Jól kezdte a szezont a Sportolj Velünk SE

2018. május 2. 8:30
A 10 000 m-es bajnokság keretében rendezett liga versenyeken kezdték el a pályaszezont a Sportolj Velünk SE (SVSE) futói, akik számos egyéni csúcs és dobogós helyezést értek el.

Külön említést érdemel Tóth Márton első helye a serdülő 3000 m-es mezőnyben és Zsetnyai Ákos második helye az ifjúsági 1500 m-es távon. Zsetnyai 4:03.74-ös ideje nem egészen kettő másodperccel marad el a nyári ifjúsági Európa-bajnokság kvalifikációs szintjétől (4:02,0). Legközelebb a felnőtt csapatbajnokságon lesz esélye arra, hogy teljesítse az elvárt eredményt.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A 10 000 m-es bajnokság utánpótlás 8. helyezettje lett Nick Márton, ideje, 33:49,71. Bányai Petra junior női 1500 m-en második helyezett lett (4:49,16). Nagy egyéni csúcsot ért el Magyar Veronika az ifjúsági 1500 m lány futamában. 4:50,95-ös ideje a 7. helyre volt elég.

Szintén nagyot javított egyéni csúcsán Kubasi János a serdülő 800 m-es futamban. 2:12,58-cal a hatodik helyen ért célba.

3000 m-es futásban a serdülő fiúknál ketten is képviselték az SVSE-t. Tóth Márton győzelme (9:47,89) mellett hetedik helyen ért be egyéni csúccsal Kerekes János (10:18,09)

Szintén 3000 m-en állt rajthoz Varga Gréta, aki nehéz versenyben a második helyen zárta a versenyt (10:43,77). Nyolcadik lett ugyanebben a versenyszámban Sigmond Sára (11.54,88).

Új versenyszámban próbálta ki magát Koncz Kata, aki 800 m-en másodikként ért célba (2:20,18). Ugyancsak 800 m-en indult Molnár Blanka, aki hatodik helyezett lett (2:27,42), valamint nyolcadikként ért célba Kirsch Natália (2:29,10).