A NEKA magabiztosan verte a szenvedő U20-asokat

2018. május 5. 21:13
Egy meccsnyi ziccert vétett a Telekom U20-as csapata, így a vendég NEKA mindkét pontot begyűjtötte a másodosztályú kézilabda-bajnokságban.

Hazánk két kiemelkedő utánpótlásnevelő műhelyének összecsapását rendezték szombat délután a Tüzér utcai sportcsarnokban. A Telekom U20-as legénysége a tabella negyedik helyéről, a Nemzeti Kézilabda Akadémia a nyolcadik pozícióból várta a fiatal titánok harcát.

Tempós és sok hibával tarkított játékkal kezdtek a felek: Somogyvári, Borzas és Ubornyák szállították a gólokat hazai oldalon, de az akadémisták sem tétlenkedtek ezalatt. Gyurka János, a vendégek trénere unta meg hamarabb tanítványai kapkodó játékát, már a hatodik percben kikérte idejét (3-2).

Képgalériánk megtekintéséhez kattintson a fotóra!

Az eszmecsere tárgya a vendégek védekezése lehetett, mert pontosabb és keményebb hátsó fallal találta szemben magát a piros mezes hazai együttes, amely szűk öt perc leforgása alatt kétgólos hátrányba került (11. perc: 4-6). Gulyás István észlelte, hogy „beragadtak” kézilabdásai, így ő is taktikai értekezletet tarott. Szuharev tette a dolgát, de Papp szinte rögtön válaszolni tudott. Ubornyák lövése csattant a kapufán – ez már a sokadik veszprémi labda volt, ami nyomott hagyott a keresztlécen. Borzas újabb próbája ért gólt, de a NEKA továbbra is nagyobb hévvel és pontosabban játszott (17. perc: 6-8).

A remekül küzdő Ubornyákék vért izzadtak minden gólért, de a 22. percben Molnár révén egyenlítéshez jutottak (10-10). Szél fogott emberhátrányban büntetőt, az újabb hazai technikai hibát azonban üres kapus találattal büntették a fekete mezesek. Kiegészült, s Molnár révén a vezetést is magához ragadta a hajrában friss embereivel operáló „kis Telekom” (26. perc: 13-12). A játékrész vége mégis a NEKA szája íze szerint alakult: kétgólos fórral vonulhattak pihenőre (14-16).

A második játékrész elején még tartotta a lépést a Telekom U20 (37. perc: 18-20), a folytatásban azonban komoly rövidzárlat következett: a parádézó NEKA-kapust csak büntetőből lehetett átverni. Az ellenfél pedig élt a lehetőséggel és kettő-hetes szériával növelte előnyét (48. perc: 20-27).

A mieink tartását bizonyítja, hogy innen is visszataláltak a meccsbe: ezúttal a veszprémiek produkáltak hét-kettes rohamot, amelyet követően még a pontszerzés reménye is felcsillant (55. perc: 27-29). A végjátékban azonban ismét előjöttek a hibák, így a vendégek mindkét pontot magukkal vitték (30-33).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 25. forduló:
Telekom Veszprém U20–NEKA 30-33 (14-16)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok 150 néző. Vezette: Natkay, Szalay.
Veszprém: Nagy B. – Szakály 4 (2), Kristóf, Borzas 4, Ubornyák 6, Molnár 4 (3). Csere: Szél (kapus), Dörnyei, Ernei 4, Bábos 1, Kurucz 1, Petróczi-Lukács 2, Süle, Czeglédy 3, Kőhegyi, Szuharev 1. Edzők: Gulyás István–Perez Carlos.
NEKA: Győri – Tóth P. 5, Papp 5, Bálint 9 (2), Spekhardt 3, Gábor 5, Kerkovits 1. Csere: Anderlik (kapus), Ilic, Kecskés, Lakosy, Váczi 4, Somogyi, Csomor, Fülöp 1, Schaffer. Vezetőedző: Gyurka János.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.

Gulyás István: – Magam sem tudom, hogy miért sikerült ez a meccs ennyire szenvedősre. Borzasztó dekoncentrált volt a társaság, egy mérkőzés megnyeréséhez elengedő ziccert hibáztunk. Edzőként nem könnyű egy ilyen mérkőzés, amikor végig fáradtan, tompán, fásultan és rengeteg hibával kézilabdázunk. Jobbak voltak ma a vendégek, megérdemelten győztek, csak gratulálni tudok nekik.