A sártengert is leküzdötték

  • tájfutás
  • 2018.03.20
  • 07:42
Rendkívül sikeresen kezdte a szezont a Veszprémi Honvéd SE, amelynek tagjai harminc érmet – köztük tizennégy aranyat – szereztek Vas, Veszprém és Zala megye hosszútávú tájfutó bajnokságán.

A Zala megyei Döbröcén megrendezett hosszútávú versennyel megkezdődött a Vas, Veszprém és Zala megyei tájékozódási futók számára az idei versenyévad március 11-én.

– A változatos és lankás zalai dombok eszményi terepet kínálnak a tájékozódási sportok kedvelői számára, és a tavaszias napsütés is kedvezett a nevezőknek, valamint a versenyre kilátogató családoknak – fogalmazott portálunknak Mérő Edit, a Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség sajtóreferense.

Vass Tibor

Hozzátette: a pályák teljesítését főként csak a hirtelen hóolvadást követő tengernyi sár nehezítette, ami az erdei utakat és ösvényeket szinte járhatatlanná tette. Emiatt a versenyközpontot is a be kellett vinni a településre, mert az eredetileg tervezett helyszínt autókkal nem lehetett volna megközelíteni. A rajtba így egy hosszabb, közel 2 km-es, végig emelkedő utat kellett megtenniük a versenyzőknek, de ezt többen bemelegítésre használták fel a rájuk váró, egyes kategóriákban akár 10-12 kilométernyi táv teljesítéséhez.

A megmérettetés a régió jelentősebb klubjainak részvételével zajlott le. A Veszprémi Honvéd SE (VHSE) határozottan sikeres szezonkezdést könyvelhet: tagjai harminc érmet szereztek, amelyek közül tizennégy megyei bajnoki arany, több kategóriában pedig a dobogó mindhárom fokán ők állhattak.

A Veszprémi Honvéd dobogósai - Fotó: VHSE

A VHSE eredményei

F10D: 1. Majerhoffer Márton, 2. Görög Zétény
F12C: 2. Kovács Jeromos, 3. Blaskó Benedek
F14B: 1. Gaschler Máté, 2. Barát Miklós
F15-18C: 1. Etlinger András, 2. Barát Benedek, 3. Vass Bence
F16B: 2. Angyal Dániel
F18B: 1. Bácskai Péter, 2. Tokai-Kiss Bálint
F21B: 2. Gaschler Gábor, 3. Domán Rajmund
F21BR: 1. Török Zoltán
F45B: 1. Vass Tibor
F75B: 1. Vass Tibor
N10D: 1. Gaschler Janka
N12C: 1. Gaschler Emma
N14B: 1. Lantai Lili, 2. Engi Lilien
N15-18C: 1. Gazsó Laura, 2. Országi Zsófia (mindketten BTK)
N16B: 1. Lantai Boróka, 2. Bácskai Eszter, 3. Pegán Ágnes (mindhárman VHS)
N21B: 2. Kaszás Szilvia (BSC)
N35B: 1. Gaschler-Gyeviki Nóra, 2. Mérő Edit, 3. Kaszásné Boa Ágnes (mindhárman VHS)
N45B: 1. Csizmadiáné Szóládi Annamária (VHS)
N55B: 1. Böröczkyné Makai Anna, 3. Wieder Ilona (mindketten VHS)
N65B: 1. Gombkötő Zsuzsanna (VTC)