Négygólos hátrányt kell ledogozni a bajnoki aranyért

• Telekom Veszprém
  • 2018.05.12
  • 14:58
A Mol-Pick Szeged szinte végig vezetve 32-28-ra nyert a sokat hibázó Telekom Veszprém vendéglátójaként a férfi kézilabda NB I döntőjének első, szombati meccsén.

Elérkezett a férfi kézilabda-bajnokság leginkább várt, legizgalmasabb szakasza, az oda-visszavágós döntő, amely idén is a hazai sportág két gigásza, a Veszprém és a Szeged között zajlott. Miután a bakonyiak zárták az élen az alapszakaszt, a párharc első felvonását az újszegedi sportcsarnokban rendezték szombat koradélután.

Juan Carlos Pastor a legerősebb keretével várta a finálét, az idény végén távozó korábbi csapatkapitánynak, Zubai Szabolcsnak azonban így sem jutott hely a tizenhatos meccskeretben. Ljubomir Vranjesre nehezebb feladat várt, hiszen a régóra maródi William Accambray és Győri Mátyás mellett két kulcsember, Lékai Máté és Andreas Nilsson játékát is nélkülöznie kellett sérülés miatt. A felsoroltakon kívül a távozó Cristian Ugalde, valamint Ancsin Gábor sem kapott lehetőséget.

A parázs hangulatú derbin extázisban kezdett a házigazda, amely Balogh és Kallman vezetésével 3-0-ra meglépett. Sego védése után Kallman növelhette volna tovább a különbséget, de Mikler megfogta a ziccerét. Ilic az 5. percben jegyezte az övéi első gólját, amelyre gyorsan válaszolt Skube. A bakonyiakat Manaszkov vette vállára, aki kétszer is visszahozta együttesét mínusz kettőre (8. perc: 5-3). Bodó első átlövése is utat talált a kapuba, amire Gajic hetesből, Sulic pedig akcióból felelt. Kisvártatva megismétlődött az előző forgatókönyv: a Tisza-partiak újra elléptek hárommal, de ellenfelük megint felzárkózott (15. perc: 8-7).

A szegedi Bodó ötöt lőtt a Veszprémnek (archív fotó)

Bodó talpról is eredményes volt, Vranjes mester pedig nem várt tovább a kapuscserével, máris érkezett a győztes kupadöntőn remeklő Alilovic. Nenadic sistergős lökete és Skube kihagyott helyzete után az egyenlítésért támadott Telekom, de nem sikerült élni a lehetőséggel. Sostaric és Manaszkov „pengeváltása” után időt kért Vranjes. Sego védése miatt ekkor még elmaradt a felzárkózás, de nem sokkal később Nenadic és Gajic főszereplésével egalizált a magyar rekordbajnok (23. perc: 11:11).

Fordítani viszont nem sikerült, Bodó és Bánhidi találataival újra a Picknél volt az előny. Gaber „szenvedte el” a találkozó első kétperces kisbüntetését, de ezt sem használta ki a Veszprém. Hárommal a szünet előtt Pastor is időt kért, amely után Bánhidi már negyedszer zörgette meg a hálót (14-12). Nagyon kellett Jamali átlövése, Gajic kisbüntetése azonban már kevésbé. Sigurmannsson akciógólja után még Gaber is betalált, méghozzá a saját kilenceséről az üres kapuba az utolsó másodpercben (16-13).

Gajic korábbi kiskiállítása miatt hét az öt ellen támadtak a kék mezesek, de Srsen csak a kapufát találta el. Plusz négy helyett aztán – Marguc és Tönnesen révén – egyre zárkózott a Vranjes-csapat. Sigurmannsson negyedszer, Nagy először talált be. Bodó és Thiagus is remekelt (36. perc: 19-16). Sigurmannson következő hetese viszont kimaradt, újabb esélyt szalasztott el a Mol-Pick, hogy néggyel vezessen.

Továbbra is hatalmas küzdelem, lüktető játék jellemezte a mérkőzést, amelyen két-három gól között ingadozott a különbség (41. perc: 21-19). Az utolsó harmadba lépve a szegediek újultak meg, akik Sulic góljára hármat vágtak zsinórban. Srsen, Gaber és Sostaric pontos lövései után tehát először volt négy a differencia. Mindez csak rövid ideig tartott, Nagy fontos pillanatban szaporította góljai számát, s így tett Ilic is (48. perc: 24-22).

Nagyszerű hangulatban óriásit harcoltak a felek az újszegedi katlanban, ahol a mieinket több mint háromszáz drukker buzdította. Nyolccal a vége előtt, Nenadic alakította 26-24-re az állást. Sego és honfitársa, Alilovic is fontos védéseket mutatott be, de utóbbi csapata többet hibázott, így a házigazda tudott meglépni. Újabb 3-0-s szériájukkal ötgólos fórral fordulhattak az utolsó öt percre Bodóék. Manaszkov zseniális labdaszerzését követően esély kínálkozott a hátrány faragására, de Sigurmannsson büntetőjével és Skube emberhátrányos találatával a vendéglátó lépett el hattal (58. perc: 31-25). A jelentős hátrányból két gólt végül „lecsíptek” az „Építők”, a vége így 32-28 lett.

Ezt kell tehát ledolgozni jövő vasárnap (15.00) a Veszprém Arénában a bajnoki aranyéremhez. A látottak alapján rendkívül nehéz feladat vár a bakonyiakra.

Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés:
Mol-Pick Szeged–Telekom Veszprém 32-28 (16-13)
Szeged, 3200 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
Szeged: Sego – Sostaric 4, Gaber 2, Thiagus 1, Bánhidi 4, Kallman 3, Skube 4. Csere: Sierra (kapus), Balogh 1, Bodó 5, Sigurmannsson 6 (2), Blazevic, Zsitnyikov, Gorbok 1, Srsen 1, Fekete. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Veszprém: Mikler – Gajic 4 (3), Nagy L. 3, Sulic 3, Nenadic 3, Ilic 4, Manaszkov 6. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, Blagotinsek 1, Tönnesen 2, Jamali 1, Marguc 1. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.