Női kézilabda junior-vb: Norvégiával azonos csoportban a magyarok

  • kézilabda
  • 2018.04.26
  • 13:55
  • MTI
Norvégiával azonos csoportba került a magyar női junior kézilabda-válogatott a júliusi debreceni világbajnokság csütörtöki sorsolásán.

Az A csoportban a magyarok, valamint a norvégok mellett Montenegró, Brazília, Portugália és Elefántcsontpart szerepel még, a nyitómérkőzést a házigazdák csapata a brazilokkal játssza július 1-jén.

Az ifjúsági és junior Európa-bajnoki bronzérmes, ifjúsági világbajnoki ötödik helyezett magyar válogatott az első kalapból várta a bázeli sorsolást.

A 24 résztvevőt négy hatos csoportba sorolták a nemzetközi szövetség központjában. Utolsóként az első kalap csapatait húzták ki, ám a 2-6. kalapba tartozó válogatottak besorolását követően a magyarok megválaszthatták, melyik csoportba kívánnak kerülni. A döntést Golovin Vlagyimir szövetségi edző és Zsiga Gyula, a magyar szövetség (MKSZ) szakmai igazgatója hozta meg.

Fotó: MKSZ

Golovin Vlagyimir - akit csupán a közelmúltban, március 9-én neveztek ki a posztra - elmondta, eddig három részletben összesen hét napot gyakorolt együtt a csapat.

"A lányok hozzáállása kiváló, tele vannak önbizalommal és bizonyítási vággyal. Mindenki határozottan kijelentette, hogy az érem meglesz, de ez persze nem ilyen egyszerű. Biztosan mindent meg fognak tenni, hogy sikerüljön, de vannak még erős csapatok, amelyeket ugyanez a cél hajt" - magyarázta a szakvezető.

Az ukrán származású tréner a sorsolás előtt hangsúlyozta, a franciákat mindenképpen szeretnék elkerülni, hiszen őket tartja a mezőny legerősebb csapatának.

Zsiga Gyula úgy fogalmazott, korosztályos versenyek előtt nehéz pontos várakozásokat megfogalmazni, de az biztos, hogy magyar részről a lehető legjobb játékerőt képviselő csapat szerepel majd a debreceni tornán.

"A vágyunk az éremszerzés, többen meghatározó szerepet játszanak az NB I-ben, sőt a Bajnokok Ligájában is, ám az ellenfelek soraiban is vannak ilyen játékosok" - vélekedett.

A sorsolás után elárulta, szerették volna, ha Dél-Koreával minél később találkozik a magyar együttes, de a csoportok alakulása miatt más taktikát kellett választaniuk. A szakember ezen kívül annak sem örül, hogy az oroszokkal is azonos ágra került a magyar csapat.

A Ferencváros balátlövője, Háfra Noémi elmondta, eddig keveset tudott együtt készülni a keret, de hamarosan egy hétig tartó összetartáson vesznek részt, és mérkőzéseket is játszanak. Ő is a dobogóra kerülést határozta meg célként.

A csoportok kialakulása után kijelentette, szerinte elsőként jutnak majd tovább, ami azért is fontos, mert a másik ágon van néhány csapat, amelyet el akarnak kerülni.

Novák András, az MKSZ főtitkára kijelentette, a kormány támogatásának köszönhetően minden olyan világverseny rendezését megpályázhatják, amelyről a szakemberek úgy vélik, esélyesként vesz részt rajta a magyar csapat.

Becsky András, a Debreceni Sportcentrum ügyvezetője elmondta, csapatsportágak esetében ilyen jelentős létszámú versenyt még nem szerveztek, ettől függetlenül optimista a júliusi eseményt illetően.

A torna egybeesik az oroszországi labdarúgó-világbajnokság utolsó két hetével, ezért a Főnix Csarnok és a Hódos Imre Sportcsarnok között már két héttel a kézilabda-világbajnokság előtt szurkolói falut rendeznek be kivetítőkkel.

Magyarország korábban kétszer rendezett junior kézilabda-világbajnokságot: 2001-ben a Görbicz Anita nevével fémjelzett női csapat ezüstérmet nyert Győrben, 2005-ben pedig a férfiválogatott - soraiban többek között Császár Gáborral, Gulyás Péterrel, Schuch Timuzsinnal és Mikler Rolanddal - harmadik lett a nyíregyházi, illetve miskolci tornán.

A csoportbeosztás:

A csoport: Magyarország, Norvégia, Montenegró, Brazília, Portugália, Elefántcsontpart
B csoport: Oroszország, Koreai Köztársaság, Szlovénia, Kína, Chile, Izland
C csoport: Dánia, Hollandia, Románia, Angola, Japán, Paraguay
D csoport: Franciaország, Németország, Spanyolország, Horvátország, Egyiptom, Svédország

Minden hatosból az első négy-négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

A torna menetrendje:

nyitóünnepség és nyitómérkőzés (Magyarország-Brazília), július 1.
az A és a C csoport fordulói, július 2., 4., 5., 7., 8.
a B és a D csoport fordulói, július 2., 3., 5., 6., 8.
Elnöki Kupa (alsóházi rájátszás), július 10., 11.
nyolcaddöntők, július 10.
negyeddöntők és a 9-16. helyért, július 11.
elődöntők és az 5-8. helyért, július 13.
döntő, a 3. helyért, az 5. helyért és a 7. helyért, július 14.

A magyar válogatott csoportmérkőzései (Főnix Csarnok):

Magyarország-Brazília, július 1.
Magyarország-Elefántcsontpart, július 4.
Magyarország-Portugália, július 5.
Magyarország-Montenegró, július 7.
Magyarország-Norvégia, július 8.

A magyar női válogatott bő kerete:

kapusok: Binó Boglárka (Győr), Dányi Bernadett (Mosonmagyaróvár), Hlogyik Petra (MTK), Suba Sára (Vác), Vártok Ramóna (Dunaújváros)
jobbszélsők: Bánfai Kira (Ferencváros), Faluvégi Dorottya (Ferencváros), Kuti Bettina (MTK)
jobbátlövők: Afentaler Sára (Győr), Klujber Katrin (Dunaújváros)
irányítók: Lakatos Rita (Vác), Román Dorina (Debrecen), Szabó Kitti (NEKA)
beállók: Giricz Laura (Békéscsaba), Pásztor Noémi (Budaörs), Tóvizi Petra (Debrecen)
balátlövők: Háfra Noémi (Ferencváros), Hornyák Bernadett (Vác), Horváth Laura (NEKA), Kácsor Gréta (Gödi SE), Kuczora Csenge (Vasas), Pénzes Laura (Debrecen)
balszélsők: Fodor Csenge (Győr), Márton Gréta (Ferencváros), Sallai Nikolett (MTK)

Vardar
2019.02.16., 17:30
27-29
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.02.17., 11:00
19-24
NEKA
Balatonfüredi KSE
2019.02.19., 18:00
29-32
Telekom Veszprém
Tatai AC
2019.02.23., 18:00
20-23
Veszprémi KKFT
Telekom Veszprém
2019.02.24., 17:00
Meskov Breszt
Kozármisleny SE U22
2019.02.24., 11:00
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2019.02.26., 18:00
DVTK-Eger
Váci KSE
2019.03.01., 18:30
Veszprémi KKFT
Vive Kielce
2019.03.02., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.03.02., 11:00
ETO SZESE
Veszprémi Pannon SE
2019.03.03., 15:00
Duna-Pent NKSE
FTC
2019.03.09., 18:00
Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2019.03.09., 13:00
Budai Farkasok
Váci KSE
2019.03.10., 18:00
Telekom Veszprém U21
Csurgói NKC
2019.03.10., 17:00
Veszprém Pannon SE
Grundfos Tatabánya KC
2019.03.12., 18:00
Telekom Veszprém
Mol-Pick Szeged
2019.03.17., 13:45
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.03.17., 18:00
Veszprémi KKFT
Bajnok DSE Nemesvámos
2019.03.17., 17:00
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém U21
2019.03.23., 13:00
Pécsi VSE
Veszprémi KKFT
2019.03.23., 15:00
Balatonfüredi KSE U21
Sport36-Komló
2019.03.26., 18:00
Telekom Veszprém
Százhalombattai KE
2019.03.30., 18:00
Telekom Veszprém U21
Pécsi VSE
2019.03.30., 11:00
Veszprémi KKFT
Hévízi SK
2019.03.30., 14:00
Veszprém Pannon SE
Vecsés SE
2019.04.02., 18:30
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U21
2019.04.06., 11:00
TUNGSRAM Nagykanizsa
Veszprémi KKFT
2019.04.06., 13:00
NEKA
Veszprém Pannon SE
2019.04.07., 15:00
Siófok KTC KFT U22
Tamási KC
2019.04.13., 16:00
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2019.04.17., 18:00
GRUNDFOS Tatabánya KC
Telekom Veszprém
2019.04.20., 18:00
Mezőkövesdi KC
Tatai AC
2019.04.28., 18:00
Telekom Veszprém U21
Százhalombattai KE
2019.04.28., 18:00
Veszprémi KKFT Felsőörs
Veszprémi Pannon SE
2019.04.28., 15:00
BBSC Balatonboglár
Telekom Veszprém
2019.05.07., 18:00
HE-DO B. Braun Gyöngyös
Dabasi KC VSE
2019.05.11., 18:00
Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2019.05.11., 13:00
Szigetszentmiklósi KSK
PEAC
2019.05.11., 11:00
Veszprém Pannon SE
Budai Farkasok
2019.05.12., 18:00
Telekom Veszprém U21
Telekom Veszprém
2019.05.14., 18:00
Ceglédi KKSE
Balatonfüredi KSE U21
2019.05.16., 18:00
Telekom Veszprém U21
TUNGSRAM Nagykanizsa
2019.05.18., 17:00
Veszprémi KKFT
Veszprémi Pannon SE
2019.05.19., 15:00
Tolna KC
Tabellák
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2018/19
1. Barcelona 20
2. Telekom Veszprém 16
3. Vardar Szkopje 15
4. Kielce 14
5. Rhein-Neckar Löwen 14
6. Meskov Breszt 7
7. Montpellier 7
8. IFK Kristianstad 5
utolsó módosítás 2019. február 21. 11:46
tovább »
Férfi kézilabda NB I, 2018/19
1. Mol-Pick Szeged 38
2. Telekom Veszprém 28
3. Grundfos Tatabánya KC 23
4. Csurgói KK 20
5. HE-DO B. Braun Gyöngyös 19
6. Balatonfüredi KSE 18
7. FTC 16
8. Sport36-Komló 15
9. Dabasi KC VSE 10
10. DVTK-Eger 10
11. Ceglédi KKSE 9
12. Mezőkövesdi KC 6
13. CYEB Budakalász 6
14. Vecsési SE 0
utolsó módosítás 2019. február 19. 20:04
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2018/19
1. Váci KSE 22
2. Agrofeed ETO-SZESE 20
3. NEKA 19
4. Szigetszentmiklósi KSK 16
5. Tatai AC 13
6. Veszprémi KKFT 12
7. Pécsi VSE 12
8. Telekom Veszprém U21 10
9. Budai Farkasok NKFT 9
10. Balatonfüredi KSE U21 8
11. Tunsgram SE Nagykanizsa 5
12. Százhalombattai KE 0
utolsó módosítás 2019. február 21. 11:51
tovább »
Női kézilabda NB II Dél-nyugati csoport, 2018/19
1. Csurgói NKC 22
2. Kozármisleny SE U22 22
3. Siófok KTC KFT U22 16
4. Hévízi SK 16
5. Veszprém Pannon SE 13
6. BBSC Balatonboglár 12
7. Marcali VSZSE 11
8. PEAC 9
9. Bajnok DSE Nemesvámos 7
10. Duna-Pent NKSE 6
11. Tolna KC 4
12. Tamási KC 4
utolsó módosítás 2019. február 16. 19:30
tovább »