Kezdők és rutinosak is sikerrel mérettek meg

  • tájfutás
  • 2018.05.07
  • 17:54
A Veszprémi Honvéd Sportegyesület huszonhat tájfutója lehet ott a diákolimpia országos döntőjében.

Április 22-én Csehbányán tartották meg a tájfutók Vas és Veszprém megyei diákolimpiáját, amelynek tétje a „Vas és Veszprém megye Tájfutó Diákolimpiai bajnoka” címek elnyerése, valamint mindkét megyéből nemenként és kategóriánként az első öt helyezett számára az országos döntőben való részvételi lehetőség elnyerése volt. A közösen megtartott, de megyénként külön értékelt verseny népesebb mezőnyöket, ezáltal élesebb küzdelmeket hozott a nevezők számára.

– A kisebbek közül sokan életük első igazi tájékozódási futó versenyén vettek részt, míg a nagyobbak már rutinosan vágtak neki a légvonalban 2-6 km közötti távoknak. Kilencvenöt százalékban tiszta szálerdőben, lankás oldalak és vízmosások között vezető pályákon dőltek el a helyezések a már-már nyári kánikulát idéző melegben – számolt be a viszonyokról Mérő Edit, a Veszprémi Honvéd Sportegyesület Tájékozódási Futó Szakosztályának sajtóreferense.

Az országos döntőbe jutó versenyzők egy csoportja - Fotó: Bálint Mónika

A tájékozódási feladatot hibátlanul teljesítő általános- és középiskolás korú tanulók közül a Veszprémi Honvéd Sportegyesület tagjai közül huszonhatan nyerték el a jogot az országos döntőben való indulásra. Aranyjelvényes versenyzőként rajtuk kívül Mérő Dominika, a Vetési Albert Gimnázium tanulója indulhat még NV. korcsoportban az országos megmérettetésen, amelyre ebben a tanévben éppen megyénkben, veszprémi és eplényi helyszíneken kerül majd sor.

Diákolimpiai eredmények (az országos döntőbe jutottak)

FII. korcsoport: 1. Májerhoffer Márton (Veszprém, Báthory Ált. Isk.), 3. Görög Zétény (Veszprém, Báthory Ált. Isk.), 12. Főczény Dávid (Veszprém, Simonyi Ált. Isk.), 13. Varsányi Ádám (Veszprém, Báthory Ált. Isk.)
FIII. korcsoport: 1. Bálint Gergő (Veszprém, Báthory Ált. Isk.), 2. Kovács Jeromos (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.), 5. Barát Miklós (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.)
FIV. korcsoport: 3. Angyal Dániel (Veszprém, Ipari Szakközépiskola), 4. Kovács Márk (Veszprém, Simonyi Ált. Isk.), 6. Bálint Ádám (Veszprém, Báthory Ált. Isk.), 8. Barát Benedek (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.)
FV. korcsoport: 3. Bálint Benedek (Veszprém, Vetési Gimnázium), 5. Berzsenyi Bence (Veszprém, Lovassy Gimnázium)
FVI. korcsoport: 3. Bácskai Péter (Veszprém, Ipari Szakközépiskola), 5. Tokai-Kiss Bálint (Veszprém, Lovassy Gimnázium)
NII. korcsoport: 3. Etlinger Zsófia (Herend, Ált. Isk.), 4. Barát Jázmin (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.), 5. Kovács Borbála (Nemesvámos, Waldorf Ált. Isk.), 6. Reiner Lilien (Veszprém, Szilágyi Ált. Isk.)
NIII. korcsoport: 1. Lantai Lili (Veszprém, Botev Ált. Isk.), 2. Gaschler Emma (Veszprém, Szilágyi Ált. Isk.), 5. Engi Lilien (Veszprém, Kossuth Ált. Isk.)
NIV. korcsoport: 1. Bácskai Eszter (Nemesvámos, Waldorf Gimnázium), 2. Pegán Ágnes (Veszprém, Lovassy Gimnázium), 5. Tokai-Kiss Zsófia (Veszprém, Kossuth Ált. Isk.)
NV. korcsoport: 1. Lantai Boróka (Veszprém, Lovassy Gimnázium)

Bakony Kupa

Ugyanezen a terepen tesztelhették tájékozódási képességeiket a felnőttek és a családtagok is a diákolimpiát követően, annak kísérő versenyén, a Bakony Kupa regionális rangsoroló kupaversenyen.

Itt az alábbi eredmények születtek:

F21B: 1. Vass Tibor, 3. Gaschler Gábor
F40B: 3. Bálint Bence
N21B: 1. Varsányi Kinga
N40B: 2. Mérő Edit, 3. Kaszásné Boa Ágnes
N60B: 1. Wieder Ilona