Ráijesztett a Tatabánya a Veszprémre

• Telekom Veszprém
  • 2017.12.10
  • 21:22
Az első játékrészt elvesztette, a szünet után azonban – Ilic vezetésével – állva hagyta ellenfelét a Telekom Veszprém, amely végül három góllal megnyerte a férfi kézilabda NB I vasárnapi rangadóját.

Rangadóval folytatódott a férfi kézilabda élvonal: a százszázalékos Veszprém vasárnap este a negyedik helyen álló Tatabányánál vendégszerepelt. Ljubomir Vranjes egy-egy szélsőt nevezett a találkozóra, így Cristian Ugalde és Gasper Marguc sem került be a meccskeretbe, ahogyan Renato Sulic és Kent Robin Tönnesen is kimaradt.

Természetesen telt ház, s kiváló hangulat várta az előző kiírás arany- és bronzérmesének csatáját. Kifejezetten jó iramban kezdett a Telekom: Nagy rögtön az első lehetőséget gólra váltotta, majd Mikler hárítása után Gajic villant meg. Harsányi jól helyezett hetesére Accambray és Manaszkov válaszolt (4. perc: 1-4). Az exszegedi Vladimir Vranjes és Harsányi révén zárkózott a „bányász”, amelynek labdája volt, hogy egy gólra zárkózzon. A lehetőség azonban kimaradt, ehelyett a Veszprém lépett el néggyel, noha Gajic hetesét megfogta Székely (10. perc: 3-7).

Hét a hat ellen próbálkoztak a hazaiak, ami eredményre is vezetett: Bozovic egy szép kínai figura végén zörgette meg a hálót. Accambray játékának azonban továbbra sem találta ellenszerét a Tatabánya, a francia légiós negyedszer is a hálóba bombázott. Vranjes és Manaszkov pengeváltása után 5-10-es állásnál érkezték a játékrész derekához felek.

Fotó: handballveszprem.hu

A vendégek védekezése korántsem tűnt acélosnak. Nilsson is feliratkozott a gólszerzők közé, Manaszkov kisbünetetését aztán két góllal büntették a kék mezesek. Nagy találatára Vujovic akcióból, Harsányi pedig büntetőből válaszolt (24. perc: 10-12). Blagotinseket és Nagyot is kiszórták két percre a sípmesterek, kettős emberelőnyben feljött egyetlen gólra a Matic-csapat. Győri is mattolta a több bravúrt is bemutató Székelyt, ám a hazaiak hatalmasat küzdve, Szöllősi és Ilyés révén egalizáltak (28. perc: 14-14). Jamali gyorsan visszavette a vezetést, de a hajrában a hazaiak koncentráltak jobban, akik így – Pásztor és Vujovic jóvoltából – előnnyel vonulhattak a pihenőre (16-15).

A második felvonást ellentmondást nem tűrve kezdte a rekordbajnok, melynek soraiba Schuch és Ilic érkezett. Mikler parádésan védett, Nilsson, Ilic és Gajic főszereplésével nyolc perc alatt négyet vágott, s közben egyet sem kapott a Vranjes-csapat (38. perc: 16-19). Vujovic törte meg együttese hosszú gólcsendjét, amire kettővel felelt a Telekom. Mikler és Székely is a labda útját állta, Vujovic és Szöllősi jó lövésivel a találkozó kétharmadánál is csak kettő volt közte (19-21).

Ilic ellenállhatatlanul szállt be a játékba, zsinórban hármat vágott, a 47. percben 20-25-ös állásnál időt is kért Vladan Matic. A házigazda továbbra is mindent beleadott, Vujovic hetesből, Vrankovic átlövésből faragott a különbségből. Mihelyst azonban szorossá válhatott volna az ütközet, Mikler védett, Ilic pedig elől vitézkedett (51. perc: 22-27).

A hajrában Vrankovic is megtalálta a lövő formáját, többször is átlőtte a veszprémi hatos falat, ám háromnál közelebb nem tudta hozni alakulatát (57. perc: 26-29). A találkozót egy sajnálatos esemény zárta: Accambray ugyanis súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, akit a játékosok ölben vittek le a pályáról. A vége 28-31 lett, a Veszprém nemzetközi szintű és iramú mérkőzésen gyűjtötte be a bajnoki pontokat.

Férfi kézilabda NB I, 13. forduló:
Grundfos Tatabánya KC–Telekom Veszprém 28-31 (16-15)
Tatabánya, 1200 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Tatabánya: Székely – Harsányi 4 (4), Vrankovic 5, Dénes, Ilyés 2, Vranjes 2, Bozovic 1. Csere: Iancu (kapus), Juhász 2, Vujovic 6 (2), Bozovic, Szöllősi Sz. 2, Grigoras 1, Pásztor Á. 3, Sipos. Vezetőedző: Vladan Matic.
Veszprém: Mikler – Gajic 4, Nagy L. 4, Nilsson 4, Lékai 2, Accambray 4, Manaszkov 5 (1). Csere: Alilovic (hetes), Ligetvári, Győri 1, Jamali 1, Blagotinsek, Ancsin, Schuch, Ilic 6. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 9/6, ill. 2/1.