16°C
16°C

A Telekom fiataljai bírták jobban a végjátékot

2018. február 26. 12:28
Közvetlen riválisa otthonában, Szigetszentmiklóson aratott értékes győzelmet vasárnap a Telekom Veszprém U20-as legénysége, amely sikerével ismét fellépett tabella negyedik helyére az NB I/B Nyugati-csoportjában tabelláján.

Vasárnap délután közvetlen riválisa otthonába, a tabella negyedik helyén álló Szigetszentmiklóshoz látogatott a „kis Telekom”. Remekül kezdtek Borzasék, a hetedik percben 1-4 állt az eredményjelzőn. Megrázta azonban magát a korábbi élvonalbeli játékosok sorát foglalkoztató rivális, s 4-0-s szériával fordított (13. perc: 5-4).

Kevésbé hullámzó mederben folyt tovább a mérkőzés. Hol az egyik, hol a másik fél tudott kiharcolni minimális előnyt. Megoszlott a veszprémi gólok száma, ezúttal nem egy kiemelkedő egyén vitte hátán az alakulatot, hanem többen is gólokkal dolgoztak meg a sikerért: Dávid, Szakály, Vass, Kristóf és Kurucz is megnehezítette az ellenfél dolgát (13-14).

Archív fotóArchív fotó

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy az első játékrészben hiba csúszott a jegyzőkönyv vezetésében. A Veszprém egyik szabályosan megszerzett találata nem került rögzítésre. Ezt a vendégek jelezték a zsűriasztalnál, ahol jó fél órás tanácskozást követően helyt adtak az észrevételnek, s jóváírták az „eltűnt” vendég gólt.

A félidei közjátékot követően három-nullás vágtával próbált ellépni a Telekom U20 (37. perc: 17-21). Úgy tűnt, nincs válasza a hazaiaknak, de a remeklő Iváncsik Ádám főszereplésével a vezetést is átvették, kihasználva a mieink első komolyabb megingását (49. perc: 27-25). Hét perccel a vége előtt sem festett jobban az eredményjelző veszprémi szemszögből (28-26), a végjátékban azonban nagyon pontos, okos kézilabdát mutatva 1-4-es szériával rukkoltak elő a bakonyiak, akik így fontos két pontot gyűjtöttek (29-30).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 17. forduló:
Szigetszentmiklósi KSK–Telekom Veszprém U20 29-30 (13-14)
Szigetszentmiklós, 150 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
Szigetszentmiklós: Kreisz – Rév 4 (3), Éliás 4, Pádár 3, Varga L. 6, Szabó Gy. 2, Iváncsik Á. 4. Csere: Varga Á. (kapus), Kovács M. 1, Kiss I. 1, Milovits, Kovacsevics 2, Tamás 2, Grandjean. Vezetőedző: Kökény István.
Veszprém: Szél – Ernei 4, Borzas 3, Kristóf 2, Dávid 5, Süle 5, Szakály 3. Csere: Nagy B. (kapus), Forgács, Kovács L. 3, Kurucz 1, Somogyvári, Ubornyák 1, Vass 3 (3), Czeglédy, Kőhegyi. Edzők: Gulyás István, Tombor Csaba.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Gulyás István: – Az első félidőben saját tudásuk alatt teljesítettek játékosaim, a másodikban azonban sikerült felállni. Jobban akartuk a győzelmet, s egy jó iramú végjátékban győzni tudtunk, ezért mindenféleképpen elégedettek lehetünk.