A hőséget leküzdve lettek megyei bajnokok

  • tájfutás
  • 2018.06.12
  • 07:35
Tíz egyéni kategóriában is megyei bajnoki címet szereztek a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tájfutói Hajmáskéren.

A tájékozódási futó sport három megyei bajnoki fordulójára került sor egy hétvégi napba sűrítve: Vas, Veszprém és Zala megye középtávú egyéni bajnokságán kívül a három megye váltó, valamint éjszakai bajnokságát rendezték meg egymás után Hajmáskér határában múlt szombaton.

– Embert próbáló melegben futottak a versenyzők a délelőtti és a délutáni verseny alkalmával, mivel a tájegységre jellemző, karsztgyepes, teljesen napsütötte, nyílt részeken vezettek át a pályák túlnyomórészt, és csak néhány felhő enyhítette a forróságot – mesélte portálunknak Mérő Edit, a Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség sajtóreferense.

A váltóverseny 14 éves korosztályának dobogója - Fotó: Herwig Allwinger

– Ez sokak számára extra terhelést jelentett, így a dobogós helyezésekért nagyon meg kellett küzdeni mindenkinek. A technikás, alapvetően gyors haladást lehetővé tevő pályák teljesítését a részletgazdag domborzatú területen megbúvó, szinte észrevétlenül összeszedett, 200-250 méternél is több függőleges szintemelkedés is nehezítette. Az éjszakai bajnokságon a két előző futamon részben már megismert területen a fejlámpák fényében próbálták meg újra az ellenőrző pontok felkutatását a legelszántabb jelentkezők, akik aznap harmadszor is futócipőt húztak a 21.30-kor induló éjszakai megmérettetés kedvéért – tette hozzá.

A régió közösen megvalósított bajnokságán a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tagjai kitűnő eredményeket érték el, köztük egyéniben tíz kategóriában megyei bajnoki címet szereztek.

Középtávú egyéni bajnokság
F10D: 1. Majerhoffer Márton
F12C: 1. Bálint Gergő, 2. Chemelik Roland
F14B: 1. Gaschler Máté, 2. Barát Miklós, 3. Barát Benedek
F18B: 3. Berzsenyi Bence
F35B: 3. Gaschler Gábor
F45B: 3. Barát János
F55B: 1. Bikki Sándor
N10D: 3. Barát Jázmin
N12C: 1. Gaschler Emma
N14B: 1. Lantai Lili
N21B: 1. Varsányi Kinga
N35B: 1. Gaschler-Gyeviki Nóra, 2. Kaszásné Boa Ágnes, 3. Széplaki Erika
N45B: 1. Csizmadiáné Szóládi Annamária
N55B: 1. Wieder Ilona

Váltó bajnokság
V21 kategória: 1. VHS 2102. sz. csapata: Gaschler Gábor, Varsányi Kinga és Domán Gábor; 2. a VHS 2103. sz. csapata: Berzsenyi Bence, Pegán Ágnes és Török Zoltán
V14 kategória: 1. a VHS 1401. sz. csapata: Bálint Gergő, Gashler Máté, Lantai Lili, 2. a VHS 1402. sz. csapata: Barát Benedek, Gaschler Emma és Barát Miklós
V40 kategória: 2. a VHS 4001. sz. csapata: Barát János, Gaschler-Gyeviki Nóra és Tömösközy Tamás, 3. a VHS 4002. sz. csapata: Majerhoffer Ferenc, Kaszásné Boa Ágnes és Lantai Gyula

Éjszakai bajnokság
F21B: 2. Gaschler Gábor
N21B: 3. Németh Zsoltné