Jöhet a Veszprém–Szeged álomfinálé

• Telekom Veszprém
  • 2018.04.14
  • 17:01
Jamali hetet vágott, Terzic duplázott a Balatonfüred ellen – a Szeged után a Veszprém is fölényesen nyert a férfi kézilabda Magyar Kupa debreceni elődöntőjében. Vasárnap (17.45) következhet a csúcsrangadó.

A Debrecenben zajló férfi kézilabda Magyar Kupa négyesdöntőjének szombati első meccsén a Mol-Pick Szeged 37-17-re kiütötte a Csurgót. A másik elődöntőben a címvédő Veszprém megyei riválisával, a Balatonfüreddel csapott össze a fináléba kerülésért. A mieinknél ezúttal Ancsin Gábor, Ligetvári Patrik és Andreas Nilsson lett a keretszűkítés áldozata.

Nagy László kiskiállítása miatt rögtön a találkozó elején emberelőnybe kerültek a fürediek, de nem tudtak élni a lehetőséggel. Igaz, a Veszprém is elpuskázta a gólszerzési esélyeit, Marguc például hetesből sem talált kaput. Csaknem négy percet kellett várni az első gólra – Nagy szerezte, a túloldalon pedig az orosz Semenov talált be. Marguc ziccerét védte Fazekas, de Lékai, Manaszkov és Sulic révén így is meglépett a Telekom (7. perc: 4-1).

A veszprémi kölcsönjátékos, Szita csent a távolságból, amire duplával felelt Nagy. Hornyák hetesből, Kasparek pedig átlövésből volt eredményes, Marguc aztán elkapta a fonalat, kétszer is megzörgette a hálót, s Ilic is feliratkozott a gólszerzők közé (13. perc: 10-4).

Fotó: handballveszprem.hu

Próbált tapadni a BKSE: Fazekas védte Nagy átlövését, elöl pedig Hornyák és Topic jeleskedett. Manaszkov az első büntetőjét értékesítette, másodjára azonban kifogott rajta Fazekas. Lékai és Manaszkov így is könnyedén visszaállította a hatgólos differenciát (17. perc: 13-7).

Csoknyai és Vranjes is folyamatosan cserélt, vélhetően mindkét mester gondolt a másnapi helyosztóra is. Jamali és Nenadic is gyorsan felvette a találkozó ritmusát, utóbbi révén nyolc perccel a szünet előtt nőtt először hétre a különbség (16-9). Alilovic is remekelt a félidő hajrájában, Karvatski gólja után így 3-0-s szériát produkált a címvédő (26. perc: 20-10). Fazekas Tönnesen átlövését is ki tudta tolni, majd Németh és Debre is a hálóba lőtt. Eközben sajnos a harmadik veszprémi büntető is kimaradt, ezúttal Nenadic durrantott mellé.

A széleken és a kapuban is cserélt Vranjes a szünetben, a hátsó alakzatba pedig Terzic érkezett. A tópartiak is változtattak a gólvonal előtt, a 19 esztendős Andó állt be, aki bravúrok sorával mutatkozott be. Topic és Szita révén akár hatra is zárkózhatott volna a BKSE, de Mikler magakadályozta ezt. A Veszprém gyorsan megrázta magát, s Gajic főszereplésével visszavette tízgólos fórját (39. perc: 26-16).

Kisvártatva a védekező specialista Terzic kapott óriási tapsot góljáért a bakonyi drukkerektől, akik már most, az elődöntőben is igazán kitettek magukért. A Csoknyai-csapat szemlátomást arra is ügyelt, hogy beossza erejét. A huszonhatszoros MK-győztes eközben pontosan és gyorsan kézilabdázott, tízzel a vége előtt másodszor is eredményes volt Terzic (31-18).

A folytatásban igazi adok-kapok alakult ki, felválta estek a találatok. 32-20-nál aztán ismét a mieink húztak el, Mikler kiváló hatékonysággal tette a dolgát. Külön ki kell emelni Jamalit, aki remekelt a végjátékban (hét lövés – hét gól). A vége 38-22 lett, vasárnap következhet a Veszprém–Szeged álomdöntő. A Füred és a Csurgó a bronzért csatázhat.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, elődöntő:
Telekom Veszprém–Balatonfüredi KSE 38-22 (20-12)
Debrecen, 2500 néző. Vezette: Bíró, Kiss.
Veszprém: Alilovic – Marguc 3, Sulic 2, Nagy L. 4, Schuch, Ilic 2, Manaszkov 4 (1). Csere: Mikler (kapus), Lékai 2, Tönnesen 2, Jamali 7, Blagotinsek 1, Nenadic 2, Ugalde 1, Gajic 6 (1), Terzic 2. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Balatonfüred: Fazekas – Hornyák 2 (1), Kasparek 1, Semenov 3, Topic 3, Szita 4, Bóka. Csere: Andó (kapus), Debreczeni 2, Karvatski 3, Németh B. 2, Kancel, Varsandán, Déber 1, Máthé 1. Vezetőedző: Csoknyai István.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 2/1.

Nyilatkozatok (az M4 Sportnak)

Ljubomir Vranjes: – Remek meccset játszottunk. A fiúk szinte mindent végrehajtottak abból, amit a meccs előtt kértem. Mindenki jó teljesítményt nyújtott, elégedett vagyok a látottakkal. A mai meccs egy jó alap, de természetesen mással is készülünk a Szeged elleni fináléban.

Jamali Iman: – A nagy BL-sokk után a bajnokságban és a kupában próbálunk javítani. Az volt a célunk, hogy agresszívan és egységesen védekezzünk, amit véghez is vittünk. Boldog vagyok, hogy ma több lehetőséghez jutottam, s tudtam segíteni a csapatomnak. Jó felkészülés volt a mai találkozó a Szeged elleni döntőre. Holnap is jól kell védekeznünk, hogy abból jöhessenek a gyors indítások. A Szeged remek formában, teljes kerettel érkezett Debrecenbe. Nagyon nehéz meccsre számítok, jól és agresszívan szeretnénk játszani.

Csoknyai István: – A gólkülönbség a végére nagy lett, szerettünk volna közelebb végezni. Nem tudtuk azonban feltörni a Veszprém védekezését, s a kapusaikkal is meggyűlt a bajunk. Támadásban nem tudtuk megmutatni az erősségeinket. Hátul próbáltunk feszesek lenni, ami csak hellyel-közzel sikerült, noha a kapusaink segítettek. Mindenki belekóstolt a torna légkörébe, de az igazán fontos meccsünk holnap jön a Csurgó ellen. Ötven-ötven százalék a két gárda esélye, a pihentebb, frissebb alakulaté lesz a bronzérem.