprém 
2018.11.03., 17:30
Rhein-Neckar Löwen
IFK Kristianstad
2018.11.10., 19:30
 Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2018.11.10., 13:00
Pécsi VSE
Telekom Veszprém U21
2018.11.10., 11:00
Százhalombattai KE
Telekom Veszprém 
2018.11.17., 17:30
IFK Kristianstad
Rhein-Neckar Löwen
2018.11.21., 18:00
 Telekom Veszprém
Telekom Veszprém 
2018.11.24., 18:00
Vecsés SE
B.Braun Gyöngyös
2018.11.28., 18:00
 Telekom Veszprém
Telekom Veszprém 
2018.12.02., 19:00
Montpellier HB
Telekom Veszprém 
2018.12.06., 18:00
FTC
Telekom Veszprém 
2018.12.10., 18:00
Dabas KC
Mezőkövesdi KC
2018.12.13., 18:00
 Telekom Veszprém
Ceglédi KKSE
2018.12.16., 18:00
 Telekom Veszprém
Tabellák
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2017/18
1. Telekom Veszprém 0
2. Vardar Szkopje 0
3. Kielce 0
4. Barcelona 0
5. Meskov Breszt 0
6. Montpellier 0
7. IFK Kristianstad 0
8. Rhein-Neckar Löven 0
utolsó módosítás 2018. augusztus 06. 14:08
tovább »
Férfi kézilabda NB I, 2018/19
1. Telekom Veszprém 0
2. MOL-Pick Szeged 0
3. Grundfos Tatabánya KC 0
4. Balatonfüredi KSE 0
5. Sport36-Komló 0
6. Csurgói KK 0
7. CYEB Budakalász 0
8. Dabas KC VSE 0
9. Eger Eszterházy SZSE 0
10. B.Braun Gyöngyös 0
11. Ceglédi KKSE 0
12. FTC 0
13. Vecsési SE 0
14. Mezőkövesdi KC 0
utolsó módosítás 2018. augusztus 06. 14:10
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2018/19
1. Agrofeed ETO-SZESE 0
2. Balatonfüredi KSE U21 0
3. Budai Farkasok NKFT 0
4. NEKA 0
5. Pécsi VSE 0
6. Százhalombattai KE 0
7. Szigetszentmiklósi KSK 0
8. Tatai AC 0
9. Telekom Veszprém U21 0
10. Tunsgram SE Nagykanizsa 0
11. Váci KSE 0
12. Veszprémi KKFT 0
utolsó módosítás 2018. augusztus 06. 14:25
tovább »
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2018/19
1. Bajnok DSE Nemesvámos 0
2. BBSC Balatonboglár 0
3. Csurgói NKC 0
4. Duna-Pent NKSE 0
5. Hévízi SK 0
6. Kozármisleny SE U22 0
7. Marcali VSZSE 0
8. PEAC 0
9. Siófok KTC KFT U22 0
10. Tamási KC 0
11. Tolna KC 0
12. Veszprém Pannon SE 0
utolsó módosítás 2018. augusztus 06. 14:31
tovább »